SIŁA GRUPY DBK

Zobacz co o pracy w Grupie DBK mówią nasi pracownicy.


W Grupie DBK nie ma nudy i rutyny – i to niezależnie od tego, czy pracujesz jako mechanik, handlowiec, kierownik czy pracownik administracyjny. – takiego zdania jest Sylwia Chudzik, Specjalista ds. Administracji. Jeśli ktoś uważa, że administracja to tylko segregatory i excel, niech porozmawia z Sylwią nt. przygód i wyzwań, z jakimi musiała się mierzyć w pracy?


Mateusz Chodup – magazynier z olsztyńskiego oddziału DBK Truck Center – jest jednym z tych pracowników, który „przyszedł na chwilę na staż”… i został jako pracownik ? Dlaczego? M.in. dlatego, że ma poczucie pracy w zespole, w którym naprawdę głos każdego jest ważny.


Piotr Jachimowicz to jeden z najbardziej doświadczonych pracowników w Grupie DBK. Zanim trafił do DBK Truck Center, pracował w innych serwisach, ale to właśnie z Grupą DBK związał się na dłużej. Dlaczego? – Spodobały mi się jasne zasady, które zostały mi zakomunikowane już podczas rozmowy kwalifikacyjne z zastrzeżeniem… że moje zasady i to, co dla mnie jest ważne, ważne jest także dla firmy. Było to dla mnie sporym zaskoczeniem, po kontaktach z wcześniejszymi pracodawcami, a jeszcze większym był fakt… że to faktycznie tak działa. – opowiada Elektryk z 10-letnim stażem. 


Tomasz Litwin, nasz doradca serwisowy, dołączył do zespołu Grupy DBK 15 lat temu. Jest z nami do dzisiaj, a to, co go zaskakuje, to fakt, że wciąż pracuje w zespole osób, które poznał 15 lat temu. Zmiany pracy na lepszą, poszukiwanie większych wyzwań i lepszych warunków to nie jest nic niezwykłego. Jeśli jednak w firmie zespół się nie zmienia, to chyba najlepszy dowód tego, że… już taką znalazł


Czy warto skorzystać z programu praktyk w Grupie DBK? Tomasz Guz – nasz mechanik z Olsztyna – to doskonały dowód tego, że tak. Tomek przyszedł w 2004 roku na praktyki w olsztyńskim DBK Truck Center… i już tam pozostał ?


„Największą siłą Grupy DBK są ludzie” – taką odpowiedź słyszymy najczęściej, pytając pracowników, co ich zdaniem w naszej organizacji jest szczególnie cenne. Podobnie uważa Milena Piórkowska – nasz… Doradca Serwisowy. Milena pracuje w Biurze Obsługi Klienta w Grupie DBK i jak sama przyznaje, na początku miała sporo obaw, ale zespół pomógł szybko je rozwiać.


„Wpadłem na chwilę, chwilę potem zostałem na dłużej, a teraz… mówią do mnie Panie Kierowniku” – tak przed laty mówił bohater pewnej reklamy, tak też może powiedzieć Grzegorz Żemło – Kierownik Serwisu DBK Truck Center Olsztyn. Zaczynał bowiem jako pracownik magazynu, a dziś zarządza całym serwisem. Jak wyglądały początki oraz co – jego zdaniem – jest kluczowe, aby być dobrym liderem? Chociaż z całego filmu chyba najbardziej podoba nam się puenta 🙂


W Grupie DBK znają Ją wszyscy, bo nikt tak nie zaraża pozytywną energią jak Marta. Dla Marty optymizm i codzienny uśmiech to niemal znaki rozpoznawcze. W Grupie DBK pracuje od kilku lat i tym, co szczególnie ceni, są wsparcie, na jakie może liczyć każdy pracownik, ale również to, że mimo pracy w ponad 1500-osobowowym zespole, wciąć udaje się zachować rodzinnego ducha.


„Jaki ojciec, taki syn” – w Grupie DBK to powiedzenie musimy rozszerzyć, ponieważ w naszym oddziale w DBK Truck Center pracuje ojciec oraz dwóch jego synów. Mowa o Krzysztofie, Jakubie oraz Kacprze Borgiel. Krzysztof – ojciec – od dzieciństwa pasjonuje się mechaniką, więc naturalnym dla niego było, że kiedyś będzie naprawiał pojazdy. Natomiast Kacper i Jakub poszli w ślady taty… chociaż tata miał mocny wpływ także na ich decyzję ? Jak to jest pracować w tak rodzinnym gronie i czy ma to więcej plusów czy minusów?

Przejdź do paska narzędzi