Iveco Eurocargo

IVECO EUROCARGO: SAMOCHÓD CIĘŻAROWY LUBIANY W MIEŚCIE

Tak samo solidny, niezawodny i wszechstronny oraz jeszcze bardziej funkcjonalny

Jeszcze bardziej atrakcyjny, przyjazny dla środowiska, wydajny i zwrotny. IVECO Eurocargo ma nowy wygląd, ale zachował najważniejsze cechy modelu. Zmienił się pod względem funkcjonalnym i stylistycznym, ale to wciąż ten sam solidny, niezawodny i uniwersalny pojazd, który wybrało już ponad pół miliona klientów z Europy, Afryki, Bliskiego Wschodu, Australii i Ameryki Łacińskiej. Doskonały partner w biznesie — i przyjaciel — dla wszystkich.


STYLISTYKA

eurocargo stylistyka

EUROCARGO KONTYNUUJE NOWY STYL zapoczątkowany przez IVECO Daily. Kształt nowych owiewek, wyprofilowanych zgodnie ze stylistyką przodu pojazdu, podkreśla duży, umieszczony centralnie napis z nazwą marki. Dzięki filtrowi UV szyba przednia zapewnia doskonałą ochronę przed promieniami słońca, wzmocnioną aerodynamiczną zewnętrzną osłoną przeciwsłoneczną.

Nowy zderzak jest zarówno stopniem ułatwiającym dostęp do przedniej szyby w celu jej oczyszczenia, jak i obudową radaru zaawansowanego systemu hamowania awaryjnego (AEBS). Nowe reflektory z ledowymi światłami do jazdy dziennej (w wyposażeniu standardowym) są również dostępne w wersji ksenonowej.


KOMFORT

Nowy, wyższy poziom komfortu i ergonomii

Iveco Eurocargo - komfort na co dzień

NOWY EUROCARGO ZAPEWNIA NOWY, WYŻSZY POZIOM KOMFORTU I ERGONOMII. Przyciski na kierownicy umożliwiają kierowcy w pełni bezpieczną obsługę radia i telefonu. W pojeździe zastosowano także nowe i bardziej ergonomiczne rozwiązania w zakresie sterowania klimatyzacją, oświetleniem oraz automatyczną lub zautomatyzowaną skrzynią biegów.

NOWY EUROCARGO TO PRAWDZIWE BIURO NA KOŁACH. Nowa biurowa szafka o pojemności 20 litrów (dostępna w wersji z jednym siedzeniem pasażera) pomieści laptop lub tablet. Jest ona także wyposażona w oświetlenie do czytania, boczne kieszenie i dwa gniazda USB do ładowania urządzeń elektronicznych.

Nowa stylistyka nadwozia znajduje kontynuację we wnętrzu, które zostało wyposażone w fotele z elektrycznie zgrzewaną tekstylną tapicerką. Dostępny na żądanie fotel kierowcy o podwyższonym komforcie z pneumatycznym zawieszeniem ma w pełni regulowane oparcie, regulację wysokości pasów bezpieczeństwa, tapicerkę o podwójnej gęstości oraz system ogrzewania i wentylacji.

NOWY EUROCARGO DOSKONALE SPRAWDZA SIĘ W MIEŚCIE, A DOSTĘP DO FOTELA KIEROWCY JEST MOŻLIWY Z OBU STRON KABINY. Jeśli chodzi o Iveco Eurocargo kabina, dzięki odpowiednio wyprofilowanej, prostej desce rozdzielczej i niewielkim rozmiarom tunelu silnika jest wygodna, a kierowca może łatwo opuścić pojazd prawymi lub lewymi drzwiami


BEZPIECZEŃSTWO

Iveco ciężarowe Eurocargo — wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa

NOWY EUROCARGO CHRONI KIEROWCĘ I ŁADUNEK. Bezpieczeństwo bierne zostało zagwarantowane nie tylko solidnością konstrukcji, ale także zupełnie nowym elementem wyposażenia, jakim jest poduszka powietrzna w kierownicy. Dzięki nowym urządzeniom elektronicznym (w wyposażeniu standardowym), stanowiącym część systemu wspomagania kierowcy, poprawiło się również bezpieczeństwo aktywne.

SYSTEM OSTRZEGANIA PRZED NIEZAMIERZONYM OPUSZCZENIEM PASA RUCHU (LDWS) alarmuje kierowcę w przypadku wykrycia takiej sytuacji. Dzięki kamerze zamontowanej na szybie przedniej system rozpoznaje oznakowanie poziome na jezdni i uruchamia sygnał dźwiękowy, jeżeli pojazd zmienia pas ruchu, a kierowca nie włączył kierunkowskazu.

