Dłuższy spokój, czyli dlaczego warto rozważyć ubezpieczenie kosztów napraw?

Fabryczna gwarancja producentów samochodów obowiązuje przez dwa lata, czyli krócej niż trwa większość umów finansowania. Dlatego w Grupie DBK oferujemy klientom ochronę przed kosztami napraw pogwarancyjnych, a w konsekwencji – także niepotrzebnym stresem.

Choć fabryczna gwarancja nie chroni przed absolutnie wszystkimi problemami związanymi z samochodem, to jednak nie można przecenić spokoju jaki daje. Istotna jest świadomość, że awaria na gwarancji – jak poważna i kosztowna by nie była – nie obciąża budżetu użytkownika. W ten sposób przedsiębiorca może łatwiej określać i planować wydatki na eksploatację floty. Do stałych opłat za finansowanie dolicza koszty proporcjonalnie powiązane z przebiegiem, czyli m.in. serwis, paliwo, opłaty drogowe. Sytuacja komplikuje się właśnie po upływie gwarancji producenta. Trudno przecież przewidzieć koszty potencjalnych awarii. Te mogą być drobne i bardzo tanie, ale także niezwykle kosztowne. Dlatego w Grupie DBK oferujemy klientom ubezpieczenie kosztów napraw pogwarancyjnych, czyli produkt, który chroni ich przed niespodziankami w postaci wydatków na usuwanie awarii.


Jak to działa?

Nasz program działa bezgotówkowo we wszystkich 20 serwisach Grupy DBK w całym kraju. Oznacza to, że usterkę podzespołu czy elementu objętego ochroną możemy usunąć tam, gdzie w danym momencie użytkownik ma najbliżej. W ten sposób rozbudowana sieć punktów Grupy DBK pozwala oszczędzać czas przedsiębiorcy i skracać okresy przestoju danego pojazdu.

Sama naprawa poprzedzona jest oczywiście diagnostyką i jednoznacznym określeniem przyczyny awarii. Trzeba bowiem pamiętać, że z ochrony ubezpieczeniowej wyłączone są te same awarie, co w przypadku gwarancji producenta. Mowa m.in. o awariach spowodowanych np. nieprawidłową eksploatacją, celowym działaniem użytkownika czy zaniedbaniem serwisowym. Po diagnostyce serwis Grupy DBK przygotowuje kosztorys naprawy i akceptuje go z ubezpieczycielem. Po jego zatwierdzeniu przystępujemy do usunięcia usterki.

Dla samochodów o DMC do 3,5 tony suma ubezpieczenia wynosi obecnie 30 tys. zł. W przypadku pojazdów o DMC pow. 3,5 tony, ubezpieczyciel pokryje koszty napraw do wysokości 15 tys. zł. Jeżeli koszty naprawy przekraczają te wartości, to użytkownik może dopłacić wyłącznie różnicę między odpowiedzialnością ubezpieczyciela i kosztorysem. W zależności od tego, co zostanie przekroczone jako pierwsze, ochrona ubezpieczeniowa trwa 12 miesięcy lub przez 100 tys. km przebiegu liczone od momentu zawarcia umowy ubezpieczenia.


Ubezpieczenie kosztów napraw w Grupie DBK – dla jakich pojazdów można je kupić?

Ochroną kosztów napraw możemy objąć zarejestrowane w Polsce pojazdy dostawcze i ciężarowe w wieku do sześciu lat z przebiegiem nieprzekraczającym 150 tys. km (dla DMC do 16 ton) lub 300 tys. km (dla DMC pow. 16 ton). Przed zawarciem ubezpieczenia przeprowadzamy obowiązkową kontrolę stanu technicznego pojazdu w jednym serwisów Grupy DBK. Dla klienta oznacza to bezpłatną kontrolę stanu pojazdu, większą świadomość potencjalnych ryzyk, ale również… szansę na ich uniknięcie poprzez zastosowanie się do rekomendacji. – Chcemy rozszerzać zakres i ofertę tego produktu, by był przydatny dla jak najszerszej grupy klientów – mówi Marek Kiełkowski, opiekun klienta w Grupie DBK w zakresie ubezpieczenia kosztów napraw. – To rozwiązanie nie tylko dla użytkowników samochodów, zbliżających się do końca gwarancji fabrycznej. To także narzędzie, który można zminimalizować ryzyko związane z zakupem pojazdu używanego – dodaje Kiełkowski.

Koszt ochrony kosztów napraw jest wyliczany indywidualnie dla danego pojazdu.


Jakie podzespoły obejmuje nasze ubezpieczenie?

W przypadku pojazdów o DMC do 3,5 t ochroną objęte są:

* silnik
* turbosprężarka
* paski rozrządu
* systemy kontroli trakcji
* skrzynia biegów
* sprzęgło
* układ napędowy

* układ hamulcowy
* układ chłodzenia
* klimatyzacja
* instalacja elektryczna
* układ paliwowy
* zawieszenie
* układ kierowniczy
* obudowy

W samochodach o DMC pow. 3,5 t ubezpieczenie obejmuje następujące elementy:

* silnik
* turbosprężarka
* osie
* układ przeniesienia napędu
* układ hamulcowy
* zawieszenie

* kabina
* układ elektryczny
* układ kierowniczy
* układ klimatyzacji
* układ chłodzenia


Zapraszamy do kontaktu!

Opiekun klienta w zakresie Ubezpieczenia Kosztów Napraw w Grupie DBK:

Marek Kiełkowski
tel: +48 538 191 748
e-mail: m.kielkowski@grupadbk.com

Przejdź do paska narzędzi