Półfinały XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

Eliminacje do finałów XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników odbyły się 25 marca online, a uczestnikom kibicowali goście i partnerzy wydarzenia w studiu zlokalizowanym na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Gorąca atmosfera, emocje, zdrowa rywalizacja i walka o zwycięstwo

Przed półfinałami, zespół ekspertów z Grupy DBK, opracował Podręcznik Młodego Mechanika, materiał edukacyjny zamieszczony na stronie Akademii Młodego Mechanika, dostępny dla wszystkich uczestników Mistrzostw Mechaników.

W zeszłym roku udało nam się włączyć do Mistrzostw i Akademii Młodego Mechanika kategorię Młodego Mechanika Pojazdów Ciężarowych, co jest o tyle ważne, że w szkołach nie ma kształcenia o takim profilu. Grupa DBK bardzo mocno się włączyła w tym roku w realizację naszych przedsięwzięć. Miedzy innymi wspólne z ich specjalistami i instruktorami przygotowaliśmy swego rodzaju almanach, kompendium wiedzy dotyczącej serwisowania pojazdów ciężkich. Bardzo ważnym punktem tegorocznej edycji jest tzw. aktywne przejęcie do serwisu, co dotyczy każdej kategorii, a więc także pojazdów ciężarowych. Chodzi o to, aby młodzież dowiedziała się z czym będzie miała do czynienia wchodząc na rynek pracy. Aktywność i energia pracowników DBK na tym polu jest godna uznania. Tym bardziej, że jest to pierwszy uczestnik rynku pojazdów ciężarowych, który nawiązał z nami współpracę. Inne firmy z tego sektora widzą potrzebę wzmocnienia swoich zespołów o wykwalifikowanych pracowników serwisu, ale nie za bardzo chcą się włączyć w proces edukacji. – powiedział w wywiadzie dla etransport.pl Adrian Dekowski, Prezes V8Team i Organizator Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

W półfinałach wzięło udział 3300 dwuosobowych zespołów uczniowskich a także mechanicy zawodowi z całej Polski, dzielnie walczący o zakwalifikowanie do finałów. To niemal dwa razy więcej niż w ostatniej edycji Mistrzostw. W studiu na terenie MTP na ogromnym ekranie można było śledzić zmagania młodych mechaników, którzy zgromadzeni w swoich szkołach rozwiązywali testy online.

Miło nam poinformować, że w ścisłym finale w kategorii Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych znalazło się 11 uczniów, odbywający praktyki zawodowe w oddziałach Grupy DBK. Z kolei w kategorii Mechanik Zawodowy, wystartuje 3 mechaników z naszych serwisów.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, trzymamy kciuki podczas finałów mistrzostw w dniach 7-10 kwietnia 2022.

Chcesz nauczyć się zawodu w autoryzowanym serwisie Grupy DBK? Czytaj więcej >>

Przejdź do paska narzędzi