NOWY EUROCARGO: SAMOCHÓD CIĘŻAROWY IVECO LUBIANY W MIEŚCIE

Tak samo solidny, niezawodny i wszechstronny oraz jeszcze bardziej funkcjonalny

Jeszcze bardziej atrakcyjny, przyjazny dla środowiska, wydajny i zwrotny. Nowy Eurocargo ma nowy wygląd, ale zachował najważniejsze cechy modelu. Zmienił się pod względem funkcjonalnym i stylistycznym, ale to wciąż ten sam solidny, niezawodny i uniwersalny pojazd, który wybrało już ponad pół miliona klientów z Europy, Afryki, Bliskiego Wschodu, Australii i Ameryki Łacińskiej. Doskonały partner w biznesie — i przyjaciel — dla wszystkich.

Iveco Eurocargo

 

STYLISTYKA

Nowa stylistyka, te same zalety

EUROCARGO KONTYNUUJE NOWY STYL zapoczątkowany przez IVECO Daily. Kształt nowych owiewek, wyprofilowanych zgodnie ze stylistyką przodu pojazdu, podkreśla duży, umieszczony centralnie napis z nazwą marki. Dzięki filtrowi UV szyba przednia zapewnia doskonałą ochronę przed promieniami słońca, wzmocnioną aerodynamiczną zewnętrzną osłoną przeciwsłoneczną.

Nowy zderzak jest zarówno stopniem ułatwiającym dostęp do przedniej szyby w celu jej oczyszczenia, jak i obudową radaru zaawansowanego systemu hamowania awaryjnego (AEBS). Nowe reflektory z ledowymi światłami do jazdy dziennej (w wyposażeniu standardowym) są również dostępne w wersji ksenonowej.

Iveco Eurocargo - Nowoczesna stylistyka

 

KOMFORT

Nowy, wyższy poziom komfortu i ergonomii

NOWY EUROCARGO ZAPEWNIA NOWY, WYŻSZY POZIOM KOMFORTU I ERGONOMII. Przyciski na kierownicy umożliwiają kierowcy w pełni bezpieczną obsługę radia i telefonu. W pojeździe zastosowano także nowe i bardziej ergonomiczne rozwiązania w zakresie sterowania klimatyzacją, oświetleniem oraz automatyczną lub zautomatyzowaną skrzynią biegów.

NOWY EUROCARGO TO PRAWDZIWE BIURO NA KOŁACH. Nowa biurowa szafka o pojemności 20 litrów (dostępna w wersji z jednym siedzeniem pasażera) pomieści laptop lub tablet. Jest ona także wyposażona w oświetlenie do czytania, boczne kieszenie i dwa gniazda USB do ładowania urządzeń elektronicznych.

Nowa stylistyka nadwozia znajduje kontynuację we wnętrzu, które zostało wyposażone w fotele z elektrycznie zgrzewaną tekstylną tapicerką. Dostępny na żądanie fotel kierowcy o podwyższonym komforcie z pneumatycznym zawieszeniem ma w pełni regulowane oparcie, regulację wysokości pasów bezpieczeństwa, tapicerkę o podwójnej gęstości oraz system ogrzewania i wentylacji.

NOWY EUROCARGO DOSKONALE SPRAWDZA SIĘ W MIEŚCIE, A DOSTĘP DO FOTELA KIEROWCY JEST MOŻLIWY Z OBU STRON KABINY. Jeśli chodzi o Iveco Eurocargo kabina, dzięki odpowiednio wyprofilowanej, prostej desce rozdzielczej i niewielkim rozmiarom tunelu silnika jest wygodna, a kierowca może łatwo opuścić pojazd prawymi lub lewymi drzwiami

Iveco Eurocargo - komfort na co dzień

 

BEZPIECZEŃSTWO

Iveco ciężarowe Eurocargo — wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa

NOWY EUROCARGO CHRONI KIEROWCĘ I ŁADUNEK. Bezpieczeństwo bierne zostało zagwarantowane nie tylko solidnością konstrukcji, ale także zupełnie nowym elementem wyposażenia, jakim jest poduszka powietrzna w kierownicy. Dzięki nowym urządzeniom elektronicznym (w wyposażeniu standardowym), stanowiącym część systemu wspomagania kierowcy, poprawiło się również bezpieczeństwo aktywne.

SYSTEM OSTRZEGANIA PRZED NIEZAMIERZONYM OPUSZCZENIEM PASA RUCHU (LDWS) alarmuje kierowcę w przypadku wykrycia takiej sytuacji. Dzięki kamerze zamontowanej na szybie przedniej system rozpoznaje oznakowanie poziome na jezdni i uruchamia sygnał dźwiękowy, jeżeli pojazd zmienia pas ruchu, a kierowca nie włączył kierunkowskazu.

