ciągniki siodłowe DAF

Przypominamy o zmianach dotyczących tachografów. Już wkrótce zacznie obowiązywać nowa wersja tych urządzeń.

Wszystkie samochody posiadające dotychczasowo stosowane tachografy cyfrowe muszą być zarejestrowane na terenie UE w nieprzekraczalnym terminie do 15 czerwca 2019 roku! Jeśli zakupiłeś pojazd z dotychczasową wersją tachografu, nie zwlekaj z jego rejestracją do 15 czerwca – wówczas należy spodziewać się największych kolejek w Wydziałach Komunikacji. Grupa DBK od  ponad 20 lat dostarcza swoim klientom produkty niezbędne do prowadzenia działalności w branży TSL. Zawsze kierujemy się zasadami poszanowania, najwyższej dbałości i staranności w relacjach biznesowych, co również wyraża się w udzielaniu pełnej informacji o dostarczanych produktach jak i zmianach prawnych, legislacyjnych czy też rejestracyjnych.

Wszystkie samochody posiadające dotychczasowo stosowane tachografy cyfrowe zgodnie art.8 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 165/2014 z dnia 4 lutego w sprawie tachografów stosowanych w transporcie drogowym i w związku z art.6 rozporządzenia wykonawczego Komisji ( UE ) 2016/799 z dnia 18 marca 2016 w sprawie wykonania rozporządzenia Parlamentu Europejskiego ( UE ) nr 165/2014 , muszą być zarejestrowane na terenie UE w nieprzekraczalnym  terminie do 15 czerwca 2019 roku.

W związku z powyższym zwracamy się z prośba o dopilnowanie spraw związanych z rejestracja Państwa pojazdów w ustalonym terminie. Już dziś nasze działy handlowe służą pomocą we wszystkich sprawach związanych z dostawą Państwa pojazdów oraz ofertami leasingowymi. Data 15 czerwca 2019  jest datą ostateczną, dlatego należy spodziewać się w tym czasie zwiększonego ruchu w Wydziałach Komunikacji, co może stać się poważnym utrudnieniem w terminowej rejestracji. W przypadku opóźnienia w rejestracji będzie wymagana wymiana tachografu na nową wersję, dlatego zwracamy szczególną uwagę na obowiązujący termin rejestracji.

*Obowiązek rejestracji pojazdów ze starymi tachografami NIE DOTYCZY pojazdów, które już zostały zarejestrowane.

Wyszukaj serwis

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Przejdź do paska narzędzi