dbk-daf-cf-5-osiowy-sosnowiec

5-osiowy DAF CF z pompą do betonu dla firmy Hansa

Przygotowany przez inżynierów z Grupy DBK 5-osiowy DAF CF już wyjechał na podbój europejskich placów budów.  To jedyny taki model w Europie, a może i na świecie. Oddział Grupy DBK z Sosnowca to pierwszy dealer, który przygotował poliftingową wersję DAF-a CF pod taką zabudowę.

daf-cf-pompa-beton-dbk

„Czy jesteście w stanie przygotować 5-osiowego DAF-a CF pod zabudowę typu pompa do betonu?” – takie pytanie usłyszeliśmy od firmy Hansa S.A.. Odpowiedź mogła być tylko jedna: NO JASNE! I tak zaczęła się historia tego wyjątkowego 5-osiowego DAF-a z 60-metrowym wysięgnikiem, 650-litrowym zbiornikiem betonu oraz podporami bocznymi o rozstawie wynoszącym aż 12 metrów!

dbk-konrad-mis-wydanie-socsnowiec

– Do tej pory klient, dla którego przygotowaliśmy to podwozie, czyli Hansa S.A., korzystał głównie z podwozi niemieckich producentów. Na rynku istnieje przekonanie, że DAF-y to dobre samochody, ale niewielu kojarzy je z zastosowaniami budowlanymi – mówi Konrad Miś, koordynator sprzedaży z oddziału Grupy DBK w Sosnowcu, który wymyślił i pilotował projekt DAF-a CF-a z zabudową do podawania betonu. – Klient zapytał, czy jesteśmy w stanie przygotować podwozie pięcioosiowe. Odpowiedziałem, że tak i zabrałem się do realizacji – dodaje Konrad Miś.

daf-dbk-5osiowy

Masa zabudowy jest na tyle duża, że zastosowanie pięciu osi było koniecznie by zmieścić się w limitach dopuszczalnego nacisku na oś. Bazą do konwersji był 530-konny DAF-CF w wersji 8×4 z dwoma skrętnymi osiami z przodu i manualną przekładnią. Jedyną różnicą względem standardowej konfiguracji był większy zwis tylny, pozwalający na montaż piątej osi.

daf-cf-5osi-pompa

To kolejny pojazd do kolekcji najbardziej niezwykłych pojazdów specjalnych, jakie mieliśmy okazję i przyjemność przygotować w Grupie DBK, a zarazem dowód tego, że DAF CF dosłownie żadnej pracy się nie boi. Podobnie jak my!

dbk-daf-cf-wydanie

A zanim spotkacie go na drogach, zobaczcie go w akcji na filmie:

Czytaj więcej o pojeździe na: www.samochody-specjalne.pl.

Przejdź do paska narzędzi