Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Berlinie 2023

Świętujemy sukces dwóch zawodników Olimpiad Specjalnych: Katarzyny Janickiej (Klub „Rekord” Elbląg) i Grzegorza Figurskiego (Klub „Radość” Iława), którzy raz za razem udowadniają, że można się sprzeciwić przeciwnościom losu i dzięki wytrwałości i zaangażowaniu sięgnąć po zwycięstwo. Jako Reprezentanci Polski na Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Berlinie w finale debla w badmintona zdobyli dwa złote medale!

Atmosfera igrzysk była wspaniała, duże emocje podczas meczów. Kasia i Grzegorz walczyli dzielnie. Zmierzyli się ze swoimi słabościami. Z wielkim entuzjazmem ale i wielką ambicją walczyli o jak najlepszy wynik, a przeciwnik był trudny, szczególnie zawodnicy z krajów azjatyckich. Jestem z nich bardzo, ale to bardzo dumna. Poza zmaganiami sportowymi nawiązaliśmy nowe przyjaźnie, poznaliśmy ciekawe zabytki Berlina. Dla mnie osobiście igrzyska były ogromnym wyzwaniem, ale daliśmy radę! – powiedziała 𝗠𝗮𝗹𝗴𝗼𝗿𝘇𝗮𝘁𝗮 𝗞𝗹𝗶𝗸𝘀, trenerka badmintonistów.

Choć, jak widać, Kasia i Grześ, sami doskonale radzą sobie w spełnianiu własnych marzeń, to jednak przy jednym potrzebowali odrobiny wsparcia i… cieszymy się, że jako Grupa DBK mogliśmy pomóc. Od lat z ogromnym zaangażowaniem i determinacją dążą do realizowania swoich sportowych pasji trenując wytrwale kilka dyscyplin sportowych, w tym w szczególności badmintona.

Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

Więcej informacji na https://www.facebook.com/olimpiadyspecjalnewarminskomazurskie oraz stronie: https://warminsko-mazurskie.olimpiadyspecjalne.pl/

Przejdź do paska narzędzi