NOWA GENERACJA CIĘŻARÓWEK DAF XF, XG, XG+

ATRAKCYJNA I WSPÓŁCZESNA STYLISTYKA

Nowa generacja modeli XF, XG i XG+ charakteryzuje się piękną, wyróżniającą stylizacją zewnętrzną, cechującą się atrakcyjnym, stożkowym kształtem kabiny, perfekcyjnie dopasowanymi elementami nadwozia oraz idealnie dopasowaną szybą przednią i drzwiami, co zapewnia wyjątkowe parametry aerodynamiczne.

Przednia część pojazdu zachwyca stylizacją, a jednocześnie zapewnia zgodność z przepisami dotyczącymi obrysu. Dzięki temu uzyskano aerodynamiczny kształt i większy poziom bezpieczeństwa szczególnie narażonych użytkowników dróg. Pojazdy ciężarowe XF, XG i XG+ nowej generacji są wyposażone w stylową kratę w przedniej części z chromowanymi akcentami. Wykończono ją wyróżniającym się paskiem z logo z błyszczącą wkładką, który podkreśla ich klasę. Wlot powietrza jest starannie zintegrowany z przodu, co dodatkowo podkreśla solidną, a zarazem elegancką konstrukcję, która została również wzmocniona przez wyróżniającą się kratę, podkreślającą wydłużoną przednią część.

nowy DAF 2021

Elegancko zaprojektowany i dobrze zintegrowany stalowy zderzak ma
kompozytową powłokę zewnętrzną i składa się z trzech elementów,
które łączą w sobie najniższą podatność na uszkodzenie z niskimi kosztami ewentualnej naprawy. Główną cechą designu są stylowe, w pełni LEDowe światła, zwieńczone charakterystycznymi światłami do jazdy dziennej i zintegrowanymi reflektorami doświetlającymi zakręty, które tworzą niepowtarzalny styl i zapewniają bezprecedensową widoczność w nocy. Wspaniały wygląd pojazdu ciężarowego podkreślają piękne światła LED Skylights – standardowe wyposażenie w modelach XG i XG+ – o specjalnym wykończeniu dla każdego modelu. Boki kabiny cechuje taka sama elegancja, co przód pojazdu. Wzornictwo jest eleganckie i opływowe, a wznoszące linie podkreślają dynamiczny wygląd pojazdu.

nowy daf

Do produkcji nowej generacji pojazdów DAF wykorzystano wyłącznie materiały najwyższej jakości. W konstrukcji kabiny zastosowano lekką, wytrzymałą stal, a do wnętrza użyto wysokogatunkowych, miękkich w dotyku materiałów i skóry. Nowa generacja pojazdów DAF została zaprojektowana z myślą o jakości Six Sigma, a pojazdy przejechały łącznie ponad 20 milionów kilometrów testowych, podczas których poddawano je zestawowi testów funkcjonalności, trwałości, niezawodności oraz zgodności z wymogami klientów — wszystko po to, aby zapewnić najwyższy poziom jakości, z której słyną pojazdy ciężarowe DAF.


PRZYSZŁOŚĆ ZACZYNA SIĘ OD WYDAJNOŚCI

W pełni zgodna z celami nowych rozporządzeń UE dotyczących mas i wymiarów nowa generacja pojazdów DAF została zaprojektowana z mocnym naciskiem na główne kryteria rozwojowe: wprowadzenie nowego standardu branżowego w zakresie wydajności, bezpieczeństwa i komfortu kierowcy, bez uszczerbku dla najwyższej niezawodności i trwałości, z których znane są samochody ciężarowe DAF.

Imponujące obniżenie zużycia paliwa nawet o 10%
Najlepsza w klasie aerodynamika; nowe, wysoce wydajne układy napędowe oraz rozbudowane systemy wspomagania kierowcy

Niska masa pojazdu
Tylko 6 912 kg w przypadku ciągników XF
o najbardziej rozpowszechnionej specyfikacji

Aktualizacje
Bezprzewodowe aktualizacje oprogramowania pojazdów

Przeglądy
Okres między przeglądami wynosi rok i nawet do 200 000 km


NOWE, WYSOCE WYDAJNE UKŁADY NAPĘDOWE

Aby osiągnąć wyższy poziom wydajności, modele XF, XG i XG+ nowej generacji zostały wyposażone w nowe układy napędowe, zawierające nowe technologie silników i przekładni oraz innowacje w osiach tylnych.

Spalanie silnika PACCAR MX-11 o pojemności 10,8 litra i PACCAR MX-13 o pojemności 12,9 litra zostało zoptymalizowane dzięki zastosowaniu nowych wtryskiwaczy, nowej głowicy i bloku — co pozwala na uzyskanie wyższego ciśnienia w cylindrach — oraz nowej konstrukcji tłoków i tulei. Do najlepszego zarządzania powietrzem wykorzystano nową generację wydajnych turbosprężarek, a ulepszo- ne sprężarki powietrza, pompy oleju i alternatory zapewniają ograniczenie strat do minimum. Układ końcowego oczyszczania spalin został przeprojektowany tak, aby zminimalizować straty temperatury spalin i osiągnąć najwyższą możliwą wydajność. W rezultacie otrzymano niezwykle wydajny silnik o doskonałych osiągach podczas jazdy i hamowania: o niższym poziomie emisji CO2, rocznym okresie między obsługowym i masie niższej o 10–15 kg, co przyczynia się do ogólnej wydajności pojazdu ciężarowego.

nowa generacja ciężarówek DAF XF, XG, XG+

Kierownice powietrza zapewniają doskonałą aerodynamikę pod kabiną i w komorze silnika oraz najwyższą wydajność modułu chłodzącego, co gwarantuje minimalne załączanie wentylatora, a pełnowymiarowe chłodnice powietrza doładowującego zapewniają najlepsze zarządzanie temperaturą i pracą silnika. Nowy silnik i technologie oczyszczania spalin, a także zaawansowane funkcje zarządzania ciepłem odpowiadają za nawet 3% dodatkowego obniżenia zużycia paliwa z całko- witej wartości wynoszącej 10%.

