PRAKTYKI

Praktyki w Grupie DBK – dlaczego warto zdobywać tu doświadczenie?

Praktyka w Grupie DBK może być pierwszym, a przy tym cennym krokiem na zawodowej ścieżce. Oznaczać będzie nie tylko szansę na łączenie teorii z praktyką, czy cenny punkt w CV, ale przede wszystkim pracę dla uznanej i rozpoznawalnej marki, a przy tym stabilnego i uczciwego pracodawcy.

Nasi eksperci – doświadczenia pracownicy, od wielu lat szkolą młodych mechaników, blacharzy i lakierników, wyposażając ich w fachową wiedzę i pomagając w rozwijaniu pasji. 

Rozpocznij swoją przygodę – zostań Praktykantem w Grupie DBK!

Uczysz się w szkole zawodowej lub technikum i nie wiesz, dokąd pójść na praktyki? Mamy dla Ciebie rozwiązanie! Naucz się zawodu w autoryzowanym serwisie Grupy DBK i przekonaj się, że Twoja rola to coś więcej niż naprawa pojazdu.

Grupa DBK wspiera zawodowo młodych pasjonatów. To tu zyskasz wiedzę, doświadczenie, pozyskasz bezcenne umiejętności w akcji w nowoczesnym serwisie, opiekując się najnowszymi pojazdami. To rozwiniesz swoje pasje! Dla najlepszych uczniów mamy program stypendialny. A po odbytych praktykach zaprosimy Cię na 3 lub 6-miesięczny staż i dalszą naukę oraz rozwój w ramach ścieżek kariery w Grupie DBK.


Jak wyglądają praktyki w serwisie mechanicznym Grupy DBK?

Na początku zapoznasz się z funkcjonowaniem serwisu, poznasz maszyny, urządzenia i narzędzia wykorzystywane w mechanice samochodów ciężarowych. Poznasz też zasady obowiązujące w serwisie, które gwarantują bezpieczeństwo w pracy.

Kolejnym etapem będzie stopniowe wdrażanie się w obowiązki mechanika, poznasz części samochodów ciężarowych, najczęściej pojawiające się usterki oraz uszkodzenia tego typu pojazdów. Będziesz pracować ze światowymi markami producentów pojazdów i rozwiązań dla branży transportowej. Nauczysz się diagnozować i naprawiać pojazdy ciężarowe, poznasz „od środka” budowę pojazdów różnych marek,  dowiesz się, jak czytać schematy i inne zapisy techniczne, odkryjesz tajniki obsługi sprzętu do diagnostyki. W codziennej pracy spotkasz się z łatwymi, ale i trudnymi przypadkami napraw. Doświadczysz szybkiego rozwiązywania problemów mechanicznych, ale i nie jeden raz, będziesz wraz ze swoim zespołem przez długi czas szukać przyczyny usterki. Zdobędziesz doświadczenie od najlepszych mechaników w Polsce, finalistów corocznego konkursu Mechanik Roku DAF.

Po odbytych praktykach zapraszamy Cię na 3 lub 6 miesięczny płatny staż, podczas którego oferujemy dalszą naukę zawodu i rozwój w ramach ścieżek kariery w Grupie DBK.


Naszym najlepszym praktykantom oferujemy

pracę w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku,

pakiety medyczne,

możliwość rozwoju zawodowego oraz długofalową współpracę,

możliwość rozwoju zawodowego oraz długofalową współpracę,

pracę w zgranym zespole, koleżeńską atmosferę,

bardzo dobre zaplecze techniczne i socjalne,

udział w szkoleniach podnoszących kwalifikacje zawodowe.


Zdobywaj doświadczenie od najlepszych mechaników w Polsce

W Grupie DBK pracują najlepsi mechanicy DAF w Polsce, finaliści corocznego konkursu Mechanik Roku DAF.
To właśnie dzięki tak wykwalifikowanej kadrze pracowników możemy oferować klientom wysoką jakość usług i wyznaczać jeszcze wyższe standardy obsługi w naszej sieci serwisowej. Czytaj więcej >>

Obecnie blisko 70 uczniów odbywa swoją praktykę zawodową w różnych lokalizacjach Grupy DBK.


Pracuj ze światowymi markami motoryzacyjnymi


Dlaczego warto pracować w autoryzowanych serwisach

Lubisz się uczyć? Lubisz pracować w dobrze zgranej organizacji?

Lubisz pracować dla rozpoznawalnej marki? Lubisz wyzwania i chętnie stawiasz im czoło? Jeśli na każde z tych pytań odpowiedziałeś/-aś „TAK” – jesteś STWORZONY DLA DAF-a!

Zobacz, dlaczego warto pracować w autoryzowanych serwisach marki DAF.


Chcesz się rozwijać? Grupa DBK ma dla Ciebie stypendium!


Dla uczniów w pełni zaangażowanych w pracę oraz naukę zawodu a także wiążących swoją przyszłość zawodową z Grupą DBK wprowadziliśmy program stypendialny. Stypendia są przyznawane na okres 10 miesięcy. Wysokość stypendium to kwota od 300 do 800 złotych miesięcznie (kwoty będą waloryzowane o wskaźnik inflacji). O stypendium może ubiegać się uczeń, który:

otrzymał pozytywną ocenę Instruktora Praktycznej Nauki Zawodu w zakresie umiejętności technicznych i zaangażowania w pracę


otrzymał co najmniej dobrą ocenę z zachowania

osiągnął w poprzednim semestrze nauki średnią ocen z przedmiotów zawodowych wynoszącą co najmniej 4,0


kształci się na kierunku/specjalności, który objęty jest programem stypendialnym


Egzaminy zawodowe w naszych serwisach

Program praktyk zawodowych w serwisach DBK Truck Center daje nie tylko możliwość pracy w najnowocześniejszych, najlepiej wyposażonych serwisach pojazdów ciężarowych, dostawczych, przyczep i naczep w Polsce. Od roku 2022 kolejną wartością jest możliwość zdawania egzaminu zawodowego nie na aranżowanych salach szkoleniowych, ale na prawdziwym serwisie. Co to oznacza dla uczniów oraz jaka atmosfera panuje na takim egzaminie? O tym opowiadają Jakub Borgiel – przyszły lakiernik oraz przyszły blacharz – Kacper Borgiel. 

Przejdź do paska narzędzi