Jest nam niezmiernie miło poinformować, że zwycięzcą V Olimpiady Technicznej DAF i Mechanikiem Roku 2020 został nasz pracownik, Sebastian Franczyk z DBK Truck Center Opole!

Mamy to Opole nr 1” – to słowa, którymi Sebastian Franczyk przekazał wyniki ostatniego etapu V Olimpiady Technicznej DAF, który odbył się w czwartek 12 grudnia, w Centrum Szkoleniowym DAF w miejscowości Sękocin Nowy koło Warszawy. „Mamy to” – prosty komunikat i jakże konkretny przekaz najlepszego mechanika DAF w Polsce, bo markę Grupy DBK tworzą ludzie.

Olimpiada podzielona była na trzy etapy. Sebastian zmierzył się z grupą 180 mechaników, pracujących w autoryzowanych serwisach DAF w Polsce. Na początku przeszedł test sprawdzający z wiedzy technicznej i ogólnej o firmie DAF. W drugim etapie, który odbył się w październiku tego roku, oceniany był podczas praktycznych i teoretycznych zajęć, odbywających się w punkcie serwisowym w Sosnowcu. W samym finale konkurował już tylko z 3 najlepszymi mechanikami, zdobywając największą liczbę punktów i zwycięstwo!

” Postanowiliśmy postawić wszystko tylko na jedną kartę i wytypowaliśmy do tegorocznej Olimpiady tylko jedną osobę. Nie wątpiliśmy ani przez chwilę, że był to słuszny wybór.  SMS o treści „ Mamy to – Opole nr 1”, który otrzymałem od Sebastiana zaraz po ogłoszeniu wyników, jest dowodem na to, że jesteśmy zgranym zespołem i jedną drużyną. Sebastian pokazał w ten sposób, że swoją osobą reprezentuje cały Oddział, a nie tylko siebie – powiedział Norbert Joszko, Kierownik Serwisu w opolskim Oddziale DBK i bezpośredni przełożony Sebastiana Franczyka. Sebastian jest częścią Grupy DBK od 2015 roku, czyli od początku powstania nowego oddziału w Opolu. Podejmuje się każdej naprawy elektrycznej w każdej marce pojazdu, traktując to jako wyzwanie. Posiada obszerną wiedzę, nie tylko z elektryki, ale również z mechaniki – przykładem jest zdobycie największej liczby punktów w Olimpiadzie. Szczególnie możemy liczyć na niego w naprawach ITS czy PTS. Każdą wolną chwilę poświęca na zapoznanie się z dokumentacją np. MAN, VDL itd. Zawsze chętny do rozwoju, odbył szkolenia: Knorr, Haldex, Toll Collect, Tachografy – jako jeden z nielicznych, zdał egzamin za pierwszym podejściem. Naprawy wykonuje prawidłowo, bez reklamacji ze strony klientów. Ci z kolei cenią go za to, że potrafi jasno zobrazować i wyjaśnić kierowcy, co ma zrobić, by uniknąć niepotrzebnych usterek. Wszyscy jesteśmy dumni z tego, że mamy w swoim gronie tak rewelacyjną osobę!”

W przyszłym roku Sebastian weźmie udział w międzynarodowych eliminacjach w Eindhoven, podczas których zmierzy się z najlepszymi serwisantami z całego świata.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies zgodnie z Polityką Cookies.
Wyszukaj serwis