IVECO Daily MY22

Jaki samochód dostawczy wybrać? W Grupie DBK odpowiadamy – taki, który jest stworzony z myślą o ciężkiej pracy przez wiele lat. Takie właśnie jest IVECO Daily – samochód dostawczy zbudowany jak ciężarówka, przez inżynierów, którzy od lat specjalizują się w dostarczaniu rozwiązań, jakich potrzebuje branża transportowa. Dlaczego warto wybrać IVECO Daily? Na tej stronie zebraliśmy wszystkie argumenty i informacje dotyczące tego modelu.

Najlepszy dostawczak do ciężkiej roboty

Od 1978 roku IVECO wyprodukowało już ponad 1,6 mln egzemplarzy IVECO Daily. Trudno o lepszą wizytówkę tego dostawczaka. Włoska konstrukcja zyskuje coraz większe uznanie także w naszym kraju – w 2021 roku Grupa DBK dostarczyła klientom ponad 2800 egzemplarzy IVECO Daily – blisko tysiąc więcej niż w poprzednim roku. Rosnąca popularność to najlepszy argument za wyborem IVECO Daily. To właśnie przedsiębiorcy i użytkownicy samochodów dostawczych wiedzą o nich najwięcej, a decyzję o tym, na jaki model się zdecydować podejmują na podstawie pragmatycznych przesłanek.


IVECO Daily MY22

Gama IVECO Daily MY22 – nowości i modyfikacje

IVECO Daily to model, który jest stale rozwijany i modyfikowany. W 2021 roku na rynek trafiła nowa gama Daily. Wśród najważniejszych nowości wprowadzonych przez konstruktorów IVECO są:

Zupełnie nowe fotele wykonane z pianki z pamięcią kształtu, dłuższym siedziskiem i zagłówkiem redukują zmęczenie kierowcy i pasażerów.

IVECO Daily, kabina, fotele z pamięcią kształtu, otwarte drzwi.

By jeszcze bardziej podnieść komfort jazdy , producent zastosował fotele z pianki zapamiętującej sylwetkę kierowcy. Dzięki temu rozwiązaniu nacisk na ciało użytkownika został zmniejszony nawet o 30%, co znacząco poprawia komfort jazdy na długich trasach. Jednocześnie za kierownicą dobrze będą się czuli także i wyżsi kierowcy. Specjalnie dla nich IVECO wydłużyło siedzisko o 2 cm, zapewniając lepsze podparcie dla ud. By ułatwić wsiadanie i wysiadanie z kabiny, przeprojektowano także lewy bok oraz dźwignie regulacji całego fotela kierowcy.

Zmodernizowana manualna skrzynia biegów z bardziej wytrzymałym sprzęgłem i wydłużonymi okresami między wymianami oleju.

W nowym modelu zastosowano nową sześciobiegową skrzynię manualną o wysokiej precyzji zmiany przełożeń. To ukłon producenta w stronę kierowców pracujących głównie na trasach miejskich, gdzie redukcje biegów są szczególnie częste. Nowa przekładnia, z uwagi na zastosowane rozwiązania konstrukcyjne, jest o 18% trwalsza i praktycznie nie wymaga wymiany oleju, którą to producent rekomenduje przy przebiegu 350 000 km. Zarazem zwiększa ona moment obrotowy silnika nawet o 15%, znacznie poprawiając osiągi pojazdu.

IVECO Driver Pal – cyfrowy asystent głosowy z obsługą Amazon Alexa ułatwia pracę kierowcy i podnosi poziom bezpieczeństwa, dzięki bezdotykowej obsłudze.

Samochody dostawcze IVECO Daily wyposażone są w panel Driver Pal.

Driver Pal oparty jest o komendy głosowe obsługiwane przez wirtualną asystentkę Alexę firmy Amazon. Poinformuje ona kierowcę o korkach, włączy ulubioną stację radiową, czy przedstawi warunki pogodowe, jakie mogą mieć miejsce na trasie. Funkcja MYIVECO wchodząca w skład pakietu umożliwia dodatkowo sprawdzenie stanu technicznego samochodu, obsłużenie nawigacji, wezwanie pomocy drogowej w razie kolizji oraz przeprowadzenie analizy stylu jazdy pod kątem redukcji zużycia paliwa. W skład IVECO Driver Pal wchodzi także usługa MYCOMMUNITY służący do komunikacji z innymi kierowcami. Tematem rozmów mogą być np. utrudnienia na drodze.

Zmodernizowane silniki 2,3 i 3,0 – spalanie mniejsze o 6 proc. (pomiar w cyklu WLTP) i wyższy moment obrotowy.

