IVECO Daily furgon

IVECO Daily furgon – wersje, wymiary i kubatury

IVECO Daily to model, który w wielu kwestiach był pierwszy. Pierwszy z silnikiem na CNG, pierwszy z ESP, pierwszy z DMC do 7t. Rozwiązania wprowadzane z myślą o ciężko pracujących profesjonalistach oraz ogromne możliwości konfiguracji sprawiają, że Daily to także pierwszy… wybór dla tych, którzy szukają rzetelnego furgonu.

kubatury furgonu

Oczywiście, że IVECO Daily

Od drobnej dystrybucji, przez wersje dla specjalistycznych usług, warianty wagi ciężkiej o DMC 7 t po komfortowe mikrobusy – IVECO oferuje ponad 5 tys. fabrycznych konfiguracji furgonów Daily. Wachlarz zastosowań powiększają jeszcze możliwości profesjonalnej adaptacji, jakie oferujemy klientom w Grupie DBK. Pytanie nie brzmi zatem „czy wybrać furgon IVECO Daily” tylko „jaki furgon IVECO Daily wybrać”. Odpowiedź na to pytanie na pewno się znajdzie, bo włoska marka daje najszerszy wybór w segmencie średnich i dużych samochodów dostawczych.

iveco daily furgon - przestrzen ładunkowa

Argumenty w standardzie

Daily to dostawczak fabrycznie załadowany solidnymi… argumentami, które dostarcza użytkownikowi pod same drzwi – niezależnie od wersji i dystansów, jakie pokonuje. Najważniejsze, podstawowe zalety są jednak ukryte pod nadwoziem. To solidna ramowa konstrukcja oraz silniki, które nie są adaptacją jednostek wywodzących się z aut osobowych, lecz są od początku do końca skonstruowane i zbudowane z myślą o ciężkiej pracy w samochodzie dostawczym. Potwierdzeniem tego jest fakt, że oba silniki – 2,3 i 3,0 l – dostępne są z homologacją heavy-duty – do najbardziej wymagających zastosowań. Z kolei sama jednostka 3,0 l jest już rynkowym ewenementem. Obecnie żaden wiodący producent samochodów dostawczych dostępnych na polskim rynku nie montuje tak dużego i odpornego na długotrwałe, wysokie obciążenie silnika. – Filozofia inżynierów IVECO procentuje na każdym etapie „życia” Daily w firmie. Przy zakupie, bo można go elastycznie przystosować do konkretnych potrzeb. Następnie podczas eksploatacji, która jest efektywna, nie tylko dzięki ładowności czy kubaturze, ale także niezawodności, jaką dają przemyślane rozwiązania i mocna konstrukcja. I finalnie – przy ewentualnej odsprzedaży, bo IVECO Daily często są dużo mniej zużyte i „zmęczone”, niż pojazdy innych firm z podobnymi przebiegami – mówi Jarosław Gromala, Kierownik Działu Sprzedaży i Telemarketingu w Grupie DBK.

iveco daily drzwi tylne

IVECO Daily – rozwiązania do każdego zadania

Mnogość konfiguracji i wariantów IVECO Daily sprawia, że w Grupie DBK obserwujemy rosnące zainteresowanie klientów furgonami w stosunku do wersji do zabudowy (podwozie z kabiną). Nie bez znaczenia są przy tym praktyczne cechy Daily z takim nadwoziem. – Wysokość tylnych drzwi zmienia się wraz z wysokością dachu, co ułatwia załadunek, podobnie jak szerokie drzwi boczne. Wersje ze średnim i długim rozstawem osi mają drzwi przesuwne o szerokości 120 cm, co pozwala załadować paletę dłuższym bokiem – wyjaśnia Michał Podzerek, Zastępca Dyrektora Działu Sprzedaży w Grupie DBK. Do zalet samego nadwozia dochodzą pozostałe walory IVECO Daily. Automatyczna skrzynia biegów Hi-Matic będzie nieoceniona w eksploatacji miejskiej, ale też w trasie. Przekładnia dostarczana przez renomowaną firmę ZF ma 8 przełożeń, dzięki czemu przy wysokich prędkościach silnik ma niższe obroty, a co za tym idzie – także spalanie. Włoska marka ma również odpowiedź na strefy czystego transportu, które już pojawiają się w polskich miastach. W tych obszarach bez ograniczeń będą mogły się poruszać pojazdy z zasilaniem alternatywnym, a do takich zaliczane jest IVECO Daily CNG, w którym silnik spala gaz ziemny ( więcej o tym, jaki silnik wybrać do IVECO Daily ). W życiu w miejskiej dżungli pomaga także niska średnica zawracania. Tylny napęd powoduje, że przednie koła mogą być skręcone pod większym kątem, co ułatwia manewry, a za właściwą trakcję, nawet przy niewielkim obciążeniu, odpowiada elektroniczna blokada mechanizmu różnicowego. Z kolei przy dużych obciążeniach tylny napęd powoduje, że samochód jest stabilniejszy, szczególnie w przypadku najdłuższych wariantów.

wysokość drzwi tylnych w iveco daily

Jakie furgony IVECO Daily kupują polskie firmy?