Oprócz elektronicznego systemu stabilizacji pojazdu (EVSC) do zapobiegania wypadkom wynikającym z nieuwagi kierowcy wykorzystywany jest także ZAAWANSOWANY SYSTEM HAMOWANIA AWARYJNEGO (AEBS). System ten mierzy odległość od pojazdu poprzedzającego, oblicza czas do możliwej kolizji i po dwukrotnym ostrzeżeniu uruchamia hamulce. W przypadku poruszającej się przeszkody system interweniuje automatycznie, zmniejszając prędkość do 32 km/h, aby nie dopuścić do zderzenia. W przypadku nieruchomej przeszkody system może zapobiec uderzeniu lub zmniejszyć jego skutki poprzez ograniczenie prędkości do 10 km/h.

To jednak nie wszystkie rozwiązania podnoszące bezpieczeństwo. TEMPOMAT ADAPTACYJNY (ACC) reguluje prędkość, utrzymując odległość od pojazdu poprzedzającego. W tym celu korzysta on z tego samego radaru, co AEBS (o zasięgu 120 metrów), i interweniuje automatycznie: najpierw przez zmniejszenie momentu obrotowego, następnie przez uruchomienie hamulca silnikowego i wreszcie przez uruchomienie hamulca roboczego.

Iveco Eurocargo - nowoczesne systemy bezpieczeństwa

IVECO HI-SCR

Hi‑SCR pomaga ograniczyć koszty przeglądów.

NOWY EUROCARGO TO JEDYNY SAMOCHÓD CIĘŻAROWY IVECO Z SILNIKIEM EURO VI W TEJ KATEGORII, W KTÓRYM ZASTOSOWANO POJEDYNCZY UKŁAD OCZYSZCZANIA SPALIN: SYSTEM HI SCR Z PASYWNYM FILTREM CZĄSTEK STAŁYCH (wyłącznie w pojazdach IVECO). To innowacyjne rozwiązanie ogranicza zużycie paliwa, przegrzewanie i przestoje techniczne.

System HI SCR jest prosty, lekki i wydajny:

– nie wymaga rozbudowanego układu chłodzenia (ani związanej z tym przebudowy konstrukcji pojazdu);
– zawiera mniej podzespołów (i mniej wymienialnych części) w porównaniu z konkurencyjnymi systemami;
– waży znacznie mniej niż systemy EGR+SCR stosowane w większości pojazdów konkurencyjnych marek;
– gwarantuje mniejsze zużycie paliwa w porównaniu z pojazdami wyposażonymi w systemy.

EGR+SCR. HI SCR jest jedynym systemem kontroli emisji, który nie zmienia procesu spalania.

Oparty jest na pobieraniu świeżego powietrza, a nie na recyrkulacji spalin. Oznacza to, że temperatura spalania pozostaje wysoka, a emisja cząstek stałych jest zmniejszana bez udziału aktywnego filtra DPF. Problem wymuszonej regeneracji został wyeliminowany u źródła.

Iveco Eurocargo HI-SCR

EFEKTYWNOŚĆ

Zużycie oleju napędowego obniżone nawet o 8%

NOWY EUROCARGO: KOLEJNY KROK KU POPRAWIE EFEKTYWNOŚCI. Silniki Tector 5 i 7 najnowszej generacji są smarowane olejem o niskiej lepkości, co ogranicza tarcie, zwiększa efektywność i wydłuża okresy międzyserwisowe.

W przypadku Iveco Eurocargo silnik został poprawiony, wprowadzone zostały inne specjalne rozwiązania. Szczególnie w dystrybucji, gdzie efektywność zależy od zużycia paliwa i kosztów serwisu, ujawniają się zalety takich rozwiązań jak:

– elektronicznie sterowane sprzęgło DWUBIEGOWEGO WENTYLATORA ELEKTROMAGNETYCZNEGO, które załącza się lub rozłącza w zależności od zapotrzebowania na chłodzenie;

– funkcja ECOROLL w 12 biegowej przekładni zautomatyzowanej, wykorzystująca bezwładności pojazdu i automatycznie przełączająca przekładnię w położenie neutralne w celu obniżenia zużycia paliwa w różnych sytuacjach (np. w czasie zjazdu ze wzniesienia);

– przycisk ECOSWITCH (dostępny ze wszystkimi przekładniami zautomatyzowanymi), włączający algorytm zmiany biegów zapewniający maksymalną efektywność. Przycisk EcoSwitch aktywuje także drugi ogranicznik prędkości, wyłącza funkcję szybkiej redukcji (kick-down) oraz pozwala tylko na automatyczną zmianę biegów).