W nowym Daily znajdziemy dwie jednostki napędowe do wyboru. Są nimi silnik F1A o pojemności 2,3 litra i mocach od 116 do 156 KM oraz 3 litrowy F1C o mocach od 160 do 207 KM. Ciekawostką jest fakt, że IVECO to jedyny producent, który zachowuje wersję 3-litrową – pozostali producenci zapowiedzieli odchodzenie od jednostek tej pojemności.

Silniki w nowym Daily cechują się mniejszym zużyciem paliwa – średnio o 6% – w porównaniu do swoich poprzedników. Oczywiście jak na IVECO przystało, w ofercie znajdziemy też jednostkę o pojemności 3 litrów, zasilaną CNG o mocy 136 KM i momencie obrotowym na poziomie 350 Nm

AIR-PRO – innowacyjne, inteligentne zawieszenie pneumatyczne, regulowane elektronicznie za pomocą pokrętła w kabinie.

Auto IVECO Daily wersja wyposażona w zawieszenie Air Pro.

Bazuje ono na module stałej redukcji tłumienia, które w czasie rzeczywistym reaguje na nierówności nawierzchni i co 10 milisekund ustala optymalne ciśnienie w każdym amortyzatorze. System wpływa jednocześnie na zmniejszenie przechyłów nadwozia w zakrętach nawet do 30%. Pozwala także na łatwy załadunek i rozładunek dzięki regulacji wysokości pojazdu. AIR-PRO jest obsługiwany specjalnym pokrętłem umieszczonym na desce rozdzielczej, a grafika pracy systemu wyświetlana jest na ekranie TFT.


Konfiguracja dla każdego

Furgon, wywrotka, międzynarodówka, izoterma, laweta, autobus czy śmieciarka 4×4 – IVECO Daily można perfekcyjnie dostosować do potrzeb każdego biznesu. Niezależnie od tego czy potrzebujesz kompaktowego furgonu do miejskiej dystrybucji czy podwozia z DMC 7,2 t i silnikiem o mocy 210 KM.


IVECO Daily – najważniejsze zalety

Konstrukcja

IVECO Daily to dostawczak zbudowany jak ciężarówka – na solidnej ramie z profili o grubości nawet 5 mm. Najmniejszy model IVECO już dawno zapracował sobie na miano „żelaza, które nie klęka na robocie”.

Największe w segmencie możliwości transportowe

Furgon IVECO Daily może mieć nawet 19,3 m3 przestrzeni ładunkowej i 7t DMC, a na podwoziu można zabudować „pakę” o długości niemal 6,2 m.

Niezawodność

IVECO stosuje efektywne i przemyślane rozwiązania, przystosowane do ciężkiej pracy. Dzięki temu Daily jest najtrwalszym dostawczakiem na rynku, a koszty serwisu i ewentualnych napraw są przystępne. Przebiegi rzędu 600-800 tys. km to żaden problem dla IVECO Daily.

Jedyny z silnikiem 3,0 l

Inżynierowie IVECO wiedzą, w najcięższych zastosowaniach, np. jazdy autostradowej z dużym obciążeniem czy przyczepą lepiej sprawdzają się większe silniki. IVECO Daily to ostatni dostawczak na rynku z silnikiem o pojemności 3 litrów.

Niska utrata wartości

Trwałość i możliwości IVECO Daily sprawiają, że nawet egzemplarze z dużymi przebiegami można odsprzedać za rozsądne kwoty, czego nie można powiedzieć o wielu modelach konkurencyjnych marek.

Mistrz TCO

IVECO wie, że nie liczy się cena samochodu, lecz to jakie są jego całkowite koszty eksploatacji. Daily jest wydajny, niezawodny, trwały i trzyma wartość, dzięki czemu wskaźnik TCO bardzo mocnym argumentem za wyborem włoskiego dostawczaka.

Ekologiczny napęd

IVECO Daily jest dostępne z instalacją CNG i silnikiem fabrycznie przystosowanym do spalania gazu. Jazda na CNG to niższe koszty i brak ograniczeń w poruszaniu się po strefach czystego transportu.

Nowoczesne wyposażenie

Światła LED, automatyczna skrzynia biegów, zaawansowane systemy bezpieczeństwa czynnego, aktywny tempomat, ogrzewanie postojowe czy też system inforozrywki – IVECO Daily rozpieszcza użytkownika bogatym wyposażeniem.

IVECO ON

To usługa, która pozwala m.in. zdalnie weryfikować stan pojazdu i eliminować niektóre błędy czy usterki, co pozwala kontynuować jazdę i samodzielnie dotrzeć do serwisu w dogodnym terminie.

Wydajność i koszty

IVECO Daily, to oszczędne, trwałe silniki i przeglądy co 50 000 km lub co dwa lata.


IVECO Daily furgon - duża pojemność i rozstaw osi.
Wyszukaj serwis

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Przejdź do paska narzędzi