Grupa DBK i STEINBAUER przedstawiają: Jakość potwierdzona testem!

Sprawdziliśmy w praktyce, jak instalacja modułu PowerBox Steinbauer wpływa na pracę silnika i zwiększa jego moc.

Do naszego testu wybraliśmy 34-tonowy zestaw z DAF-em XF F7 530, jednym z najpopularniejszych ciągników w polskich flotach. Model ten dysponuje w standardzie mocą 530 koni mechanicznych. Ile koni więcej dał PowerBox?

W tym celu wykorzystaliśmy mobilną hamownię drogową. Do wykonania precyzyjnego pomiaru potrzebny był długi i prosty odcinek drogi. Znaleźliśmy taki na drodze ekspresowej S1 w kierunku Węgierskiej Górki, dokąd pojechaliśmy prosto z DBK Truck Center, gdzie montowaliśmy PowerBoxa Steinbauer.

Montaż PowerBoxa Steinbauer jest bardzo prosty. To kilka wypięć i wpięć. Nie ingerujemy w żadną z istniejących instalacji, a sam moduł można przenosić do innego pojazdu. Trzeba tylko pamiętać, że musi być tej samej marki, modelu i wersji – każdy PowerBox jest dopasowany do konkretnej specyfikacji – mówi Paweł Lisatowicz, koordynujący projekt Steinbauer w Grupie DBK. – To, co istotne, moduł Steinbauer, omija sterownik ECU, a po jego demontażu nie pozostaje żaden ślad – podkreśla.

Długie i proste odcinki pokonywanej trasy pozwoliły na rozpędzenie naszego testowego zestawu i utrzymanie stałej prędkości przez dłuższą chwilę, co pozwoliło na wykonanie pomiaru. Po zjechaniu na parking i odczycie danych poznaliśmy wynik. To, co czuł kierowca znalazło odzwierciedlenie w liczbach i twardych danych. Standardowa moc 530 koni mechanicznych wzrosła o ponad 20 procent. Przeprowadzony pomiar wykazał niecałe 642 konie mechaniczne!

W zależności do silnika przyrost mocy po zainstalowaniu modułu PowerBox Steinbauer wynosi od 10 proc. przy wysilonych jednostkach i silnikach elektrycznych do nawet 25 proc. w przypadku maszyn rolniczych – komentuje Paweł Panfil, Dyrektor Działu Telematyki w Grupie DBK. – Moduł dla każdego silnika jest opracowany tak, by zapewnić bezpieczną pracę jednostki napędowej i nie wpływać negatywnie na jej kondycję i żywotność – dodaje.

Co należy podkreślić zasada działania modułu PowerBox Steinbauer opiera się nie na zwiększeniu ciśnienia wtryskiwanego paliwa, a na optymalizacji i wydłużeniu głównej fazy wtrysku.

Zobaczcie sami!

O module PowerBox Steinbauer

Moduł PowerBox Steinbauer to produkt wykorzystujący zaawansowany sposób sterowania układem wtryskowym. Jest to dodatkowy moduł elektroniczny, działający na zasadzie Plug and Play (podłącz i jedź), umożliwiający podłączenie do instalacji w konkretnym pojeździe. Zapewnia zwiększenie mocy, redukcję zużycia paliwa oraz zwiększenie elastyczności silnika.

To bezpieczne rozwiązanie, które nie ingeruje w sterownik ECU ani w żadną z istniejących instalacji. Jego działanie ma miejsce między szyną paliwową common rail a wtryskiwaczami. Oznacza to, że ewentualne aktualizacje sterownika przez producenta nie mają wpływu na działanie PowerBox Steinbauer.

Wzrost wydajności i zwiększenie mocy są uzyskiwane przez optymalizację i wydłużenie głównej fazy wtrysku. Dodatkowe paliwo podawane jest wtedy, gdy silnik jest obciążony. To bezpieczne rozwiązanie, w odróżnieniu od wielu innych dostępnych na rynku „tuning-boxów”, wydłuża czas wtrysku, a nie zwiększa jego ciśnienie.

Moduł PowerBox Steinbauer daje wymierne korzyści i szybki zwrot kosztów inwestycji już po kilku miesiącach (zakładając miesięczny przebieg 10 000 km i redukcję zużycia paliwa o 2l/100 km). Ci, którzy korzystają z telematyki DBK Fleet Management, mają możliwość włączenia i wyłączenia pracy modułu z poziomu systemu w zależności od potrzeb.

Grupa DBK jest autoryzowanym sprzedawcą i instalatorem produktów marki STEINBAUER na terenie Polski. Posiadamy rozbudowaną sieć sprzedażowo-serwisową oraz wykwalifikowaną kadrę, co stanowi zaplecze do profesjonalnej obsługi klienta. Usługi montażu oraz naprawy – zarówno gwarancyjne, jak i pogwarancyjne realizowane są we wszystkich oddziałach DBK Truck Center.

Przejdź do paska narzędzi