Pieniądze dla ambitnych – ruszył program stypendialny Grupy DBK

Wiedza, doświadczenie, możliwość zyskiwania bezcennych umiejętności „w akcji” – w nowoczesnym, dobrze wyposażonym serwisie mechanicznym to oferta jaką Grupa DBK ma dla osób chętnych na praktyczną naukę zawodu w kierunkach mechanik, elektromechanik, lakiernik, blacharz. Od roku szkolnego 2022/23 Grupa DBK dołączyła do swojej oferty program stypendiów dla uczniów zawodówek odbywających praktyki w serwisach firmy.

Działająca już od ponad 25 lat Grupa DBK to największy w Polsce dostawca produktów i usług dla branży transportu drogowego, a z liczbą 1500 pracowników zatrudnionych w 24 oddziałach w całej Polsce jest także jednym z największych pracodawców w tym sektorze. Firma została liderem rynku konsekwentnie realizując filozofię Total Care, oznaczającą, że Grupa DBK w jednym miejscu oferuje klientom wszystko, co jest im potrzebne do prowadzenia biznesu – od pojazdów, przez serwis, finansowanie, ubezpieczenia, po nowoczesne rozwiązania telematyczne. Realizacja tych ambitnych założeń nie byłaby możliwa bez zaangażowanego, wszechstronnego zespołu wykwalifikowanych ludzi tworzących Grupę DBK. W tym gronie są osoby, które pracują w Grupie DBK od samego początku jej istnienia, ale także ludzie, którzy są… młodsi niż sama firma. To dowodzi, że Grupa DBK jest postrzegana jako atrakcyjny, pewny pracodawca, a jej oferta i wartości, którymi się kieruje znajdują uznanie u bardzo szerokiej grupy kandydatów.

Praktyki w Grupie DBK – dlaczego warto zdobywać tu doświadczenie?

Teoria i praktyka, to siła pracownika – fachowa wiedza jest ważna, ale nie mniej istotne jest doświadczenie zdobyte w „akcji”, podczas rozwiązywania realnych problemów.

– W Grupie DBK rozumiemy nie tylko znaczenie specjalistycznej edukacji, lecz także wagę społecznej odpowiedzialności biznesu w tym zakresie. Dlatego wspieramy zawodowo młodych motopasjonatów. Z myślą o nich wdrożyliśmy kompleksowy program praktyk i staży w naszych serwisach, nastawiony na to, by adeptom zawodu przekazać jak najwięcej praktycznych informacji i wzbogacić ich CV o pierwsze, znaczące doświadczenie zawodowe, co pomaga otwierać drzwi na rynku pracymówi Hanna Sołtysiak, Dyrektor Działu HR w Grupie DBK.

– Nasze serwisy są wielomarkowe. W szerokim zakresie obsługujemy pojazdy różnych producentów. Od przeglądów okresowych, przez złożone naprawy mechaniczne i elektryczne, po likwidację szkód blacharskich i lakierniczych. To oznacza, że oferujemy praktykantom bardzo szeroki zakres doświadczenia i wiedzy, którą mogą u nas zdobyć – wyjaśnia Piotr Kruszyński, Regionalny Dyrektor Sieci Serwisowej w Grupie DBK.

Skuteczność i atrakcyjność programu potwierdza fakt, że wielu praktykantów czy stażystów znajduje następnie stałe zatrudnienie w Grupie DBK.

Chcesz się rozwijać? Grupa DBK ma dla Ciebie stypendium!

Od roku szkolnego 2022/23 Grupa DBK rozbudowała swoją ofertę dla uczniów szkół zawodowych i uruchomiła program stypendialny. Dzięki temu praktykanci, oprócz bezcennej wiedzy i doświadczenia mogą także zyskać realne wsparcie finansowe.

– Nauka wiąże się z kosztami. Dojazdy, podręczniki i inne wydatki, to codzienność wielu uczniów, tym trudniejsza w obecnych – „inflacyjnych” czasach. Stąd też nasz program wsparcia finansowego dla najzdolniejszych i najbardziej zaangażowanych w praktyczną naukę zawodu. To nie tylko konkretna pomoc, lecz także czynnik motywujący, potwierdzający, że Grupa DBK docenia tych, którzy chcą być coraz lepsi – tłumaczy Hanna Sołtysiak.

Ze szkoły do pracy

Z programu stypendialnego mogą skorzystać uczniowie szkół zawodowych, odbywający praktyki we wszystkich serwisach mechanicznych Grupy DBK w całej Polsce. Stypendium przyznawane jest uczniom ambitnym, szczególnie zaangażowanym w praktyczną naukę zawodu, którzy wiążą swoją dalszą ścieżkę zawodową z Grupą DBK.  

– W Grupie DBK liczy się to, jak myślisz i do czego dążysz w obszarze swojego rozwoju zawodowego, a nie to kim jesteś, czy nosisz spodnie czy spódnicę. W naszych punktach pracują ludzie z różnych środowisk, pokoleń czy miejscowości. Łączy ich to, że są ambitni i zaangażowani, a my to doceniamy – podsumowuje Hanna Sołtysiak.

Jak się pracuje w Grupie DBK? Zobacz co mówią nasi pracownicy >>

Przejdź do paska narzędzi