Finał XIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

Za nami trzynasta edycja Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, która miała miejsce w dniach 4-6 kwietnia 2024 r. w Hali nr 4 Międzynarodowych Targów PoznańskichWydarzenie zgromadziło licznych pasjonatów i profesjonalistów motoryzacji, którzy śledzili zmagania młodych talentów. W tym roku poziom rywalizacji był wyjątkowo wysoki, co podniosło rangę wydarzenia.

W emocjonujących półfinałach, które odbyły się 8 marca, wystartowało aż 12 466 uczestników. Z tego grona do finału przeszło zaledwie 418 najlepszych – wśród nich nasi praktykanci i mechanik. To kolejny dowód, że w Grupie DBK stawiamy na kapitał ludzki, wspierając rozwój pracowników (zarówno tych przyszłych – praktykantów i stażystów – jak i obecnych.

W trakcie finałowych zmagań, które odbyły się równocześnie z Poznań Motor Show, mechanicy mieli okazję wykazać się w dziewięciu różnych kategoriach – od konkurencji dla młodych mechaników, przez specjalizacje w elektromobilności, instalacjach LPG, mechanice maszyn rolniczych, pojazdów ciężarowych, aż po lakiernictwo i detailing. Poziom rywalizacji był wyjątkowo wysoki, zwłaszcza że tegoroczna edycja po raz pierwszy oferowała rekordową liczbę kategorii.

Wśród tych, którzy walczyli do samego końca, byli Maksymilian Gomula i Jakub Skowronek z Zespołu Szkół nr 7 w Katowicach, odbywający praktyki zawodowe w DBK Truck Center w Rudzie Śląskiej, pod opieką Macieja Białonia. Wzięli oni udział w finale kategorii Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych 5 kwietnia (12 miejsce). Następnego dnia, Damian Sułek, mechanik z warszawskiego oddziału Grupy DBK, stanął do rywalizacji w kategorii Mechanik Zawodowy (miejsce 24). Choć nie udało się stanąć na podium, determinacja i ciężka praca z pewnością zaowocują w przyszłości!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i wysiłek podczas tegorocznych mistrzostw. Każde wyzwanie to krok do przodu i kolejna szansa na rozwój. Niezależnie od wyników, każdy jest tu zwycięzcą, który przyczynia się do budowania silniejszej przyszłości dla polskiej branży motoryzacyjnej. To również czas, by podziękować organizatorom, partnerom Mistrzostw, a w szczególności firmie V8 Team, Międzynarodowym Targom Poznańskim, Fundacji Akademia Młodego Mechanika oraz wszystkim opiekunom i nauczycielom zawodu, którzy wspierają rozwój wydarzenia i kształcenie przyszłych specjalistów. Dzięki takim inicjatywom wspólnie kształcimy młodych mechaników, przygotowując ich do wyzwań nowoczesnej motoryzacji i rynku pracy. Czekamy na kolejne sukcesy w przyszłych edycjach mistrzostw!

Interesujesz się mechaniką samochodową? Fascynuje Cię transport, pojazdy ciężarowe i dostawcze? Dołącz do nas na praktyki!

Zobacz poprzednią edycję. Czytaj więcej >>

Przejdź do paska narzędzi