Dzięki tym nowym rozwiązaniom (oraz zastosowaniu oleju o niskiej lepkości w tylnym moście) nowy Eurocargo zużywa nawet o 8% mniej oleju napędowego w dystrybucji miejskiej i krajowej.


OSIĄGI

Większa elastyczność, niższe zużycie paliwa

NOWY EUROCARGO JEST DOSTĘPNY Z DWOMA NOWYMI SILNIKAMI CZTEROCYLINDROWYMI O MOCY 160 i 190 KM, ZAPROJEKTOWANYMI SPECJALNIE DO EKSPLOATACJI W MIEŚCIE.

Iveco Eurocargo dane techniczne – SILNIKI NOWEGO EUROCARGO to jednostki wysokoprężne Tector 5 (4 cylindry, 4,5 litra pojemności) oraz Tector 7 (6 cylindrów, 6,7 litra). Występują one w 7 odmianach różniących się mocą od 160 do 320 KM i dysponują maksymalnym momentem obrotowym do 1100 Nm. Silnik przystosowany do zasilania sprężonym gazem ziemnym (CNG) osiąga moment obrotowy 750 Nm i moc 204 KM.

Silniki te współpracują ze skrzyniami manualnymi o 6 lub 9 przełożeniach, 6- lub 12 biegowymi skrzyniami zautomatyzowanymi lub automatycznymi ze zmiennikiem momentu obrotowego.

Specjalny system oczyszczania spalin IVECO HI-SCR charakteryzuje się niewielką masą, dużą wydajnością i eliminuje przerwy w pracy związane z procedurą regeneracji niezbędną w przypadku konkurencyjnych modeli z układami EGR+SCR.

REGENERACJA FILTRA CZĄSTEK STAŁYCH (DPF) JEST PASYWNA, CIĄGŁA I CAŁKOWICIE ZAU TOMATYZOWANA. Oznacza to, że odbywa się ona bez udziału kierowcy. Nie są także potrzebne techniczne przerwy w eksploatacji pojazdu, a podzespoły układu nie rozgrzewają się do wysokich temperatur, co zwiększa ich niezawodność.


NIEZAWODNOŚĆ

IVECO Eurocargo – partner, na którym można polegać

podnośnik koszowy

ATRAKCYJNOŚĆ NOWEGO EUROCARGO DLA KLIENTÓW WYNIKA Z JEGO NIEZAWODNOŚCI I SOLIDNOŚCI. Obie te cechy to zasługa konstrukcji podwozia wywodzącej się z pojazdów przeznaczonych do intensywnej eksploatacji. W zależności od przewidywanych warunków eksploatacji można wybrać różne rodzaje zawieszenia nowego Eurocargo: z resorami parabolicznymi, półeliptycznymi lub pneumatycznymi.

PRZEDNIE I TYLNE OSIE ORAZ UKŁAD HAMULCOWY gwarantują stałą charakterystykę mechaniczną przez dłuższy czas. W pojazdach o masie od 6 do 10 ton zastosowano pneumatycznohydrauliczny układ hamulcowy, natomiast pojazdy o masie od 11 do 19 ton wyposażono w układ w pełni pneumatyczny. Wszystkie wersje 4×2 są standardowo wyposażone w hamulce tarczowe.


ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

Naturalne rozwiązanie korzystne dla środowiska

Firma IVECO rozwija ofertę pojazdów zasilanych alternatywnym paliwem. Jednym z nich jest EUROCARGO NATURAL POWER CNG napędzany sprężonym gazem ziemnym.

Spaliny z silników CNG IVECO charakteryzują się obniżoną zawartością tlenków azotu, brakiem związków ołowiu i węglowodorów aromatycznych oraz zawartością cząstek stałych niższą o 95% w porównaniu ze spalinami z silników Diesla. Takie parametry ekologiczne przewyższają nawet wymagania normy Euro VI, etapy B i C.

