IVECO Daily MY22

Jaki samochód dostawczy wybrać? W Grupie DBK odpowiadamy – taki, który jest stworzony z myślą o ciężkiej pracy przez wiele lat. Takie właśnie jest IVECO Daily – samochód dostawczy zbudowany jak ciężarówka, przez inżynierów, którzy od lat specjalizują się w dostarczaniu rozwiązań, jakich potrzebuje branża transportowa. Dlaczego warto wybrać Daily? Na tej stronie znajdują się wszystkie argumenty i informacje dotyczące tego modelu.

Najlepszy dostawczak do ciężkiej roboty

Od 1978 roku IVECO wyprodukowało już ponad 1,6 mln egzemplarzy IVECO Daily. Trudno o lepszą wizytówkę tego dostawczaka. Włoska konstrukcja zyskuje coraz większe uznanie także w naszym kraju – w 2021 roku Grupa DBK dostarczyła klientom ponad 2 800 egzemplarzy IVECO Daily – blisko tysiąc więcej niż w poprzednim roku. Rosnąca popularność to najlepszy argument za wyborem tego modelu. To właśnie przedsiębiorcy i użytkownicy samochodów dostawczych wiedzą o nich najwięcej, a decyzję o tym, na jaki model się zdecydować podejmują na podstawie pragmatycznych przesłanek.


IVECO Daily MY22 – nowości i modyfikacje

Gama IVECO Daily MY22 – nowości i modyfikacje

IVECO Daily to model, który jest stale rozwijany i modyfikowany. W 2021 roku na rynek trafiła nowa gama tego modelu. Wśród najważniejszych nowości wprowadzonych przez konstruktorów są:

Zupełnie nowe fotele wykonane z pianki z dłuższym siedziskiem i zagłówkiem oraz pamięcią kształtu, redukują zmęczenie kierowcy i pasażerów.

Nowe fotele z pamięcią kształtu w IVECO Daily

By jeszcze bardziej podnieść komfort jazdy , producent zastosował fotele z pianki zapamiętującej sylwetkę kierowcy. Dzięki temu rozwiązaniu nacisk na ciało użytkownika został zmniejszony nawet o 30%, co znacząco poprawia komfort jazdy na długich trasach. Jednocześnie za kierownicą dobrze będą się czuli także i wyżsi kierowcy. Specjalnie dla nich IVECO wydłużyło siedzisko o 2 cm, zapewniając lepsze podparcie dla ud. By ułatwić wsiadanie i wysiadanie z kabiny, przeprojektowano także lewy bok oraz dźwignie regulacji całego fotela kierowcy.


Zmodernizowana manualna skrzynia biegów z bardziej wytrzymałym sprzęgłem i wydłużonymi okresami między wymianami oleju.

W nowym modelu zastosowano nową sześciobiegową skrzynię manualną o wysokiej precyzji zmiany przełożeń. To ukłon producenta w stronę kierowców pracujących głównie na trasach miejskich, gdzie redukcje biegów są szczególnie częste. Nowa przekładnia, z uwagi na zastosowane rozwiązania konstrukcyjne, jest o 18% trwalsza i praktycznie nie wymaga wymiany oleju, którą to producent rekomenduje przy przebiegu 350 000 km. Zarazem zwiększa ona moment obrotowy silnika nawet o 15%, znacznie poprawiając osiągi pojazdu.


IVECO Driver Pal – cyfrowy asystent głosowy z obsługą Amazon Alexa ułatwia pracę kierowcy i podnosi poziom bezpieczeństwa, dzięki bezdotykowej obsłudze.

IVECO Driver Pal – cyfrowy asystent głosowy ułatwia pracę kierowcy i podnosi poziom bezpieczeństwa.

Driver Pal oparty jest o komendy głosowe obsługiwane przez wirtualną asystentkę Alexę firmy Amazon. Poinformuje ona kierowcę o korkach, przedstawi warunki pogodowe, jakie mogą mieć miejsce na trasie oraz włączy ulubioną stację radiową. Funkcja MYIVECO wchodząca w skład pakietu umożliwia dodatkowo sprawdzenie stanu technicznego samochodu, przeprowadzenie analizy stylu jazdy pod kątem redukcji zużycia paliwa, obsłużenie nawigacji oraz wezwanie pomocy drogowej w razie kolizji. W skład IVECO Driver Pal wchodzi także usługa MYCOMMUNITY służący do komunikacji z innymi kierowcami. Tematem rozmów mogą być np. utrudnienia na drodze.


Zmodernizowane silniki 2,3 i 3,0 – wyższy moment obrotowy i spalanie mniejsze o 6 proc. (pomiar w cyklu WLTP).

