Grupa DBK i STEINBAUER przedstawiają: Jakość potwierdzona testem!

Po tym, jak sprawdziliśmy, jaki przyrost mocy zapewnia moduł PowerBox Steinbauer (o czym możecie przeczytać TUTAJ) przyszedł czas na punkt główny naszego testowego programu.

Plan był prosty – porównać, jak nasz 34-tonowy testowy zestaw z DAF-em XF F7 530 poradzi sobie z podjazdem na wymagające wzniesienie z włączonym PowerBoxem i bez niego. Takiego podjazdu nie szukaliśmy długo – wybraliśmy odcinek przy Górze św. Anny w biegu autostrady A4 w kierunku Katowic. Stanowi on nie lada wyzwanie obciążonym zestawom.

Przeprowadzenie pomiarów ułatwiła nam dostępna w opcji możliwość zdalnego wyłączania i włączania modułu PowerBox z poziomu telematyki DBK Fleet Management. Telematykę w tym teście wykorzystaliśmy jeszcze niejeden raz. Ale o tym za chwilę.

Zależało nam, by test oddał rzeczywiste użytkowanie pojazdu na co dzień, dlatego na Opolszczyznę wybraliśmy się za dnia, kiedy ruch na autostradzie nie odbiegał od normy. Testowy podjazd wykonaliśmy dwukrotnie – z włączonym PowerBoxem oraz bez użycia modułu. – Każdy z nich rozpoczynaliśmy przy tej samej prędkości, z tempomatem ustawionym na prędkość 85 km/h – mówi Paweł Panfil, Dyrektor Działu Telematyki w Grupie DBK, który kierował testowym zestawem. – Różnica była bardzo widoczna i odczuwalna. DAF z włączonym modułem PowerBox Steinbauer wzniesienie pokonał dużo łatwiej. W kluczowym momencie podjazdu różnica prędkości wynosiła kilkanaście kilometrów na godzinę – dodaje.

Potwierdziły to nie tylko nagrania zegarów, ale i raport z telematyki DBK Fleet Management. – Korzyści z zamontowania PowerBox Steinbauer znalazły odzwierciedlenie w twardych liczbach i danych, pokazując jak wydłużenie głównej fazy wtrysku podczas gdy silnik jest obciążony korzystnie wpływa na jego pracę i pozwala płynnie pokonać nawet najbardziej wymagające wzniesienia – podsumowuje Paweł Panfil.

Zobaczcie sami!

O module PowerBox Steinbauer

Moduł PowerBox Steinbauer to produkt wykorzystujący zaawansowany sposób sterowania układem wtryskowym. Jest to dodatkowy moduł elektroniczny, działający na zasadzie Plug and Play (podłącz i jedź), umożliwiający podłączenie do instalacji w konkretnym pojeździe. Zapewnia zwiększenie mocy, redukcję zużycia paliwa oraz zwiększenie elastyczności silnika.

To bezpieczne rozwiązanie, które nie ingeruje w sterownik ECU ani w żadną z istniejących instalacji. Jego działanie ma miejsce między szyną paliwową common rail a wtryskiwaczami. Oznacza to, że ewentualne aktualizacje sterownika przez producenta nie mają wpływu na działanie PowerBox Steinbauer.

Wzrost wydajności i zwiększenie mocy są uzyskiwane przez optymalizację i wydłużenie głównej fazy wtrysku. Dodatkowe paliwo podawane jest wtedy, gdy silnik jest obciążony. To bezpieczne rozwiązanie, w odróżnieniu od wielu innych dostępnych na rynku „tuning-boxów”, wydłuża czas wtrysku, a nie zwiększa jego ciśnienie.

Moduł PowerBox Steinbauer daje wymierne korzyści i szybki zwrot kosztów inwestycji już po kilku miesiącach (zakładając miesięczny przebieg 10 000 km i redukcję zużycia paliwa o 2l/100 km). Ci, którzy korzystają z telematyki DBK Fleet Management, mają możliwość włączenia i wyłączenia pracy modułu z poziomu systemu w zależności od potrzeb.

Grupa DBK jest autoryzowanym sprzedawcą i instalatorem produktów marki STEINBAUER na terenie Polski. Posiadamy rozbudowaną sieć sprzedażowo-serwisową oraz wykwalifikowaną kadrę, co stanowi zaplecze do profesjonalnej obsługi klienta. Usługi montażu oraz naprawy – zarówno gwarancyjne, jak i pogwarancyjne realizowane są we wszystkich oddziałach DBK Truck Center.

Przejdź do paska narzędzi