20 lutego, 2026
Spotkania Transportowe we Wrocławiu – edycja wiosenna 2026
Dekarbonizacja w transporcie w praktyce i realne rozwiązania dla flot
Grupa DBK zaprasza na wiosenną edycję Spotkań Transportowych we Wrocławiu. Podczas wydarzenia pokażemy, jak w sposób bezpieczny biznesowo przejść przez proces dekarbonizacji i jak przygotować flotę na nadchodzące regulacje oraz oczekiwania klientów.
W centrum naszej ekspozycji znajdzie się pojazd DAF XF 350 FT Electric. Zaprezentujemy go w kontekście całego ekosystemu usług, który w Grupie DBK wspiera firmy transportowe na każdym etapie rozwoju floty.

Wrocław 2026. Branża w momencie decyzji
Rynek TSL wchodzi w fazę przyspieszonej transformacji. Wzrost kosztów energii, presja raportowania ESG, wymogi przetargowe dużych kontrahentów oraz regulacje unijne powodują, że decyzje dotyczące napędu, struktury finansowania i modelu serwisowego mają dziś wymiar strategiczny.
Spotkania Transportowe Wrocław Wiosna 2026 to przestrzeń do rozmowy o tym, jak planować inwestycje w nowoczesną flotę w oparciu o twarde dane. Program wydarzenia obejmuje wystąpienia ekspertów, analizy rynkowe i studia przypadków firm, które już wdrażają rozwiązania niskoemisyjne.
DAF Electric w ofercie Grupy DBK
Podczas konferencji zaprezentujemy pojazd DAF XF 350 FT Electric. To odpowiedź na potrzeby firm realizujących transport dystrybucyjny, miejskie łańcuchy dostaw oraz operacje w strefach czystego transportu.
Elektryczne modele DAF oferują:
• zasięg dostosowany do realnych scenariuszy pracy w dystrybucji regionalnej i miejskiej
• możliwość konfiguracji zabudowy pod konkretne zadania logistyczne
• wsparcie w zakresie infrastruktury ładowania i planowania energetycznego
W Grupie DBK patrzymy na elektromobilność całościowo. Analizujemy profil tras, strukturę kosztów, dostępność mocy przyłączeniowej, model finansowania i przyszłą wartość rezydualną pojazdu. Dzięki temu klient podejmuje decyzję inwestycyjną w oparciu o liczby, a nie wyłącznie o trend.
Jednym z prelegentów wydarzenia będzie Tomasz Książak, Koordynator Sprzedaży Pojazdów DAF w Grupie DBK. Jego wystąpienie pt. Dekarbonizacja w transporcie, pokaże, jak przełożyć cele klimatyczne na konkretne działania operacyjne. To proces, który wpływa na strukturę kosztów, konkurencyjność w przetargach i relacje z kluczowymi kontrahentami. W Grupie DBK pomagamy firmom przejść przez ten proces w sposób uporządkowany i oparty na analizie danych. Pokazujemy, kiedy i w jakim modelu wdrożenie pojazdów elektrycznych ma realny sens biznesowy.
Kompleksowa obsługa flot. Jedno miejsce, pełna odpowiedzialność
Udział w Spotkaniach Transportowych to dla nas okazja do pokazania całego modelu współpracy z Grupą DBK. Obejmuje on sprzedaż nowych pojazdów ciężarowych DAF, pojazdy dostawcze IVECO oraz naczepy Kögel, pojazdy używane, finansowanie i leasing dopasowane do struktury firmy ubezpieczenia, likwidację szkód, naprawy powypadkowe, autoryzowany serwis, części, przeglądy techniczne w stacjach kontroli pojazdów. Dzięki temu klient prowadzi rozmowę z jednym partnerem, który bierze odpowiedzialność za cały cykl życia pojazdu. W praktyce oznacza to krótszy czas reakcji, przewidywalność kosztów oraz większą dostępność floty.
30 lat doświadczenia. Partnerstwo oparte na zaufaniu
Jubileusz 30-lecia Grupy DBK jest potwierdzeniem, że w transporcie liczy się konsekwencja i relacje budowane latami. Przez trzy dekady pracowaliśmy ramię w ramię z firmami, które dowożą codzienność polskiego biznesu. Znamy realia pracy flot, bo jesteśmy blisko klientów i słuchamy ich potrzeb na co dzień w oddziałach i serwisach w całej Polsce. To doświadczenie przekładamy na konkretne decyzje, sprawne wdrożenia i wsparcie, które chroni dostępność pojazdów. Właśnie dlatego jesteśmy dla wielu przewoźników partnerem, z którym rozwijają polski transport krok po kroku.
Do zobaczenia we Wrocławiu
Zapraszamy do udziału w Spotkaniach Transportowych Wrocław Wiosna 2026. Odwiedź stoisko Grupy DBK, poznaj DAF Electric i porozmawiaj z naszymi ekspertami o przyszłości twojej floty.
Jeśli planujesz inwestycje w nowe pojazdy, analizujesz model finansowania lub przygotowujesz firmę do wymogów środowiskowych, umów spotkanie z naszym zespołem już dziś.
Zapis poprzez formularz na stronie: https://wroclaw.spotkaniatransportowe.pl/wiosna2026




