Nie daj się zatrzymać zimą! Kup oryginalny akumulator DAF

O wymianie akumulatora myślimy zazwyczaj, jak już całkiem padnie i unieruchomi samochód, w najlepszym wypadku jak rozrusznik słabo kręci i auto opornie zapala. Musisz wymienić akumulator w swojej ciężarówce? Wybierz 240 Ah i 1200 A, które daje oryginalny produkt DAF i zrób to przed zimą? Dlaczego? Jest kilka powodów.

1. Większa moc i prąd rozruchowy przy standardowych wymiarach

Akumulator DAF 240Ah Endurance ma standardowe wymiary, takie jak produkty o pojemności 225 Ah, ale jest bardziej wydajny – oferuje większą pojemność i wyższy prąd rozruchowy. Co to oznacza? Trudniej go rozładować, jest bardziej odporny na długotrwały postój w niekorzystnych warunkach, np. przy ujemnych temperaturach. A 1200 A prądu rozruchowego to pewniejszy i szybszy rozruch, co w sezonie zimowym jest szczególnie ważne dla przewoźników operujących na długich trasach, np. do krajów skandynawskich.

2. Większa odporność dzięki technologii EFB.

Takie produkty mają płyty dodatnie z powłoką z poliestru. Dzięki technologii EFB mogą obsłużyć więcej cykli ładowania, mają niski poziom oporu wewnętrznego, są bardzo odporne na drgania i głębokie rozładowanie. Nadają się do pojazdów z dużym zapotrzebowaniem na prąd, np. generowanym przez bogate wyposażenie, a także do samochodów, w których akumulatory są intensywnie eksploatowane (np. częste rozruchy).

3. Święty spokój na zimę

Wymiana akumulatora na sprawdzony produkt wysokiej jakości, jak DAF 240Ah Endurance, to gwarancja zimy bez stresu. Zużyte ogniwo zapewne odmówi posłuszeństwa w najmniej odpowiednim momencie – gdy ciężarówka będzie w Portugalii albo na północy Norwegii. Pół biedy, jeśli silniku uruchomimy „na kable”, ale jeśli akumulator będzie wymagał wymiany za granicą to oznacza stratę czasu i wysokie koszty, a także dyskomfort dla kierowcy. Nikt nie lubi się brudzić i biegać z kablami. Dodatkowo jazda ze zużytym ogniwem to, ryzyko, że przez awarię akumulatora nie dotrzymamy terminów dostaw, do których się zobowiązaliśmy.

4. Dwuletnia gwarancja

DAF obejmuje akumulator 240Ah Endurance dwuletnią gwarancją, co w przypadku ogniw do samochodów użytkowych wcale nie jest regułą w branży. To z kolei oznacza, że producent ma zaufanie do swojego produktu i sprawdził jego niezawodność. Z kolei klient zyskuje spokój i wolność od nieoczekiwanych wydatków przez dwa lata, bo w takim okresie obowiązuje gwarancja i to nie tylko w Polsce, ale w całej sieci DAF/TRP w Europie.

5. Możliwość stosowania także w modelach innych producentów

Standardowe rozmiary, w połączeniu z wysoką jakością i świetnymi parametrami powoduje, że akumulator DAF 240Ah Endurance z powodzeniem można stosować także w modelach innych marek. Tam też ogniwa holenderskiego producenta pokażą wszystkie swoje zalety.

Nie czekaj na mrozy. Zapewnij sobie pewną energię już dziś!

Wolisz skorzystać z oferty z wymianą?

Za dwa akumulatory z wymianą zapłacisz tylko 2100 zł (+23 proc. VAT). Skontaktuj się z jednym z naszych serwisów i zapytaj o szczegóły!

Przejdź do paska narzędzi