Sukces mechaników Grupy DBK w DAF Technician of the Year 2023

 

Konkurs DAF Technician of the Year 2023 to wyjątkowa okazja dla mechaników ze wszystkich placówek dealerskich i punktów serwisowych DAF, by wykazać się swoimi umiejętnościami i wiedzą techniczną. W lokalnych edycjach, które odbywają się w 18 krajach, uczestnicy zmierzyli się z różnorodnymi zadaniami, obejmującymi układ sterowania silnika, parametryzację przystawki odbioru mocy, przegląd serwisowy oraz analizę testów diagnostycznych.

Polska edycja tego wydarzenia, odbywająca się w Centrum Szkoleniowym w Markach, zgromadziła wybitnych specjalistów w dziedzinie serwisowania pojazdów ciężarowych DAF, prezentując ich umiejętności techniczne oraz zaangażowanie w zapewnianie najwyższej jakości obsługi.

Aby podkreślić znaczenie profesjonalnych serwisantów warsztatowych, DAF co dwa lata organizuje dla nich konkurs „Technician of the Year”. Ciężarówki DAF to zaawansowane technologicznie pojazdy, które łączą w sobie najnowsze, niezwykle ekologiczne technologie układu napędowego oraz wiodące w branży funkcje cyfrowe. W efekcie są to najlepsze i najbardziej wydajne pojazdy na rynku. – wyjaśnia Albert Florijn, dyrektor działu Dealer Workshop Services w firmie DAF.

Z wielką dumą i radością informujemy o sukcesie naszych mechaników w polskiej edycji konkursu DAF Technician of the Year 2023. Do półfinałów, które miały miejsce w lipcu, zakwalifikowało się aż 22 mechaników z Grupy DBK. W ścisłym finale, który miał miejsce 30 listopada, znalazło się 3 naszych przedstawicieli, którzy zdobywając wysokie miejsca, wykazali się umiejętnościami technicznymi w zakresie obsługi zaawansowanych pojazdów ciężarowych: Paweł Woźniak (2 miejsce) i Łukasz Kłak (3 miejsce) z DBK Truck Center we Wrocławiu oraz Łukasz Pach (4 miejsce) z DBK Truck Center w Rudzie Śląskiej.

Mechanik ściśle współpracuje z doradcą serwisowym. Obie te osoby są odpowiedzialne za komunikację z klientem. Bardzo ważna jest procedura przyjęcia pojazdu. Jasna i przyjazna komunikacja to często niedoceniana umiejętność, ale w firmie DAF cenimy ją wysoko. Chodzi o zapewnienie doskonałej obsługi i jakości z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. – dodaje Florijn.

Serdecznie gratulujemy naszym mechanikom za pasję i zaangażowanie w ciągłe podnoszenie standardów obsługi pojazdów ciężarowych klasy premium i życzy dalszych sukcesów!

Zwycięzcy z poszczególnych krajów będą mieli szansę rywalizować w międzynarodowym finale konkursu DAF European Service Team of the Year, który odbędzie się w lutym 2024 roku w Eindhoven, w Holandii.

Przejdź do paska narzędzi