IVECO Daily z zabudową BE-TRUCK – szeroki wachlarz korzyści

Innowacyjność, pomysłowość czy pragmatyka? Nie pierwszy już raz IVECO Daily sprawdził się jako baza do niekonwencjonalnej zabudowy. Wszystkiemu winna jest jego… konstrukcja. Solidna, pełna rama stalowa, mocny silnik i stabilne, mogące znieść wiele zawieszenie to atuty, których przecenić się nie da. Dorzućmy do tego szeroki wachlarz oferowanych na rynku wariantów podwozi i mamy genezę najnowszego samochodu użytkowego oferowanego przez firmę Partner Nadwozia z Sosnowca – Partner BE-TRUCK.

Ta ciekawa konstrukcja typu izoterma oparta została o podwozie z rodziny Daily 50C18 o rozstawie osi 4100 mm. Jednak już na pierwszy rzut oka widać, że pojazd ten jest wysoce niekonwencjonalny, bo zaopatrzony w dodatkową oś tylną, zaś zabudowa pełni w nim rolę naczepy. Co to daje? Korzyści mamy wiele. Po pierwsze, większą ładowność z jednoczesną możliwością jazdy taką konfiguracją, posiadając prawo jazdy kategorii B+E. W dobie permanentnego braku kierowców ciężarówek, takie rozwiązanie jest wręcz idealne. Dodatkowo DMC tego zestawu to 7000 kg, a dopuszczalna ładowność równa 2550 kg.

IVECO Daily podwozie z przyczepą


Multifunkcjonalny Gigant

Zabudowa zintegrowana z podwoziem została wyposażona przez jej producenta w dodatkową oś Gigant 5,5 t, pneumatyczne zawieszenie z zaworem sterującym Haldex i pneumatyczny układ hamulcowy tej samej marki, z hamulcami bębnowymi i układem ABS, zaś siodło jak i sworzeń pochodzi z katalogu produktowego firmy Jost. Sama zabudowa, w tym przypadku izolowany kontener o wymiarach 5200 x 2200 x 2200 mm, oparta jest na stalowej ocynkowanej i malowanej ramie. Jej ściany wykonane są z laminatu o grubości 45 mm (ściany wewnętrzne pokryte wzmocnionym laminatem AT). Wyposażona jest ona w dwuskrzydłowe drzwi tylne otwierane symetrycznie oraz dodatkowe drzwi boczne otwierane na kabinę kierowcy. Podłoga o grubości 100 mm jest także izolowana i pokryta warstwą antypoślizgową. Wnętrze ładowni wyposażone jest w środkowy oraz tylny punkt świetlny z czujnikiem ruchu. Za regulację temperatury wewnątrz kontenera odpowiedzialny jest zintegrowany agregat marki Zanotti SFZ238 o zasilaniu zewnętrznym 400V z funkcją grzania. Obsługuje go specjalny sterownik zamontowany w kabinie kierowcy, tuż przy słupku A.

Daily Bi Kombi na prawo jazdy kategorii B+E o DMC 7000 kgi dopuszczalnej ładowności 2550 kg.


Komfortowy i pakowny

Oczywiście w zabudowie nie mogło zabraknąć funkcjonalnych spojlerów i owiewek, świateł obrysowych, skrzynki narzędziowej, bocznych osłon przeciwnajazdowych, czy tylnych świateł zespolonych. Klamki, okucia, zamki, rama drzwi tylnych oraz bocznych wykonane zostały ze stali nierdzewnej. Co istotne zabudowa tego typu może być wykonana w formie nieizolowanej lub jako skrzynia z plandeką, co dodatkowo zwiększa ładowność konfiguracji.

Warto wspomnieć, iż niebagatelny wpływ na funkcjonalność prezentowanej konstrukcji ma sam pojazd IVECO Daily. Jest on wyposażony w elastyczną jednostkę napędową F1C 176 HD o pojemności 3,0 litrów i mocy 176 KM. Za przekazanie napędu odpowiedzialna jest automatyczna skrzynia biegów Hi-Matic 8 ze sprzęgłem hydrokinetycznym. Całości dopełniają: układ stabilizujący tor jazdy EPS 9. generacji, pakiet wyciszenia akustycznego kabiny, aktywny tempomat ACC z czujnikiem radarowym, asystent jazdy w korkach (Queue Assist), komfortowy amortyzowany fotel kierowcy, cyfrowe radio z nawigacją HI-CONNECT oraz automatyczna klimatyzacja.

Podsumowując. Solidna i funkcjonalna zabudowa, możliwość użytkowania pojazdu przez kierowców z kategorią prawa jazdy B+E, powiększona ładowność oraz markowe podwozie IVECO Daily to mix wielu korzyści, które bez wątpienia pomogą uczynić usługi transportowe jeszcze bardziej konkurencyjnymi i dochodowymi.

Iveco Daily
Przejdź do paska narzędzi