Nowy Eurocargo Natural Power jest dostępny w wersjach o dopuszczalnej masie całkowitej od 11 do 16 ton, z sześciocylindrowym silnikiem o zwiększonych osiągach pod względem momentu obrotowego i mocy (odpowiednio: 750 Nm i 204 KM), współpracującym z 9 biegową przekładnią manualną lub przekładnią automatyczną z przemiennikiem momentu obrotowego. Wyposażenie pojazdu oraz możliwości transportowe są identyczne jak w przypadku wersji wysokoprężnych. Zbiorniki gazu są zamontowane obok podłużnic podwozia, dlatego nie zmniejszają przestrzeni ładunkowej. Maksymalny zasięg pojazdu wynosi 400 kilometrów.


TELEMATYKA

Telematyka eurocargo

Utrzymaj łączność także w czasie jazdy

W nowym Eurocargo zastosowano instalację ułatwiającą integrację pojazdu z urządzeniem wybranym przez kierowcę.

Dzięki modułowi telematyki IVECO UTP (jednolita platforma telematyczna), dostępnemu jako fabrycznie montowana opcja, nowy Eurocargo jest przystosowany do zdalnej łączności i korzystania z usług telematycznych obejmujących:

podstawowe usługi telematyczne (wykrywanie pozycji GPS, geofencing, import danych z tachografu, raporty zużycia paliwa, transmisja danych dotyczących oceny stylu jazdy kierowcy);
– zindywidualizowane usługi telematyczne (zarządzanie dostawami, informacje o ruchu drogowym, wiadomości, instrukcje dotyczące jazdy).


UNIWERSALNOŚĆ

Wydajny partner do każdego zadania

Trzy różne rodzaje kabin, dostosowane do specyfiki eksploatacji.

Od dostaw materiałów budowlanych po chłodniczy transport żywności w mieście NOWY EUROCARGO JEST NAJBARDZIEJ UNIWERSALNYM POJAZDEM W SWOJEJ KATEGORII — a także najłatwiejszym do zabudowy.

Kabina IVECO Eurocargo dostępna jest w trzech różnych wariantach, dostosowanych do specyfiki eksploatacji.

– Kabina dzienna zapewnia najlepsze proporcje między długością użytkową nadwozia a długością całkowitą i najlepiej sprawdza się w codziennej eksploatacji na ulicach dużych miast.
– Kabina sypialna, dostępna w wersji standardowej lub z podwyższonym dachem, jest wyposażona w jedną lub dwie leżanki. Dwa podświetlane schowki na bagaż lub narzędzia (dostępne z kabiny i z zewnątrz pojazdu) mają łączną pojemność 260 litrów. Dostęp z zewnątrz jest zabezpieczony elektrycznym zamkiem.
– Kabina załogowa (ze standardowym dachem) może służyć do przewozu całej ekipy wraz ze sprzętem i narzędziami. Oprócz kierowcy może nią podróżować 6 pasażerów. Ta wersja może zainteresować szczególnie firmy budowlane, a także straż pożarną.


IVECO EUROCARGO 4×4

Wyposażenie do jazdy terenowej

Nowy Eurocargo w wersji 4×4 jest wyposażony w stały napęd na wszystkie koła. Dopuszczalna masa całkowita pojazdu wynosi od 11,5 do 15 ton przy rozstawie osi od 3240 do 4150 mm.

Nowy Eurocargo 4×4 z kabiną dzienną lub kabiną sypialną ze standardowym dachem ma zaczep holowniczy z przodu (standardowo) oraz specjalne zabezpieczenia do jazdy terenowej: stalowe zderzaki, siatki na reflektorach, osłonę chłodnicy i dwa uchylne stopnie.

Silniki Tector 7 są dostępne w odmianach o mocy 220, 250 i 280 KM, z 6 biegowymi manualnymi skrzyniami biegów. Przystawka odbioru mocy (PTO) może być połączona ze skrzynią biegów.

Nowy Eurocargo 4×4 jest również oferowany z przekładnią automatyczną.

Nowy Eurocargo 4×4 jest wyposażony w osie napędzane z podwójną redukcją. 2-biegowa skrzynia rozdzielcza/reduktor napędza przedni i tylny most poprzez wzdłużny mechanizm różnicowy. W trzech mechanizmach różnicowych zastosowano blokady załączane przez kierowcę (wyposażenie standardowe), które umożliwiają jazdę nawet po podłożu o słabej przyczepności. Układ elektryczno-pneumatyczny automatycznie wyłącza blokady po przekroczeniu prędkości 25 km/h.

Imponujący kąt skrętu kół (od 40 do 48 stopni w zależności od zastosowanego ogumienia) zapewnia zwrotność nawet na placu budowy w terenie miejskim.Iveco Eurocargo 4x4
Przejdź do paska narzędzi