Historia Grupy DBK

NASZA HISTORIA

Grupa DBK to ponad ćwierć wieku historii. Liczą się jednak nie tylko lata i daty przypominające nam o kamieniach milowych w rozwoju Grupy.

Dla nas historię wyznaczają nasi klienci. Rozwijaliśmy się razem z nimi – od pierwszej ciężarówki, aż po floty liczące kilkaset pojazdów. Od początku naszą ambicją było wychodzenie na przeciw ich potrzebom. I to się nie zmieniło – nadal chcemy zapewniać im to, czego potrzebuje branża transportowa i to w jednym miejscu.

Ponad 25 lat Grupy DBK najlepiej moglibyśmy podsumować, licząc kilometry, które pokonały samochody naszych klientów. Trudno byłoby zsumować każdy z kilometrów, ale jedno jest pewne – razem dojechaliśmy bardzo daleko i co najważniejsze – wcale się nie zatrzymujemy.

 • DBK_pierwsza siedziba

  18 października 1995 Powstanie spółki DBK

  Nazwa spółki DBK, która powstaje w Olsztynie pochodzi od pierwszych liter imion jej założycieli: Dariusza Wójtowicza, Bogdana Seredy oraz Karola Woźniaka. Firma wkrótce zostaje partnerem holenderskiej Grupy motoryzacyjnej LenGo i świadczy usługi serwisowe w dwustanowiskowym warsztacie, a także sprzedaje części zamienne do samochodów ciężarowych.

  1995
 • DAF-Paccarlogo

  10 czerwca 1997 Nowa autoryzacja

  DBK zostaje autoryzowanym dealerem samochodów ciężarowych marki DAF na terenie Północnej Polski, obejmując województwa warmińsko-mazurskie, podlaskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie oraz zachodniopomorskie.

 • 20 sierpnia 1998 Nowa siedziba spółki w Olsztynie

  Dzięki pierwszym sukcesom sprzedażowym przy ulicy Lubelskiej 43A w Olsztynie powstaje reprezentacyjna, znacznie większa niż poprzednia, siedziby firmy.

  1998
 • 21 kwietnia 2004 Nowa spółka w Grupie DBK

  Podstawowym celem działalności NL-Leasing Polska jest finansowanie sprzedaży produktów oferowanych przez Grupę DBK. Spółka została utworzona przez czterech partnerów biznesowych: Nutzfahrzeuge Leasing AG, E.S. Vermietungs GmbH, Hochstaffl GmbH i DBK Sp. z o.o. Trzy pierwsze Spółki pochodzą z Austrii, z których pierwsza zajmuje się od 20 lat leasingiem pojazdów, a dwie kolejne od kilkudziesięciu lat funkcjonują na europejskim rynku pojazdów nowych i używanych.

 • 4 sierpnia 2004 Nowy oddział w Toruniu

  Przy ulicy Poznańskiej 290d w Toruniu powstaje nowy obiekt o powierzchni 1 130 m2 z ośmioma stanowiskami naprawczymi.

  2004
 • 10 marca 2005 Nowa spółka w Grupie DBK

  Spółka Eurotrailer rozpoczyna sprzedaż nowych naczep, głównie marki KÖGEL, na terenie północnej i wschodniej Polski.

  2005
 • 9 stycznia 2006 Nowa spółka w Grupie DBK

  Firma Cracow Truck Center Sp. z o.o. uruchamia w Krakowie największe w Małopolsce centrum sprzedaży samochodów ciężarowych, naczep oraz maszyn budowlanych.

 • 22 listopada 2006 Nowy obiekt w Gdańsku

  Przy ulicy Lubowidzkiej 33 w Gdańsku wybudowany zostaje nowy obiekt serwisowy o powierzchni warsztatowej 2048 m2 z 9 stanowiskami naprawczymi.

  2006
 • Benepol

  12 lutego 2007 Nowa marka w Grupie DBK

  Spółka Benepol, należąca do Grupy DBK, staje się autoryzowanym dealerem pojazdów użytkowych do 3,5t marki Volkswagen i otwiera pierwszy salon sprzedaży w Gdańsku, przy ulicy Lubowidzkiej 33.

 • 18 czerwca 2007 Nowa spółka w Grupie DBK

  Beneparts Polska, powstała w ramach Grupy DBK, staje się dystrybutorem części do ciężarówek, autobusów, przyczep i naczep rożnych marek oraz przedstawicielem firmy KÖGEL na Polskę.