Oprócz elektronicznego systemu stabilizacji pojazdu (EVSC) do zapobiegania wypadkom wynikającym z nieuwagi kierowcy wykorzystywany jest także ZAAWANSOWANY SYSTEM HAMOWANIA AWARYJNEGO (AEBS). System ten mierzy odległość od pojazdu poprzedzającego, oblicza czas do możliwej kolizji i po dwukrotnym ostrzeżeniu uruchamia hamulce. W przypadku poruszającej się przeszkody system interweniuje automatycznie, zmniejszając prędkość do 32 km/h, aby nie dopuścić do zderzenia. W przypadku nieruchomej przeszkody system może zapobiec uderzeniu lub zmniejszyć jego skutki poprzez ograniczenie prędkości do 10 km/h.

To jednak nie wszystkie rozwiązania podnoszące bezpieczeństwo. TEMPOMAT ADAPTACYJNY (ACC) reguluje prędkość, utrzymując odległość od pojazdu poprzedzającego. W tym celu korzysta on z tego samego radaru, co AEBS (o zasięgu 120 metrów), i interweniuje automatycznie: najpierw przez zmniejszenie momentu obrotowego, następnie przez uruchomienie hamulca silnikowego i wreszcie przez uruchomienie hamulca roboczego.

Iveco Eurocargo - nowoczesne systemy bezpieczeństwa

 

IVECO HI-SCR

Hi‑SCR pomaga ograniczyć koszty przeglądów.

NOWY EUROCARGO TO JEDYNY SAMOCHÓD CIĘŻAROWY IVECO Z SILNIKIEM EURO VI W TEJ KATEGORII, W KTÓRYM ZASTOSOWANO POJEDYNCZY UKŁAD OCZYSZCZANIA SPALIN: SYSTEM HI SCR Z PASYWNYM FILTREM CZĄSTEK STAŁYCH (wyłącznie w pojazdach IVECO). To innowacyjne rozwiązanie ogranicza zużycie paliwa, przegrzewanie i przestoje techniczne.

System HI SCR jest prosty, lekki i wydajny:

– nie wymaga rozbudowanego układu chłodzenia (ani związanej z tym przebudowy konstrukcji pojazdu);
– zawiera mniej podzespołów (i mniej wymienialnych części) w porównaniu z konkurencyjnymi systemami;
– waży znacznie mniej niż systemy EGR+SCR stosowane w większości pojazdów konkurencyjnych marek;
– gwarantuje mniejsze zużycie paliwa w porównaniu z pojazdami wyposażonymi w systemy.

EGR+SCR. HI SCR JEST JEDYNYM SYSTEMEM KONTROLI EMISJI, KTÓRY NIE ZMIENIA PROCESU SPALANIA — ponieważ jest on oparty na pobieraniu świeżego powietrza, a nie na recyrkulacji spalin. Oznacza to, że temperatura spalania pozostaje wysoka, a emisja cząstek stałych jest zmniejszana bez udziału aktywnego filtra DPF. Problem wymuszonej regeneracji został wyeliminowany u źródła.

Iveco Eurocargo HI-SCR

 

EFEKTYWNOŚĆ

Zużycie oleju napędowego obniżone nawet o 8%

NOWY EUROCARGO: KOLEJNY KROK KU POPRAWIE EFEKTYWNOŚCI. Silniki Tector 5 i 7 najnowszej generacji są smarowane olejem o niskiej lepkości, co ogranicza tarcie, zwiększa efektywność i wydłuża okresy międzyserwisowe.

W przypadku Iveco Eurocargo silnik został poprawiony, wprowadzone zostały inne specjalne rozwiązania. Szczególnie w dystrybucji, gdzie efektywność zależy od zużycia paliwa i kosztów serwisu, ujawniają się zalety takich rozwiązań jak:

– elektronicznie sterowane sprzęgło DWUBIEGOWEGO WENTYLATORA ELEKTROMAGNETYCZNEGO, które załącza się lub rozłącza w zależności od zapotrzebowania na chłodzenie;

– funkcja ECOROLL w 12 biegowej przekładni zautomatyzowanej, wykorzystująca bezwładności pojazdu i automatycznie przełączająca przekładnię w położenie neutralne w celu obniżenia zużycia paliwa w różnych sytuacjach (np. w czasie zjazdu ze wzniesienia);

– przycisk ECOSWITCH (dostępny ze wszystkimi przekładniami zautomatyzowanymi), włączający algorytm zmiany biegów zapewniający maksymalną efektywność. Przycisk EcoSwitch aktywuje także drugi ogranicznik prędkości, wyłącza funkcję szybkiej redukcji (kick-down) oraz pozwala tylko na automatyczną zmianę biegów).

