punkt DBK

Spółka NL Leasing, należąca do Grupy DBK, jednogłośnie została przyjęta do Związku Polskiego Leasingu na ostatnim posiedzeniu Komitetu Wykonawczego ZPL.

Jest to szczególne wyróżnienie dla Grupy DBK, która już od wielu lat jest liderem na polskim rynku w dostarczaniu pojazdów i usług dla branży TSL. ZPL zrzesza 30 podmiotów reprezentujących ponad 90% całego rynku leasingu w Polsce. Aktywny portfel branży leasingowej to ponad 146,6 mld złotych. W ubiegłym roku branża leasingowa wzrosła o 21,8% i sfinansowała ponad 82 mld złotych aktywów.

Warty uwagi jest fakt, że ponad 71% finansowania to samochody osobowe, dostawcze i ciężarowe (w tym transport ciężki stanowi 24%), plasując Polskę na czołowej pozycji w Europie.

Liczymy na to, że współpraca w ramach ZPL przyniesie obustronne korzyści. Grupa DBK wnosi duże doświadczenie, pozycję rynkową, jak i bardzo dobrą znajomość rynku lokalnego. Planujemy też aktywnie uczestniczyć w działalności związku, szczególnie w grupie motoryzacyjnej, digitalizacji, prawno-podatkowej i innych – mówi Artur Nowicki, członek Rady Nadzorczej Grupy DBK, jednocześnie pełniący funkcję Wiceprzewodniczącego Komitetu Wykonawczego Związku Polskiego Leasingu. – Szczególnie jesteśmy zainteresowani współpracą w zakresie rozwoju rynku sprzedaży pojazdów użytkowych, rozwoju alternatywnych paliw, jak i tez wdrożenia alternatywnych sposobów korzystania z pojazdów (np. wynajem, car sharing, abonament), jak i innowacyjnych rozwiązań w zakresie telematyki.”

Artur Nowicki, członek Rady Nadzorczej Grupy DBK
Artur Nowicki, członek Rady Nadzorczej Grupy DBK, jednocześnie pełniący funkcję Wiceprzewodniczącego Komitetu Wykonawczego Związku Polskiego Leasingu.

„Bardzo się cieszymy, że nasze grono powiększa się o grupę firm oferującą innowacyjne produkty i usługi dla branży TSL. Liczymy na to, że możliwość korzystania z profesjonalizmu i bogatego doświadczenia zawodowego naszej nowej firmy członkowskiej, pozytywnie wpłynie na dalszy dynamiczny rozwój polskiego rynku leasingu w zakresie kompleksowej obsługi flot pojazdów ciężarowych, jak również wzmocni Związek w działaniach na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa w obrocie gospodarczym zrzeszonych firm członkowskich i ich klientów” – powiedział Andrzej Sugajski, Dyrektor Generalny Związku Polskiego Leasingu.

Andrzej Sugajski, Dyrektor Generalny Związku Polskiego Leasingu
Andrzej Sugajski, Dyrektor Generalny Związku Polskiego Leasingu.
Przejdź do paska narzędzi