DAF XF i CF z tytułem International Truck of the Year 2018

Nowe modele DAF CF i XF zostały ogłoszone „Międzynarodowymi pojazdami ciężarowymi 2018 roku” (International Truck of the Year 2018) przez niezależne jury, w skład którego wchodzili najlepsi dziennikarze zajmujący się transportem drogowym z 23 europejskich krajów. Najbardziej prestiżową nagrodę przyznawaną w branży pojazdów ciężarowych na terenie Europy otrzymał Prezes firmy DAF Trucks, Preston Feight, z rąk Gianenrico Griffiniego, przewodniczącego jury podczas wystawy Solutrans w Lyonie.

Nowe modele DAF CF i XF wyróżniają się zupełnie nowymi układami napędowymi z bardzo wydajnymi skrzyniami biegów i tylnymi osiami. Innowacyjne rozwiązania, takie jak nowe kompaktowe układy oczyszczania spalin, zaawansowane oprogramowanie czy zoptymalizowana aerodynamika, przyczyniają się do obniżenia poziomu zużycia paliwa i emisji CO2 aż o 7%. W przypadku podwozi pod zabudowę uzyskano redukcję masy nawet do 300 kilogramów co powoduje dalszy wzrost efektywności transportu.

Nowy standard ogólnej wydajności

To coroczne wyróżnienie jest przyznawane pojazdom ciężarowym lub gamie modeli, w których zastosowane rozwiązania w największym stopniu przyczyniają się do zwiększenia efektywności transportu drogowego. Brane są tu pod uwagę następujące kryteria: innowacyjne rozwiązania techniczne, komfort kierowcy, bezpieczeństwo na drodze, właściwości jezdne, oszczędność paliwa, wpływ na środowisko naturalne oraz całkowity koszt eksploatacji”, uzasadnił Gianenrico Griffini, przewodniczący jury. „Prezentując nowe modele z serii CF i XF, firma DAF wprowadziła na rynek gamę średnich i ciężkich pojazdów ciężarowych, która ustanawia nowe standardy w kwestii sprawności układu napędowego i całkowitej wydajności”.

Ogromne wyróżnienie

W imieniu 10 000 pracowników firmy DAF zatrudnionych na terenie całej Europy Prezes DAF Trucks, Preston Feight, odebrał prestiżową nagrodę „Międzynarodowego pojazdu ciężarowego 2018 roku”. „Ten zaszczyt można przypisać każdemu członkowi załogi firmy DAF”, dodał. „Ciężko pracowaliśmy na to, aby udoskonalić najlepsze pojazdy ciężarowe na rynku. Efektem tego są nowe modele CF i XF — reprezentujące prawdziwą doskonałość (idea Pure Excellence). To wspaniałe, że ten ogromny wkład został nagrodzony w tak wyjątkowy sposób. Poza tym zdobycie tytułu „Międzynarodowego pojazdu ciężarowego 2018 roku” stanowi uznanie dla naszych dostawców i dealerów, a co więcej jest ukłonem w stronę wszystkich klientów, którzy wybrali lub wybiorą nowe model DAF CF lub XF. Jury w uzasadnieniu podało, że są to wiodące pojazdy ciężarowe pod względem efektywności transportu. Cóż więcej można dodać?”.

Przejdź do paska narzędzi