W nowym Daily znajdziemy dwie jednostki napędowe do wyboru. Są nimi silnik F1A o pojemności 2,3 litra i mocach od 116 do 156 KM oraz 3 litrowy F1C o mocach od 160 do 207 KM. Ciekawostką jest fakt, że IVECO to jedyny producent, który zachowuje wersję 3-litrową – pozostali producenci zapowiedzieli odchodzenie od jednostek tej pojemności.

Silniki w nowym Daily cechują się mniejszym zużyciem paliwa – średnio o 6% – w porównaniu do swoich poprzedników. Oczywiście jak na IVECO przystało, w ofercie znajdziemy też jednostkę o pojemności 3 litrów, zasilaną CNG o mocy 136 KM i momencie obrotowym na poziomie 350 Nm


AIR-PRO – innowacyjne, inteligentne zawieszenie pneumatyczne, regulowane elektronicznie za pomocą pokrętła w kabinie.

IVECO Daily wyposażone w AIR-PRO – innowacyjne, inteligentne zawieszenie pneumatyczne

Bazuje ono na module stałej redukcji tłumienia, które w czasie rzeczywistym reaguje na nierówności nawierzchni i co 10 milisekund ustala optymalne ciśnienie w każdym amortyzatorze. System wpływa jednocześnie na zmniejszenie przechyłów nadwozia w zakrętach nawet do 30%. Pozwala także na łatwy załadunek i rozładunek dzięki regulacji wysokości pojazdu. AIR-PRO jest obsługiwany specjalnym pokrętłem umieszczonym na desce rozdzielczej, a grafika pracy systemu wyświetlana jest na ekranie TFT.


Konfiguracja dla każdego

Furgon, izoterma, wywrotka, międzynarodówka, autobus, laweta czy śmieciarka 4×4 – IVECO Daily można perfekcyjnie dostosować do potrzeb każdego biznesu. Niezależnie od tego czy potrzebujesz podwozia z DMC 7,2 t i silnikiem o mocy 210 KM czy kompaktowego furgonu do miejskiej dystrybucji.


Najważniejsze zalety

Konstrukcja

IVECO Daily to dostawczak zbudowany jak ciężarówka – na solidnej ramie z profili o grubości nawet 5 mm. Najmniejszy model IVECO już dawno zapracował sobie na miano „żelaza, które nie klęka na robocie”.

Największe w segmencie możliwości transportowe

Furgon IVECO Daily może mieć nawet 7t DMC i 19,3 m3 przestrzeni ładunkowej, a na podwoziu można zabudować „pakę” o długości niemal 6,2 m.

Niezawodność

IVECO stosuje przemyślane i efektywne rozwiązania, przystosowane do ciężkiej pracy. Dzięki temu Daily jest najtrwalszym dostawczakiem na rynku, a koszty serwisu i ewentualnych napraw są przystępne. Przebiegi rzędu 600-800 tys. km to żaden problem dla IVECO Daily.

Jedyny z silnikiem 3,0 l

Inżynierowie IVECO wiedzą, że w najcięższych zastosowaniach, np. jazdy autostradowej z dużym obciążeniem czy przyczepą lepiej sprawdzają się większe silniki. IVECO Daily to ostatni dostawczak na rynku z silnikiem o pojemności 3 litrów.

Niska utrata wartości

Trwałość i możliwości IVECO Daily sprawiają, że nawet egzemplarze z dużymi przebiegami można odsprzedać za rozsądne kwoty, czego nie można powiedzieć o wielu modelach konkurencyjnych marek.

Mistrz TCO

IVECO wie, że nie liczy się cena samochodu, lecz to jakie są jego całkowite koszty eksploatacji. Daily jest niezawodny, wydajny, trwały i trzyma wartość, dzięki czemu wskaźnik TCO bardzo mocnym argumentem za jego wyborem.

Ekologiczny napęd

IVECO Daily jest dostępne z instalacją CNG i silnikiem fabrycznie przystosowanym do spalania gazu. CNG to niższe koszty i możliwość poruszania się po strefach czystego transportu.

Nowoczesne wyposażenie

Światła LED, aktywny tempomat, zaawansowane systemy bezpieczeństwa czynnego, ogrzewanie postojowe, automatyczna skrzynia biegów czy też system inforozrywki – IVECO Daily rozpieszcza użytkownika bogatym wyposażeniem.

IVECO ON

To usługa, która pozwala m.in. zdalnie weryfikować stan pojazdu i eliminować niektóre błędy czy usterki, co pozwala kontynuować jazdę i samodzielnie dotrzeć do serwisu w dogodnym terminie.

Wydajność i koszty

IVECO Daily, to oszczędne, trwałe silniki i przeglądy co 50 000 km lub co dwa lata.


IVECO Daily - jedyny dostawczak z silnikiem 3,0 l
Przejdź do paska narzędzi