Jak sprawić, aby zakup używanego pojazdu był satysfakcjonującym doświadczeniem?

Zakup samochodu używanego to często wyzwanie – szeroki wybór ofert na rynku może przyprawić o zawrót głowy. Tym cenniejsze jest znalezienie zaufanego partnera, który zapewni nie tylko szeroką gamę pojazdów, ale i pewność co do ich stanu i pochodzenia. – W Grupie DBK robimy wszystko, by jedynym wyzwaniem związanym z zakupem używanego pojazdu był wybór jego koloru, a klient wyjechał pewny swojego nowego zakupu. Pewność jest bowiem podstawą w branży TSL – podkreśla Andrzej Rocki, Dyrektor Sprzedaży Pojazdów Używanych w Grupie DBK, wskazując jednocześnie, że rola, jaką pełnią jest znacznie szersza.

Do procesu sprzedaży samochodu – niezależnie od tego czy jest on nowy czy używany podchodzimy w ten sam sposób, a wszystkiemu przyświeca „Just Drive”, po prostu jedź. To obietnica, jaką w Grupie DBK składamy klientom. Wynika ona wprost z misji Total Care, w myśl której „pod jednym dachem” zapewniana jest kompleksowa obsługa firm z branży TSL – od finansowania, ubezpieczenia, przez zakup samochodu po jego serwis. – Każdorazowo najpierw badamy potrzeby, a potem staramy się na nie jak najlepiej odpowiedzieć tak, aby klient mógł skupić się na tym, co jest dla niego najważniejsze – mówi Andrzej Rocki. – A mamy ku temu podstawy, oferta DBK USED – Verified Trucks & Vans wyróżnia się na rynku co najmniej kilkoma aspektami.

Andrzej Rocki, Dyrektor Sprzedaży Pojazdów Używanych w Grupie DBK

Jakie to aspekty? Czym oferta Grupy DBK wyróżnia się na rynku?

Podwójne (co najmniej!) sprawdzenie

Jednym z najważniejszych aspektów przy zakupie używanego pojazdu jest pewność co do pochodzenia i jego historii serwisowej – to przy tych dwóch elementach najczęściej zapalają się klientom „czerwone lampki”. Oferowane w Grupie DBK pojazdy używane pochodzą z pewnych źródeł i najczęściej były pod stała opieką serwisów DBK Truck Center. – Wiele pojazdów znajdujących się na Giełdzie Grupy DBK jest z nami od początku – podkreśla Andrzej Rocki. – To pojazdy zakupione w naszych spółkach, u nas serwisowane i na końcu przez nas odkupione – najczęściej podczas zakupu nowego pojazdu przez klienta. Można powiedzieć, że historia zatacza koło, a pojazd otrzymuje drugie życie – dodaje. Inną z często spotykanych dróg, jaką samochody trafiają na Giełdę Grupy DBK jest powrót po wynajmie długoterminowym. W każdym z tych przypadków pojazdy są co najmniej podwójnie sprawdzone – pod kątem pochodzenia, jak i historii serwisowej, czego na próżno szukać w przypadkowych ofertach.

Flota? Dlaczego nie!

Niezależnie od tego czy poszukiwany jest pojedynczy pojazd czy też w planach jest budowa firmowej floty, Grupa DBK oferuje szeroki wachlarz dostępnych pojazdów i naczep. Bogaty wybór pozwala na dopasowanie oferty do indywidualnych potrzeb każdego klienta. – Mając widzę na temat kończących się wkrótce najmów i znając potrzeby klienta możemy doradzić, by – jeśli może – wstrzymał się jeszcze chwilę z zakupem, by otrzymać prawdziwą perełkę. Takie podejście i taka różnorodność pozwala na elastyczne podejście do budowy floty, zapewniając pojazdy idealnie dopasowane do specyfiki działalności – wskazuje Andrzej Rocki, zajmujący się branżą samochodów używanych od 19 lat. Sieć punktów i wieloletnie doświadczenie pozwalają także na doposażenie pojazdu zgodnie z indywidualnymi preferencjami – niezależnie od tego, czy chodzi o dodatkowe systemy bezpieczeństwa, nowoczesne multimedia, czy praktyczne rozwiązania zwiększające komfort jazdy i pracy. Eksperci DBK USED zadbają o to, by samochód spełniał wszelkie oczekiwania.

Duża sieć, większe możliwości

Zakup pojazdu używanego to nie tylko wybór odpowiedniego modelu, ale także jego finansowanie czy ubezpieczenie. Możliwość skorzystania z atrakcyjnych warunków leasingu czy kredytu sprawia, że każdy znajdzie opcje idealną dla siebie. Grupa DBK zapewnia także kompleksową ofertę ubezpieczeniową, a sam pojazd – przed wydaniem – może przejść dodatkowy serwis, którego zakres jest ustalany indywidualnie z klientem. Profesjonalne doradztwo na każdym z etapów , a przy tym sam proces może być możliwie prosty i wygodny. Większość czynności może być załatwiona dziś online, tak by klient przyjechał do salonu tylko raz – by wyjechać nowo zakupionym pojazdem.

Z kontraktu w kontrakt

Spora część pojazdów dostępnych w ramach DBK USED – Verified Trucks & Vans to pojazdy objęte wcześniej kontraktem serwisowym, w którym wszelkie naprawy były wykonywane z użyciem wyłącznie oryginalnych części w autoryzowanych serwisach przez wykwalifikowanych specjalistów. Jednym z elementów wyróżniających ofertę Grupy DBK jest możliwość dokupienia kontraktu serwisowego także dla pojazdów używanych. Dzięki takiej ochronie wydłużana jest żywotność i zwiększone bezpieczeństwo użytkowania – pewność, tak istotna w branży, jest jeszcze bardziej wzmacniana.

Wyręczyć w najgorszym

Dla wielu sprzedaż pojazdu to najgorsze, co może ich spotkać. Czynników na to wpływających może być kilka. To konieczność zachowania mobilności, brak możliwości „zamrożenia” środków czy po prostu brak czasu. Grupa DBK oferuje również możliwość odkupu używanego samochodu, nawet jeśli jest on zamienianym kolejnym używanym. Sam proces jest szybki i transparentny, dzięki czemu klienci mogą bezproblemowo sprzedać swój dotychczasowy samochód i pozyskać środki na zakup nowszego.

You will never walk alone

Eksperci Grupy DBK są zawsze gotowi, by służyć pomocą na każdym etapie procesu zakupu, ale i po jego zakończeniu. – Powiedzenie „Gwarancja do bramy i się nie znamy” u nas nie działa – zaznacza Andrzej Rocki. – Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie wszystko jesteśmy w stanie wykryć podczas przed zakupowej inspekcji. Może też się zdarzyć, że pewne rzeczy dadzą o sobie znać krótko po zakupie. Nie zostawiamy klienta samego sobie w takim momencie, wspólnie szukamy rozwiązania najlepszego dla każdej ze stron – dodaje.

Grupa DBK oferuje kompleksową ofertę pojazdów używanych. Pewne źródło pojazdu, sprawdzona historia serwisowa, szeroka gama dostępnych pojazdów, atrakcyjne formy finansowania, możliwość odkupu i doposażenia pojazdu, a także profesjonalne doradztwo i wygodne załatwienie formalności – warto zaufać Grupie DBK szukając używanego, pewnego pojazdu.

Przejdź do paska narzędzi