Mechanicy na wymianie

Wystartowała tegoroczna edycja programu Erasmus+ w Grupie DBK, w ramach której nasz oddział DBK Truck Center Sosnowiec – we współpracy z ZDZ Zespołem Szkół w Sosnowcu, przyjął na praktyki zawodowe uczniów z francuskiej szkoły Lycee Rosa Parks. To już trzecia edycja Erasmusa, w której bierzemy udział, ale pierwsza po pandemii, więc tym bardziej cieszy.

Każdy z uczniów został objęty opieką organizatorską, edukacyjną i mentorską, łącząc naukę mechaniki pojazdów ciężarowych z lekcją języków obcych oraz kultury naszego kraju. To kolejne z działań w Grupie DBK, które daje możliwość zdobycia doświadczenia i nauki zawodu.

W Grupie DBK projekt Erasmus Plus koordynuje Aneta Broda, Doradca ds. Likwidacji Szkód oraz Tomasz Smagacz, Specjalista ds. Gwarancji, którzy od lat współpracują z opiekunami i odpowiadają za komunikację pomiędzy uczniami i pracownikami serwisu. Natomiast merytoryczny nadzór nad programem sprawuje Marcin Żaak, Koordynator Stacji Kontroli Pojazdów i Punktów Tachografów w Grupie DBK.

Chcesz nauczyć się zawodu w autoryzowanym serwisie Grupy DBK?
Czytaj więcej >>

Przejdź do paska narzędzi