Modele XF, XG i XG+ firmy DAF są standardowo wyposażone w zautomatyzowaną skrzynię biegów TraXon, w której zastosowano nowe technologie, takie jak automatyczny wybór biegu przy ruszaniu, zaawansowane funkcje przewidywania oraz
(opcjonalnie) funkcję szybkiego ruszania. W celu uzyskania maksymalnej wydajności układu napędowego zastosowano tylne osie o obniżonym poziomie oleju i nowe łożyska zębnika. Nowa generacja zacisków hamulcowych zapewnia mniejsze straty spowodowane tarciem i mniejszą masę.


WYSOKIE OSIĄGI

Silni DAF PACCAR-MX-13-Euro-6-2021

Silniki PACCAR MX-11 i MX-13, oprócz najwyższej klasy sprawności i niskiej emisji spalin, zapewniają doskonałą wydajność dzięki zwiększeniu momentu obrotowego o 50–100 Nm na najwyższym biegu napędu bezpośredniego. Wersja o mocy 390 kW/530 KM zapewnia teraz moment 2550 Nm na każdym niższym biegu i 2700 Nm na najwyższym biegu. Turbosprężarka HE400 nowej generacji usprawnia zarządzanie powietrzem, jeszcze bardziej zwiększając imponujące osiągi silnika DAF przy niskiej prędkości obrotowej — maksymalny moment obrotowy jest teraz dostępny przy 900 obr./min, nawet w przypadku silnika PACCAR MX-13 o mocy 390 kW/530 KM. Ponadto najlepszy na rynku hamulec silnikowy zapewnia o 20% większy moment obrotowy przy niższych obrotach, wyznaczając nowy standard.


PRZYSZŁOŚĆ ZACZYNA SIĘ OD BEZPIECZEŃSTWA

Doskonała widoczność była jednym z priorytetów rozwoju nowej generacji DAF. W związku z tym wszystkie modele XF, XG i XG+ nowej generacji są wyposażone w dużą szybę przednią (2,3 m2), która umożliwia zastosowanie wyjątkowo niskiej linii pasa okiennego, zapewniającej doskonałą widoczność bezpośrednią.
Opcjonalnie, po stronie zmiennika, dostępne jest okno widoku na krawężnik, które w połączeniu z nowym, składanym fotelem zapewnia doskonałą widoczność, na przykład pieszych, rowerzystów i dzieci obok pojazdu ciężarowego. Nowe obudowy lusterek cechuje smukła konstrukcja. Przestrzeń między lusterka- mi oraz między lusterkami a słupkiem A zapewnia najlepszą w klasie bezpośrednią widoczność.

Widok bezpośredni
Najlepsza w klasie widoczność

Systemy kamer
Nowoczesne systemy kamer

Oświetlenie
Pełne, najwyższej jakości oświetlenie LED

Bezpieczeństwo bierne
Zintegrowane strefy zgniotu kabiny, system przesunięcia kabiny

Funkcje bezpieczeństwa
Elektroniczny hamulec postojowy ze wspomaganiem, hamulec przyczepy przy niskiej prędkości

Ergonomia
Najlepsza ergonomia w branży: Dłonie na kierownicy, wzrok na drodze


PRZYSZŁOŚĆ ZACZYNA SIĘ OD KOMFORTU KIEROWCY

Najwyższy poziom komfortu kierowcy zaczyna się od doskonałej dostępności kabiny z zaledwie trzema stopniami, rozmieszczonymi w stylu wygodnej „klatki schodowej”. Aby ułatwić dostęp, można przesunąć kierownicę do położenia skrajnego wysunięcia do przodu. Po wejściu do kabiny wszystkich modeli kierowcę zachwyca przestrzeń o dużej wysoko- ści, która wynosi od 1900 do 2075 mm w nowej generacji XF, do 2145–2200 mm w modelu XG+. Pojemność kabiny flagowego modelu klasy wyższej XG+ wynosi 12,5 m3, co stanowi nowy wymiar luksusu w branży.

wnętrze kabiny nowego daf"a

Nowe kabiny
Całkowicie nowe kabiny — najbardziej przestronne na rynku

Sterowność
Doskonałe właściwości jezdne i sterowność

Hałas w kabinie
Najcichsze kabiny na rynku

Oświetlenie wnętrza
Eleganckie oświetlenie wnętrza LED

Wykończenie
Doskonałe dopasowanie i wykończenie, materiały i elementy ozdobne

Układ klimatyzacji
W pełni zintegrowany układ klimatyzacji postojowej

Pozycja kierowcy
Regulacja fotela kierowcy i kolumny kierownicy, obracane fotele kierowcy i zmiennika

Łóżka
Elektryczne, w pełni regulowane łóżko do 800 mm szerokości, długość 2220 mm


Przejdź do paska narzędzi