zamówienia IVECO Daily a sytuacja na rynku samochodów dostawczych

Zamów sobie IVECO Daily na… gwiazdkę. Jaka jest sytuacja na rynku samochodów dostawczych?

O problemach z dostępnością samochodów użytkowych słyszeli już chyba wszyscy. Dlatego rekomendujemy, by zakupy planować z dużym wyprzedzeniem. Grupa DBK dostarczy w tym roku najwięcej nowych IVECO Daily w Polsce, ale jeśli chcecie odebrać nowego, solidnego dostawczaka jeszcze przed Sylwestrem, to nie ma… chwili do stracenia.

Wraz z wybuchem pandemii koronawirusa biznes wjechał w czas, w którym pewne jest tylko to, że praktycznie nic nie może być… pewne. Problemy z produkcją samochodów na całym świecie przypomniały, że światowa gospodarka, a co za tym idzie również motoryzacja to wrażliwa sieć. Jedno, pozornie nieznaczące zdarzenie, może mieć wpływ na procesy pozornie z nim nie związane. Tymczasem od początku 2020 roku mieliśmy wysyp czynników, które spowodowały to, że dziś samochód użytkowy bywa dobrem… luksusowym.

Wobec tego mówi się, że dziś samochodu do pracy się nie wybiera, tylko bierze to, co jest. Grupa DBK jako wiodący dealer marki IVECO w Polsce przekonuje, że jeżeli chodzi o model Daily, to można, a nawet trzeba zamawiać takie auto, jakiego się potrzebuje.

Największa pula = dostępne samochody

Również w tym roku dostarczymy klientom w Polsce najwięcej egzemplarzy docenianego modelu Daily. Dlatego w naszych punktach można jeszcze zamawiać konfiguracje Daily z możliwością odbioru w czwartym kwartale 2022 r. To szczególnie istotna wiadomość, biorąc pod uwagę to, jak wiele jest zastosowań, w których Daily się sprawdza. Wynika to ze sprawdzonej, solidnej konstrukcji oraz bardzo szerokiego wachlarza wariantów. Od kompaktowych furgonów idealnych do miejskiej dystrybucji, po zawodników wagi ciężkiej z DMC 7,2 t. Daily to dostawczak zbudowany jak ciężarówka, na solidnej ramie, jedyny na rynku z 3-litrowym silnikiem o mocy nawet 210 KM.

Co więcej, możemy potwierdzić, że dodatkowo będziemy dysponowali około 200 egzemplarzami IVECO Daily dostępnymi od ręki! Przy czym przez „dostępne od ręki” rozumiemy pojazdy, które są w naszych punktach, gotowe do wydania w ciągu kilku dni. Te samochody będą systematycznie zjeżdżać do naszych punktów w marcu, kwietniu, maju i czerwcu 2022 roku. Te egzemplarze zamówiliśmy z myślą o tym, by od razu przystosować je do konkretnych zadań. Wśród tych 200 Daily nasi klienci znajdą warianty z różnymi zabudowami – izotermy, międzynarodówki, wywrotki, lawety, skrzynie z plandekami, kontenery z windami i inne. Warto śledzić Giełdę Grupy DBK i nasze media społecznościowe, ponieważ to właśnie w tych kanałach w pierwszej kolejności będziemy dodawać ogłoszenia o gotowych do pracy samochodach.

W czasach problemów z dostępnością nowych samochodów jeszcze ważniejszy staje się kolejny z argumentów, którymi dysponuje IVECO Daily, czyli jego trwałość. Nasze doświadczenia pokazują, że te samochody po prostu dają radę, a przy rzetelnym serwisowaniu po prostu jeżdżą, jeżdżą i jeżdżą.

Ubezpieczenie GAP na trzy lata za darmo – z takiej promocji mogą teraz skorzystać klienci Grupy DBK, którzy kupią lub zamówią IVECO Daily.

Trwałość to jedno, ważna jest również wartość rezydualna. Dobrze eksploatowane Daily trzymają cenę, a dodatkowo przed utratą wartości w przypadku szkody klienta chroni ubezpieczenie GAP i to bez kosztów przez pierwsze trzy lata. Z takiej promocji mogą teraz skorzystać klienci Grupy DBK. GAP to cenne wsparcie w przypadku szkody całkowitej. Dzięki tej polisie użytkownik otrzymuje odszkodowanie w wysokości ceny auta z faktury, więc od razu ma środki na zakup nowego egzemplarza.

Zawsze jest rozwiązanie

Omawiając sytuację na rynku samochodów dostawczych trzeba też wspomnieć o tym, że Grupa DBK, jako lider usług dla branży TSL, może zaproponować klientom także inne rozwiązania.

Jedno z nich to wynajem zamiast zakupu samochodu. Grupa DBK wraz z Europejskim Funduszem Leasingowym – częścią Grupy Credit Agricole, powołała markę TRUCK CARE. W ten sposób powstał największy w kraju podmiot zajmujący się długo-, średnio- i krótkoterminowym wynajmem pojazdów użytkowych.

Dla wielu przedsiębiorców rozwiązaniem jest Giełda Grupy DBK, czyli największy w Polsce internetowy „supermarket” z używanymi samochodami ciężarowymi, a także przyczepami i naczepami. Co roku na Giełdzie Grupy DBK nabywców znajduje ponad 2 tys. pojazdów. To najlepszy dowód zaufania klientów do samochodów z drugiej ręki sygnowanych przez nas. Wybór używanego IVECO Daily w jednym z punktów Grupy DBK, to dla firmy oszczędność czasu i minimalizacja ryzyka, ponieważ sprzedajemy wyłącznie sprawdzone egzemplarze – gotowe do pracy.

Przejdź do paska narzędzi