Grupa DBK to największy w Polsce dostawca produktów i usług dla branży TSL. Naszym celem jest dbanie o to, aby nasi klienci mogli w jednym miejscu zrealizować wszystkie potrzeby związane z zakupem pojazdów ciężarowych i dostawczych oraz ich eksploatacją.

Główną filozofią działania Grupy DBK jest TOTAL CARE – oznaczające pełną obsługę pod jednym dachem, w ramach czterech pionów biznesowych – DBK Truck Center, DBK Used, DBK Parts oraz DBK Financial Services. DBK Truck Center to rozbudowana sieć serwisowo-sprzedażowa, na którą składają się 24 oddziały i 7 punktów partnerskich. To ponadto autoryzowana sieć sprzedaży nowych pojazdów ciężarowych marki DAF, Iveco oraz naczep Kögel. Oprócz nowych pojazdów Grupa DBK posiada szeroki wybór używanych maszyn (ciągniki siodłowe, naczepy, samochody dostawcze), które są w stałej sprzedaży pionu DBK Used. Usługi finansowe, takie jak: ubezpieczenia, leasing oraz kompleksowy wynajem pojazdów ciężarowych dostępny w różnych pakietach zapewniamy w ramach pionu DBK Financial Services.

Ponad 20 lat doświadczeń

Spółka DBK powstała w Olsztynie w 1996 r. W tym samym roku została partnerem holenderskiej grupy
motoryzacyjnej LenGo, zyskując wsparcie europejskiego lidera branży. Strukturę grupy LenGo tworzą firmy wyspecjalizowane w obsłudze podmiotów świadczących usługi transportowe.

W kolejnych latach do firmy DBK dołączały nowe spółki, tworząc Grupę DBK. Dziś w ramach grupy kapitałowej działa 13 podmiotów, w których pracuje już ponad 1400 pracowników.

Lider branży

Grupa DBK jest największym w Polsce dostawcą produktów i usług dla branży TSL. Tworzą ją powiązane ze sobą kapitałowo spółki, dzięki którym możliwa jest kompleksowa obsługa flot pojazdów ciężarowych – od finansowego wsparcia podczas zakupu, przez dobór odpowiedniego pojazdu, po pełną obsługę posprzedażową.

TOTAL CARE to obietnica, jaką wspólnie składamy klientowi – kręgosłup strategii i filozofii biznesowej Grupy DBK.

Siłą Grupy DBK jest rozbudowana sieć serwisowo-sprzedażowa na terenie całej Polski. W każdym punkcie przedsiębiorca otrzymuje pełen pakiet produktów i usług.

TOTAL CARE – kluczowy czynnik naszego sukcesu

Total Care to obietnica, jaką wspólnie składamy klientowi – kręgosłup strategii i filozofii biznesowej Grupy DBK:

Kompleksowa obsługa klienta pod jednym dachem

Pełne wsparcie dla pracowników ze strony Grupy DBK

Ważna rola każdego z nas, w każdym miejscu i na każdym stanowisku

Jaką firmą chcemy być dla innych?

Mamy jasno określoną wizję w Grupie DBK – to właśnie ona określa, kim chcemy być dla naszych klientów oraz pracowników oraz wyznacza kierunek, w którym musimy podążać, aby być najlepszym miejscem do pracy i zaufanym dostawcą produktów i usług.

DOBRY I PEWNY PRACODAWCA – w Grupie DBK najważniejsi są ludzie! Dla naszych pracowników chcemy być najlepszym pracodawcą. Zadowolenie z pracy i zaangażowanie to nasz priorytet.

LIDER RYNKU ROZWIĄZAŃ DLA BRANŻY TSL – Total Care to unikalny model biznesowy w skali europejskiej. Żadna konkurencyjna firma nie ma tak kompleksowej oferty jak Grupa DBK. To nasz wspólny, wszystkich pracowników, powód do dumy, bo każdy z nas ma w tym swój udział.

ZAUFANA MARKA DLA NASZYCH KLIENTÓW – Total Care to szeroka gama uzupełniających się produktów i usług, a tym samym możliwość kompleksowej obsługi każdej firmy transportowej. Jesteśmy zaufanym dostawcą dla naszych klientów, bo dbamy o jak najwyższy standard pracy i produktów pod jednym dachem.

FIRMA WYZNACZAJĄCA STANDARDY RYNKOWE – ciągle dopasowujemy naszą ofertę do dynamicznych zmian w branży transportowej i bezustannie poszukujemy najlepszych rozwiązań dla klientów.

CIĄGŁY ROZWÓJ OPARTY O NAJWYŻSZĄ JAKOŚĆ – nie zatrzymujemy się w naszym rozwoju i wciąż udoskonalamy naszą ofertę, poprawiamy jakość oferowanych usług i dbamy o to, aby nasi klienci zawsze byli obsłużeni na jak najwyższym poziomie.


Nasze wartości

Organizacja prowadzona przez liderów – siłą Grupy DBK są ludzie – osoby zarządzające organizacją oraz Ci, którzy ją tworzą. Pracujemy w jednym zespole i bardzo doceniamy wkład każdego z pracowników. Dbamy o swobodę działania – dzięki niej jesteśmy skuteczni w naszej pracy.

Wszyscy tworzymy Grupę DBK – zaufanie, granie fair, zaangażowanie, odpowiedzialność i relacje – na to stawiamy w naszym codziennym działaniu.

Innowacja – podejmujemy odważne i szybkie decyzje pozwalające nam na stałe wdrażanie innowacyjnych rozwiązań. Jesteśmy kreatywni, a nasze pomysły kształtują unikalną ofertę firmy.

Cokolwiek przewozisz, dokądkolwiek zmierzasz, po prostu jedź (i zarabiaj), a my wszystkim się zajmiemy!

Ciągle jedziemy do przodu – rozwijamy się w oparciu o najwyższą jakość i dbamy o standardy naszej pracy. Jesteśmy ambitni i proaktywni. Chętnie dzielimy się wiedzą i inspirujemy innych – dzięki temu, każdy z nas może rozwijać się.

Szeroki pakiet usług

Ponadto Grupa DBK to szereg innych usług wspomagających firmy transportowe, takich jak: wynajem długoterminowy, pełny asortyment części zamiennych, a także bogatą ofertę używanych pojazdów ciężarowych i dostawczych wszystkich marek. W portfolio grupy znajdą Państwo również usługi finansowe i ubezpieczeniowe świadczone przez ekspertów z wieloletnim doświadczeniem
w obsłudze branży TSL.

Zobacz nasze usługi

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies zgodnie z Polityką Cookies.
Wyszukaj serwis
Przejdź do paska narzędzi