 • 20 listopada 2007 Nowa spółka w Grupie DBK

  Spółka HAMA Polska powstaje z połączenia udziałów kapitałowych firmy DBK Sp. z o.o. oraz firmy HAMA Group GmbH z siedzibą w Augsburgu. Wkracza tym samym na polski rynek usług Central Fleet Management bazując na wieloletnim doświadczeniu HAMA Group GmbH.

 • logo iveco

  17 stycznia 2008 Nowa autoryzacja w Grupie DBK

  Spółka CTC otrzymuje autoryzację marki IVECO na terenie województwa śląskiego i rozpoczyna budowę nowoczesnego obiektu serwisowego w Rudzie Śląskiej.

  2008
 • 25 marca 2008 Nowa spółka w Grupie DBK

  POL-ASSUR to multiagencja ubezpieczeniowa, powołana w ramach filozofii Total Care, do obsługi ubezpieczeniowej klientów Grupy DBK.

 • 29 lipca 2008 Nowa spółka w Grupie DBK

  Do Grupy DBK dołącza spółka Warsaw Truck Center Sp. z o.o. – autoryzowany dealer marki DAF na terenie południowo-zachodniej Polski.

 • Stara wersja logotypu Grupy DBK

  23 października 2008 Pierwszy logotyp Grupy DBK

  Na podstawie projektu wyłonionego w konkursie pracowniczym powstaje pierwszy logotyp Grupy DBK, który towarzyszy komunikacji do momentu przeprowadzenia rebrandingu marki w 2014 roku.

 • 12 marca 2009 Nowy oddział w Koszalinie

  W Kretominie koło Koszalina powstaje nowoczesny obiekt serwisowy z 5 stanowiskami naprawczymi.

  2009
 • grupa-dbk-Szczecin

  6 maja 2009 Nowy obiekt w Szczecinie

  W Radziszewie pod Szczecinem zakończona zostaje budowa nowoczesnego obiektu o powierzchni warsztatowej 2 300m2 z 9 stanowiskami przejazdowymi.

 • 15 lipca 2009 Nowy obiekt w Rudzie Śląskiej

  W Rudzie Śląskiej przy ulicy Radoszowskiej 1A oddana zostaje do użytku nowa stacja serwisowa z 15 stanowiskami naprawczymi oraz okręgową stacją kontroli pojazdów.

 • 20 kwietnia 2010 Nowy oddział w Białymstoku

  W Białymstoku przy ul. ul. Jana Pawła II oddana zostaje do użytku nowoczesna stacja serwisowa z 8 stanowiskami do napraw, magazynem części o powierzchni 600 m2 oraz okręgową stacją kontroli pojazdów.

  2010
 • Logo Koegel

  14 czerwca 2010 Eurotrailer zostaje wyłącznym importerem naczep KÖGEL

  Na podstawie podpisanego porozumienia pomiędzy spółką Eurotrailer a producentem naczep KÖGEL TRAILER GmbH zostajemy wyłącznym importerem naczep tej marki w Polsce.

 • gruoa-dbk-warszawa

  18 stycznia 2011 Nowa spółka w Grupie DBK

  Do Grupy DBK dołącza spółka Remo-Car, która od 1995 roku prowadzi Autoryzowaną Stację Obsługi Man-Star Trucks w Święcicach koło Warszawy. Obiekt serwisowy tej spółki jest jednym z największych tego typu w Europie z 26 stanowiskami do napraw oraz magazynem części o powierzchni 2 100m2.

  2011
 • Logo Grupa DBK

  5 maja 2014 Rebranding Grupy DBK

  Wprowadzona zostaje nowa identyfikacja wizualna marki odzwierciedlająca potencjał lidera rynku pojazdów ciężarowych i dostawczych. Pozycjonowanie marki Grupy DBK wyraża hasło "just drive!", które jest zgodne z misją i strategią mającą na celu zapewnienie naszym klientom kompleksowej obsługi.

  2014
 • 15 stycznia 2015 Nowy serwis w Lublinie

  W Bystrzejowicach Pierwszych pod Lublinem powstaje nowoczesny obiekt o łącznej powierzchni ponad 2 tys. m2 z pięcioma stanowiska przejazdowymi o długości 28 m każdy i powierzchni magazynowej prawie 300 m2. Punkt ma możliwość przeprowadzania napraw gwarancyjnych IVECO i KOEGEL oraz pogwarancyjnych wszystkich marek pojazdów dostawczych, ciężarowych i naczep.

