Telematyka – wsparcie dla Twojego biznesu

System DBK Fleet Management jest dostępny w kilku wersjach – do pojazdów ciężarowych i dostawczych, naczep i cystern oraz autobusów.

Z myślą o firmach transportowych Grupa DBK stworzyła autorski system telematyczny DBK Fleet Management, który jest dostosowany do kilku typów pojazdów – ciężarowych, dostawczych, naczep, cystern oraz autobusów.

Prowadzenie biznesu w branży transportowej wymaga wielkiego nakładu pracy całego zespołu, która bez dobrych narzędzi może okazać się jeszcze trudniejsza. DBK Fleet Management to nowoczesny system telematyczny, który wspomoże każdego menadżera w zarządzaniu flotą oraz kierowcami, stając się niezbędną aplikacją w codziennym działaniu firmy. Telematyka w Twoich pojazdach to szereg korzyści:

  • oszczędność czasu oraz pieniędzy,
  • zwiększenie wydajności realizacji zadań transportowych,
  • poczucie bezpieczeństwa,
  • sprawne zarządzanie pracą kierowców,
  • nadzór nad czasem dostarczenia ładunków,
  • kontrola emisji spalin oraz stanu technicznego pojazdów,
  • możliwość uzyskania zniżek przy ubezpieczeniu pojazdu posiadającego system.

Sprawne zarządzanie flotą

Z pomocą DBK Fleet Management właściciel firmy może w szybki sposób sprawdzić lokalizacje swojej floty oraz nadzorować pracę kierowców. Istotną zaletą jest stały monitoring stanu technicznego pojazdu – planowanie przeglądów okresowych, obserwacja parametrów eksploatacyjnych oraz wskaźniki ekonomicznej jazdy kierowców. Pojazd z telematyką jest również pod stałym nadzorem autoryzowanego serwisu Grupy DBK, który zdalnie monitoruje pracę wszystkich modułów, wykrywając wcześniej ewentualne usterki i awarie. Ponadto system automatycznie powiadamia właściciela firmy o potencjalnych zagrożeniach. Lokalizacja pojazdów jest dostępna na mapach Google oraz OpenStreet. Na platformie istnieje możliwość rozbudowanego raportowania oraz uzyskania szybkich historii trasy pojazdów. Dużą funkcjonalnością jest automatyczne pobieranie danych z kart kierowcy i tachografu.


Efektywna praca kierowcy

Sprawna jazda kierowcy to klucz do sukcesu w firmie transportowej – mniejsze spalanie oraz eksploatacja pojazdu, a także efektywniejsze wykonywanie zleceń. Możliwość zdalnego monitoringu pracy kierowców pozwala działać zgodnie z prawem pracy oraz zasadami panującymi w danymi państwie. Ponadto poprzez platformę właściciel firmy może analizować styl jazdy swoich kierowców, a na podstawie udostępnionych ocen podjąć decyzję o ewentualnych szkoleniach ecodrive. Dodatkowo pracę ułatwia system raportowania i automatycznej wysyłki drogą mailową.


Szerokie zastosowanie w transporcie

DBK Fleet Management powstało z myślą o użytkownikach samochodów ciężarowych i dostawczych – funkcjonuje w większości pojazdów marki DAF, które sprzedaje Grupa DBK, oraz coraz częściej także w pojazdach innych marek związanych z naszą firmą, m.in. IVECO, MAN. DBK Fleet Management znajduje zastosowanie nie tylko w ciężarówkach, ale również w autobusach VDL Bus & Coach. Wersja przeznaczona dla autobusów zyskuje coraz więcej funkcjonalności, które pozwalają właścicielowi firmy przewozowej pozyskać kolejne niezbędne informacje o pojeździe w trasie.

Praca z DBK Fleet Management jest możliwa na wszystkich urządzeniach – również na smartfonie i tablecie dzięki dedykowanej aplikacji mobilnej.

Więcej o systemie telematycznym na stronie www.dbkfleetmanagement.com>>

telematyka
Przejdź do paska narzędzi