IVECO Daily C70

IVECO Daily C70
Najlepszy jest kompromis

Obecnie sytuacja na rynku transportu drogowego jest taka, że bez kalkulatora ani rusz. Ceny paliwa, opłaty drogowe, pensje kierowców, raty leasingu lub wynajmu, mamy na czym oszczędzać. Jednak jest jeszcze jeden element, o którym wiele firm już wie i wprowadza go w życie – sam pojazd i jego możliwości.

Tachograf obowiązkowy od 2026 roku

W 2026 roku wejdzie w życie obowiązek montowania tachografu także w pojazdach o DMC 3,5 tony. Szacuje się, że wielu przedsiębiorców zdecyduje się wówczas na zmianę pojazdu na ten o wyższej ładowności (DMC 7,2 t), który może i będzie droższy, ale finalnie jego zakup będzie bardziej opłacalny niż w przypadku małego „dostawczaka”. O porównaniu tych dwóch modeli przeczytasz tutaj >>

Daily C70 międzynarodówka

Koszty zakupy i eksploatacji

Zresztą już teraz coraz większa liczba przewoźników kładzie nacisk właśnie na ładowność i przeskakuje z DMC 12 ton na pojazdy 16 lub 18 DMC. Oczywiście są one trochę droższe, ale zabierają w sumie od 8 do 10 ton ładunku w porównaniu do 4,5 tony przy modelu 12 DMC. Ale jest też drugie sprytne rozwiązanie: zamiast pojazdu o DMC 12 ton przesiąść się na Daily C70. Co prawda stracisz trochę miejsca na palety, ale zyskasz na paliwie i ratach bankowych.

Jeśli nie wierzysz to przedstawiamy poniżej suche fakty:

  • paliwo, ubezpieczenie, koszty eksploatacji, przeglądy i naprawy taniej niż w przypadku pojazdów powyżej 12 DMC;
  • ładowność po stosownej zabudowie aż 3500 kg. Tylko o pół tony mniej niż w przypadku pojazdu o DMC 12 ton;
  • komfort i wygoda dla kierowcy taka jak w większych pojazdach dystrybucyjnych lub długodystansowych. Wystarczy mieć odpowiednią kabinę sypialną np. „tylną kabinę” SPOJKAR XL;
  • masz do dyspozycji jedną z największych sieć serwisowych w Europie;
  • no i oczywiście wypróbowany, dysponujący dużą mocą i wysokim momentem obrotowym silnik 3.0.
iveco daily c70 kurnik
kabina tylna w IVECO Daily C70

Oczywiście proces wymiany taboru we flotach pojazdów ciężarowych już trwa, a że IVECO Daily C70 jest dobrą alternatywą świadczą najdobitniej realne rejestracje tego pojazdu, które wzrosły w 2021 r. o ponad 130% w stosunku do roku 2020. Poza tym liczba umów na ten model, które podpisano w 2021 r., wzrosła o prawie 190% w stosunku do roku 2020 i ciągle rosną. Aktualnie termin realizacji zakupu modelu 70C to sierpień/wrzesień 2023 r.

Jeśli dalej się wahasz doradzimy. Zadzwoń i zapytaj o Daily C70. Za to nic nie płacisz, a być może i tutaj zyskasz – i to niemało :-).

IVECO Daily C70
Przejdź do paska narzędzi