Klienci Grupy DBK najczęściej wybierają furgony Daily o kubaturze 12, 16 i 18 m3. – Zdecydowanym liderem sprzedaży są warianty z najdłuższym rozstawem osi (410 cm) i pojedynczymi kołami z tyłu. Takie samochody mogą przewieźć więcej ładunku, co pozwala bardziej efektywnie planować poszczególne kursy. To rozwiązanie dla tych, którzy niekoniecznie wożą ciężkie, ale np. bardzo długie rzeczy. Najdłuższe IVECO Daily ma ładownię o długości aż 512 cm opisuje Michał Podzerek. – Bardzo atrakcyjna jest oferta IVECO na najbardziej popularne furgony na rynku, czyli samochody z nadwoziami 12 m3. W cenie bardzo zbliżonej do konkurencji możemy zaoferować samochód trwalszy i mocniejszy – dodaje Podzerek. Na drugim biegunie jest Daily, które ma wszystko naj. Wersji o kubaturze 19,6 m3 i DMC 7 t nie oferują inni producenci. Takie egzemplarze nie tylko nadają się do wyjątkowo ciężkich zadań, ale też stanowią świetną bazę pod zabudowy specjalnie, np. mikrobusy. Przewagą Daily jest fakt, że nie wymaga przy tym ingerencji w fabryczną konstrukcję (np. wydłużania samochodu). – Odnotowujemy także stale rosnącą popularność automatycznych skrzyń Hi-Matic. To sprawdzone rozwiązanie od producenta, który dostarcza przekładnie do samochodów takich marek, jak BMW, Porsche czy Land Rover. Wielu klientów, którzy kupili jedno Daily ze skrzynią Hi-Matic, kolejne także wybiera z „automatem”. Warto podkreślić, że skrzynia automatyczna w IVECO Daily nie podnosi kosztów serwisu, a dodatkowo u wielu kierowców redukuje spalanie i jest bardziej odporna na „czynnik ludzki”, czyli np. złe operowanie sprzęgłem – tłumaczy Michał Podzerek.

iveco daily furgon wymiary

Tylko stałe koszty

Niezależnie czy to firma budowlana, remontowa, hurtownia, spedycja, piekarnia czy kurier – dziś w każdej branży liczy się stabilność i przewidywalność wydatków na eksploatację i utrzymanie floty. Połączenie trwałości Daily z pakietami serwisowymi IVECO pozwala nie tylko ograniczyć nieprzewidziane koszty, ale także zminimalizować niezaplanowane przestoje. – Dobrze i regularnie serwisowany samochód rzadziej się psuje. Co do tego nie ma wątpliwości. A nasi mechanicy dobrze znają te konstrukcje, więc wiele potencjalnych problemów potrafią wyłapać, zanim zatrzymają użytkownika na drodze. Potwierdzona historia serwisowa ma też znaczenie dla wartości rezydualnej pojazdu i ułatwia jego późniejszą odsprzedaż – wyjaśnia Podzerek. Pakiety serwisowe do IVECO Daily można dopasowywać niemal tak elastycznie jak konfiguruje się ten model. Są różne warianty – od mikropakietów, po bardzo rozbudowane, obejmujących nawet takie rzeczy jak wymianę żarówek.

iveco daily

Bez niespodzianek

– Wiemy, że IVECO Daily zapracował na swoją dobrą opinię. Doceniają go np. wypożyczalnie samochodów, w których samochody co chwilę przechodzą z rąk do rąk i raczej nie są delikatnie traktowane. Bogate doświadczenie takich firm dotyczące różnych modeli i marek wskazuje, że to Daily jest pojazdem najmniej awaryjnym, a co za tym idzie generującym najmniej problemów związanych z przestojami samochodów. To opinia, którą powtarzają nam klienci z różnych firm mających od kilku, przez kilkadziesiąt, aż po nawet 1800 pojazdów dostawczych – podsumowuje Jarosław Gromala. W 2020 r. w punktach Grupy DBK sprzedano 280 furgonów IVECO Daily. To stanowi 19 proc. całej sprzedaży włoskiego dostawczaka (1489 egz.).

Przejdź do paska narzędzi