Dzięki tym nowym rozwiązaniom (oraz zastosowaniu oleju o niskiej lepkości w tylnym moście) nowy Eurocargo zużywa nawet o 8% mniej oleju napędowego w dystrybucji miejskiej i krajowej.

 

OSIĄGI

Większa elastyczność, niższe zużycie paliwa

NOWY EUROCARGO JEST DOSTĘPNY Z DWOMA NOWYMI SILNIKAMI CZTEROCYLINDROWYMI O MOCY 160 i 190 KM, ZAPROJEKTOWANYMI SPECJALNIE DO EKSPLOATACJI W MIEŚCIE.

Iveco Eurocargo dane techniczne – SILNIKI NOWEGO EUROCARGO to jednostki wysokoprężne Tector 5 (4 cylindry, 4,5 litra pojemności) oraz Tector 7 (6 cylindrów, 6,7 litra). Występują one w 7 odmianach różniących się mocą od 160 do 320 KM i dysponują maksymalnym momentem obrotowym do 1100 Nm. Silnik przystosowany do zasilania sprężonym gazem ziemnym (CNG) osiąga moment obrotowy 750 Nm i moc 204 KM.

Silniki te współpracują ze skrzyniami manualnymi o 6 lub 9 przełożeniach, 6- lub 12 biegowymi skrzyniami zautomatyzowanymi lub automatycznymi ze zmiennikiem momentu obrotowego.

Specjalny system oczyszczania spalin IVECO HI-SCR charakteryzuje się niewielką masą, dużą wydajnością i eliminuje przerwy w pracy związane z procedurą regeneracji niezbędną w przypadku konkurencyjnych modeli z układami EGR+SCR.

REGENERACJA FILTRA CZĄSTEK STAŁYCH (DPF) JEST PASYWNA, CIĄGŁA I CAŁKOWICIE ZAU TOMATYZOWANA. Oznacza to, że odbywa się ona bez udziału kierowcy. Nie są także potrzebne techniczne przerwy w eksploatacji pojazdu, a podzespoły układu nie rozgrzewają się do wysokich temperatur, co zwiększa ich niezawodność.

 

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

Naturalne rozwiązanie korzystne dla środowiska

Firma IVECO rozwija ofertę pojazdów zasilanych alternatywnym paliwem. Jednym z nich jest NOWY EUROCARGO NATURAL POWER CNG NAPĘDZANY SPRĘŻONYM GAZEM ZIEMNYM.

Spaliny z silników CNG IVECO charakteryzują się obniżoną zawartością tlenków azotu, brakiem związków ołowiu i węglowodorów aromatycznych oraz zawartością cząstek stałych niższą o 95% w porównaniu ze spalinami z silników Diesla. Takie parametry ekologiczne przewyższają nawet wymagania normy Euro VI, etapy B i C.

W całej Europie CNG jest również nieco tańszy od oleju napędowego, co pozwala klientom zaoszczędzić do 25% kosztów paliwa.

Nowy Eurocargo Natural Power jest dostępny w wersjach o dopuszczalnej masie całkowitej od 11 do 16 ton, z sześciocylindrowym silnikiem o zwiększonych osiągach pod względem momentu obrotowego i mocy (odpowiednio: 750 Nm i 204 KM), współpracującym z 9 biegową przekładnią manualną lub przekładnią automatyczną z przemiennikiem momentu obrotowego. Wyposażenie pojazdu oraz możliwości transportowe są identyczne jak w przypadku wersji wysokoprężnych. Zbiorniki gazu są zamontowane obok podłużnic podwozia, dlatego nie zmniejszają przestrzeni ładunkowej. Maksymalny zasięg pojazdu wynosi 400 kilometrów.

 

NIEZAWODNOŚĆ

Partner, na którym można polegać

Solidny i niezawodny

ATRAKCYJNOŚĆ NOWEGO EUROCARGO DLA KLIENTÓW WYNIKA Z JEGO NIEZAWODNOŚCI I SOLIDNOŚCI. Obie te cechy to zasługa konstrukcji podwozia wywodzącej się z pojazdów przeznaczonych do intensywnej eksploatacji. W zależności od przewidywanych warunków eksploatacji można wybrać różne rodzaje zawieszenia nowego Eurocargo: z resorami parabolicznymi, półeliptycznymi lub pneumatycznymi.

