Razem z Ukrainą

Bardzo przeżywamy to, co dzieję się na świecie i pragniemy Was zapewnić, że jako Grupa DBK, jesteśmy całym sercem zaangażowani w realną pomoc dla Ukrainy. Włączyliśmy się w różne akcje – jako firma i osoby prywatne, wspierając organizacje, akcje charytatywne i lokalne inicjatywy.

W obliczu takiej tragedii, której jesteśmy nie tylko świadkami, ale wręcz uczestnikami, nie sposób stać obojętnie. Kontakt z potrzebującymi, konkretna lista produktów i natychmiastowa zbiórka – tak było m.in. w naszym olsztyńskim i gdańskim oddziale, w pomoc włączył się zarówno firma jak i pracownicy Grupy DBK oraz zespół spółki TRUCK CARE. Leki, środki opatrunkowe, apteczki, termosy, odzież termiczna, baterie, powerbanki, konserwy – niesamowity odzew, wszystko ogarnięte, zapakowane, dokładnie opisane. Tak to właśnie teraz działa – tu i teraz, bo bardzo liczy się czas. Droga powrotna, to także możliwość zapewnienia bezpiecznego transportu dla uchodźców z dziećmi, dlatego liczy się każde wolne miejsce i każda forma pomocy.

Reagujemy na bieżąco, cały czas i coraz bardziej angażujemy się w pomoc i wspieramy zbiórki prowadzone przez zweryfikowane organizacje oraz lokalne inicjatywy, które najlepiej wiedzą, co w danym momencie jest potrzebne, monitorują i koordynują wszystkie działania, tak, aby produkty nie zalegały w halach, a właściwa pomoc humanitarna trafiała do potrzebujących. Udostępniamy nasze pojazdy i transportujemy aktualnie potrzebne rzeczy, jak żywność, opatrunki czy leki, przekazujemy środki finansowe, przyjmujemy ludzi pod swój dach, działamy jako wolontariusze, śledzimy akcje w social mediach –  by działać już i teraz, oferując konkretną pomoc.

Dziś już wiemy, że jednorazowa pomoc nie wystarczy, dlatego współorganizujemy kolejne zbiórki i transport pomocy. Razem, bez względu na dział czy spółkę, pomagamy – tak jak potrafimy, jak mówi nam serce.

#StandWithUkraine

Przejdź do paska narzędzi