  2015
 • 7 lipca 2015 Nowy obiekt w Opolu

  Przy ul. Wrocławskiej 151 w Opolu wybudowany zostaje nowoczesny obiekt o powierzchni serwisowej 1 131 m2 z 7 stanowiskami do napraw.

 • DBK-fleet-management

  5 listopada 2015 DBK Fleet Management

  W naszej ofercie pojawia się autorskie rozwiązanie telematyczne Grupy DBK, które wspomaga każdego menedżera podczas administrowania flotą i pracą kierowców, stając się niezbędnym narzędziem w codziennej pracy.

 • Cysterny LAG

  30 listopada 2015 Nowa marka w Grupie DBK

  Spółka Eurotrailer zostaje Generalnym Importerem produktów L.A.G na terenie Polski oraz krajów bałtyckich. L.A.G. to belgijska marka premium z segmentu cystern, silosów oraz sprzętu specjalistycznego. To już kolejny producent, który zaufał Grupie DBK i powierzył rozwój sprzedaży swojego produktu na polskim rynku.

 • 11 grudnia 2015 Truck Point Bydgoszcz

  W Bydgoszczy uruchomiony zostaje obiekt serwisowy pod nową marką Truck Point. To pierwszy, z planowanej sieci własnych punktów sprzedaży części zamiennych (w tym TRP) poszerzony o warsztat naprawczy, którego oferta skierowana jest do użytkowników wszystkich marek pojazdów ciężarowych oraz dostawczych.

 • 20 stycznia 2016 Nowy oddział w Sosnowcu

  Nowoczesny serwis w Sosnowcu to już druga inwestycja Grupy DBK w województwie śląskim. Oferuje 5 stanowisk przejazdowych o długości 28m, 300m2 powierzchni magazynowej oraz liczne udogodnienia dla kierowców oczekujących na naprawy, m.in. dwa niezależne, komfortowe pomieszczenia hotelowe, wyposażone w łazienkę z pełnym węzłem sanitarnym.

  2016
 • 1 lutego 2016 Truck Point Rybnik

  Drugi punkt sieci Truck Point uruchomiony zostaje w Rybniku przy ul. Gliwickiej 179 i świadczy usługi serwisowe pojazdów dostawczych, ciężarowych, naczep i przyczep oraz sprzedaż części zamiennych.

 • DBK Parts Gorzów Wielkopolski

  20 kwietnia 2016 Nowy punkt DBK Parts w Gorzowie Wielkopolskim

  Oddział DBK Parts Gorzów Wielkopolski rozpoczyna swoją działalność w jednym z punktów partnerskich firmy IVECO Gibas przy ul. Podmiejskiej 15a. Punkt realizuje sprzedaż części zamiennych wszystkich marek w województwie lubuskim.

 • Logo DBK Rental

  1 grudnia 2016 DBK Rental – nowa marka w Grupie DBK

  Od tego momentu produkt najmu pojazdów, dotychczas stanowiący część oferty Grupy DBK i funkcjonujący w obrębie pionu usług finansowych DBK Financial Services, w którym zawierają się również ubezpieczenia i leasing, oferujemy naszym klientom pod marką DBK Rental.

 • 21 stycznia 2017 Nowa spółka w Grupie DBK

  Do Grupy DBK dołącza spółka On Road Truck Services posiadająca w Poznaniu obiekt z autoryzacją IVECO w zakresie sprzedaży pojazdów lekkich Daily oraz serwisem pełnej gamy pojazdów tej marki. Łączna powierzchnia obiektu to 3082 m2 a usługi serwisowe realizowane są na sześciu stanowiskach. Na terenie oddziału działa również oskp oraz myjnia automatyczna.

  2017
 • dbk-used-warszawa-blonie

  25 stycznia 2017 Nowy punkt DBK Used Błonie

  Na mapie sprzedażowej pojazdów używanych DBK Used pojawia się nowy punkt przy ul. Powstańców 97 w Błoniu, k. Warszawy. Nowo otwarty oddział oferuje naszym klientom jeszcze większy wybór pojazdów ciężarowych i dostawczych niż w poprzedniej lokalizacji.

 • 29 sierpnia 2017 Nowy obiekt w Olsztynie

  Do Grupy DBK dołącza nowy obiekt w Olsztynie zlokalizowany przy ul. Lubelskiej 48. Punkt serwisowy posiada 5 przelotowych stanowisk o długości 26m, w tym również okręgową stację kontroli pojazdów.