PRZEDNIE I TYLNE OSIE ORAZ UKŁAD HAMULCOWY gwarantują stałą charakterystykę mechaniczną przez dłuższy czas. W pojazdach o masie od 6 do 10 ton zastosowano pneumatycznohydrauliczny układ hamulcowy, natomiast pojazdy o masie od 11 do 19 ton wyposażono w układ w pełni pneumatyczny. Wszystkie wersje 4×2 są standardowo wyposażone w hamulce tarczowe.

Iveco Eurocargo - podnośnik koszowy

 

TELEMATYKA

Utrzymaj łączność także w czasie jazdy

W nowym Eurocargo zastosowano instalację ułatwiającą integrację pojazdu z urządzeniem wybranym przez kierowcę.

Dzięki modułowi telematyki IVECO UTP (jednolita platforma telematyczna), dostępnemu jako fabrycznie montowana opcja, nowy Eurocargo jest przystosowany do zdalnej łączności i korzystania z usług telematycznych obejmujących:

podstawowe usługi telematyczne (wykrywanie pozycji GPS, geofencing, import danych z tachografu, raporty zużycia paliwa, transmisja danych dotyczących oceny stylu jazdy kierowcy);
– zindywidualizowane usługi telematyczne (zarządzanie dostawami, informacje o ruchu drogowym, wiadomości, instrukcje dotyczące jazdy).

Iveco Eurocargo - Telematyka

 

UNIWERSALNOŚĆ

Wydajny partner do każdego zadania

Trzy różne rodzaje kabin, dostosowane do specyfiki eksploatacji.

Od dostaw materiałów budowlanych po chłodniczy transport żywności w mieście NOWY EUROCARGO JEST NAJBARDZIEJ UNIWERSALNYM POJAZDEM W SWOJEJ KATEGORII — a także najłatwiejszym do zabudowy.

Kabina Iveco Eurocargo dostępna jest w trzech różnych wariantach, dostosowanych do specyfiki eksploatacji.

– Kabina dzienna zapewnia najlepsze proporcje między długością użytkową nadwozia a długością całkowitą i najlepiej sprawdza się w codziennej eksploatacji na ulicach dużych miast.
– Kabina sypialna, dostępna w wersji standardowej lub z podwyższonym dachem, jest wyposażona w jedną lub dwie leżanki. Dwa podświetlane schowki na bagaż lub narzędzia (dostępne z kabiny i z zewnątrz pojazdu) mają łączną pojemność 260 litrów. Dostęp z zewnątrz jest zabezpieczony elektrycznym zamkiem.
– Kabina załogowa (ze standardowym dachem) może służyć do przewozu całej ekipy wraz ze sprzętem i narzędziami. Oprócz kierowcy może nią podróżować 6 pasażerów. Ta wersja może zainteresować szczególnie firmy budowlane, a także straż pożarną.

 

IVECO EUROCARGO 4×4

Wyposażenie do jazdy terenowej

Nowy Eurocargo w wersji 4×4 jest wyposażony w stały napęd na wszystkie koła. Dopuszczalna masa całkowita pojazdu wynosi od 11,5 do 15 ton przy rozstawie osi od 3240 do 4150 mm.

Nowy Eurocargo 4×4 z kabiną dzienną lub kabiną sypialną ze standardowym dachem ma zaczep holowniczy z przodu (standardowo) oraz specjalne zabezpieczenia do jazdy terenowej: stalowe zderzaki, siatki na reflektorach, osłonę chłodnicy i dwa uchylne stopnie.

Silniki Tector 7 są dostępne w odmianach o mocy 220, 250 i 280 KM, z 6 biegowymi manualnymi skrzyniami biegów. Przystawka odbioru mocy (PTO) może być połączona ze skrzynią biegów.

Nowy Eurocargo 4×4 jest również oferowany z przekładnią automatyczną.

Nowy Eurocargo 4×4 jest wyposażony w osie napędzane z podwójną redukcją. 2-biegowa skrzynia rozdzielcza/reduktor napędza przedni i tylny most poprzez wzdłużny mechanizm różnicowy. W trzech mechanizmach różnicowych zastosowano blokady załączane przez kierowcę (wyposażenie standardowe), które umożliwiają jazdę nawet po podłożu o słabej przyczepności. Układ elektryczno-pneumatyczny automatycznie wyłącza blokady po przekroczeniu prędkości 25 km/h.

Imponujący kąt skrętu kół (od 40 do 48 stopni w zależności od zastosowanego ogumienia) zapewnia zwrotność nawet na placu budowy w terenie miejskim.

Iveco Eurocargo 4x4

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies zgodnie z Polityką Cookies.
Wyszukaj serwis
Przejdź do paska narzędzi