Olimpiada Techniczna DAF 2020 przyniosła 3 zwycięstwa mechanikom grupy DBK

Najlepsi mechanicy DAF pracują w Grupie DBK!

Olimpiada Techniczna DAF 2020 przyniosła nam 3 zwycięstwa i wyłoniła mechanika, który będzie reprezentował Polskę podczas europejskich finałów Mechanika Roku 2020 Sieci Dealerskiej DAF. Mowa tu o Sebastianie Franczyk z DBK Truck Center Opole (I miejsce), Adamie Karolik z DBK Truck Center Białystok, (II miejsce) oraz Romanie Mielimąka z DBK Truck Center Ruda Śląska (IV miejsce)!

Wysoki poziom wyszkolenia naszych pracowników oraz ich ambicja, sprawiły, że wszyscy znaleźli się w ścisłej czołówce najlepszych mechaników sieci dealerskiej DAF w Polsce. W Olimpiadzie wzięło udział 181 mechaników, pracujących w autoryzowanych serwisach DAF w Polsce. Pierwszy etap to test sprawdzający z wiedzy technicznej i ogólnej o firmie DAF. W drugim etapie, który odbył się w październiku 2019r., oceniany był podczas praktycznych i teoretycznych zajęć, odbywających się w punkcie serwisowym w Sosnowcu. W samym finale wzięło udział już tylko 4 najlepszych mechaników.

Nasi finaliści zmierzyli się z 4 konkursowymi zadaniami, sprawdzającymi poziom wiedzy na temat pojazdów DAF z serii LF, CF oraz XF. Była to diagnostyka i naprawa układu hamulcowego w XF, diagnostyka układu dolotowego silnika w LF, analiza stanu układu paliwowego silnika MX-11 w samochodzie używanym, montaż dodatkowego filtra paliwa z separatorem wody. Podczas wykonywania zadań, mechanicy byli oceniani także z umiejętności korzystania z systemów pomocnych do diagnozy i naprawy pojazdów, aplikacji oraz wyszukiwarek dostępnych na portalach udostępnianych przez DAF.

Mamy to Opole nr 1” – to słowa, którymi Sebastian Franczyk, zdobywca I miejsca, przekazał wyniki ostatniego etapu V Olimpiady Technicznej DAF, który odbył się w czwartek 12 grudnia, w Centrum Szkoleniowym DAF w miejscowości Sękocin Nowy koło Warszawy. „Mamy to” – prosty komunikat i jakże konkretny przekaz najlepszego mechanika DAF w Polsce, bo markę Grupy DBK tworzą ludzie. W przyszłym roku Sebastian weźmie udział w międzynarodowych eliminacjach w Eindhoven, podczas których zmierzy się z najlepszymi serwisantami z całego świata.

Klienci Grupy DBK mogą być pewni, że korzystając z usług naszych stacji serwisowych na terenie całej Polski, oddają swoje pojazdy w ręce wyszkolonych pracowników, którzy na co dzień mierzą się z diagnostyką i naprawą całej gamy samochodów ciężarowych.

Naszym finalistom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

Przejdź do paska narzędzi