 • Giełda grupy DBK

  20 października 2017 Start Giełdy Grupy DBK

  Staruje Giełda Grupy DBK, serwis z ogłoszeniami motoryzacyjnymi. To nowo powstały portal, gdzie użytkownik może zakupić nowe i używane pojazdy dostawcze i naczepy oraz używane pojazdy ciężarowe.

 • 26 kwietnia 2018 Nowy oddział w Niepruszewie

  Do sieci DBK Truck Center dołącza kolejny oddział w Niepruszewie koło Poznania. To obiekt o powierzchni 3900m2, w którym znajduje się warsztat o wielkości 1000m2, dwupoziomowy magazyn części, myjnia, oskp, centrum likwidacji szkód z nowoczesną lakiernią umożliwiającą obsługę nawet dłuższych pojazdów (np. autobusów i naczep) oraz blacharnia z urządzeniem do prostowania ram pojazdów.

  2018
 • 10 października 2018 Nowy punkt serwisowy w Suwałkach

  W Suwałkach, w doskonałej lokalizacji przy międzynarodowej trasie Via Baltica powstaje nowoczesny obiekt serwisowy. Przygotowany jest do kompleksowej obsługi pojazdów z segmentu lekkiego, średniego oraz ciężkiego. W ramach autoryzacji świadczy naprawy gwarancyjne pojazdów DAF oraz IVECO, autobusów VDL Bus&Coach oraz naczep KÖGEL, natomiast naprawy pogwarancyjne i powypadkowe są wykonywane dla wszystkich marek pojazdów.

 • 14 lutego 2019 Kolejny oddział w Olsztynie

  Do sieci serwisowo-sprzedażowej dołącza kolejny oddział w Olsztynie przy ul. Pstrowskiego 28. Najnowszy serwis posiada autoryzację marki MAN oraz wykonuje kompleksowe naprawy blacharsko-lakiernicze pojazdów osobowych i dostawczych.

  2019
 • Grupa DBK Kraków

  25 listopada 2019 Nowy obiekt w Krakowie

  Nowy obiekt serwisowy wybudowany przy ulicy Skotnickiej 250 w Krakowie, tuż przy zjeździe z obwodnicy na węźle Kraków-Skawina świadczy naprawy gwarancyjne pojazdów ciężarowych i dostawczych marki IVECO, IVECO BUS oraz naczep KÖGEL.

 • 8 października 2020 Nowa lokalizacja DBK Parts w Ostrołęce

  W Ostrołęce przy ulicy Granicznej 6 otwarty zostaje nowy punkt DBK Parts. W ofercie niezliczona ilość części zamiennych oraz akcesoriów do pojazdów ciężarowych i dostawczych, a także do naczep, przyczep i autobusów.

  2020
 • Logo TRUCK CARE

  18 maja 2021 DBK Rental zmienia się w TRUCK CARE

  Spółka HAMA Polska, oferująca wynajem pojazdów użytkowych pod marką DBK Rental zmienia nazwę na Truck Care Sp. z o.o. oraz markę DBK Rental na TRUCK CARE.

  2021
 • Logo DBK Finance

  6 sierpnia 2021 Nowy brand handlowy DBK Finance

  Spółka NL-Leasing Polska, specjalizująca się w finansowaniu produktów dla branży transportowej występuje od tej pory pod nową marką – DBK Finance. To kolejny etap realizacji filozofii Total Care - doskonałe uzupełnienie kompleksowej oferty całej Grupy DBK, które oznacza, że klient może załatwić wszystkie sprawy pod jednym dachem, w tym skorzystać z finansowania pojazdów - już nie z wykorzystaniem usług podmiotów zewnętrznych, tylko w ramach własnej marki Grupy DBK.

18 października 199510 czerwca 199720 sierpnia 199821 kwietnia 20044 sierpnia 200410 marca 20059 stycznia 200622 listopada 200612 lutego 200718 czerwca 200720 listopada 200717 stycznia 200825 marca 200829 lipca 200823 października 200812 marca 20096 maja 200915 lipca 200920 kwietnia 201014 czerwca 201018 stycznia 20115 maja 201415 stycznia 20157 lipca 20155 listopada 201530 listopada 201511 grudnia 201520 stycznia 20161 lutego 201620 kwietnia 20161 grudnia 201621 stycznia 201725 stycznia 201729 sierpnia 201720 października 201726 kwietnia 201810 października 201814 lutego 201925 listopada 20198 października 202018 maja 20216 sierpnia 2021

Przejdź do paska narzędzi