Grupa DBK i Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników przedłużają współpracę

Grupa DBK zacieśnia współpracę z organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Eksperci firmy obejmą wsparciem uczestników kategorii Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych i Elektromobilni. Grupa DBK zadba nie tylko o materiały edukacyjne, ale przygotuje również konkurencje praktyczne dla finalistów Mistrzostw.

W poniedziałek 16 stycznia 2023r. o odbyła się konferencja prasowa (online), która oficjalnie rozpoczęła XII edycję Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Finały odbędą się w dniach 30 marca – 2 kwietnia 2023r. podczas Poznań Motor Show.

Dzięki współpracy z Grupą DBK uczestnicy Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników będą mieli okazję uczyć się od najlepszych. Doświadczenie ekspertów Grupy DBK jest doskonałym dopełnieniem działań edukacyjnych, które prowadzimy. Cieszymy się, że zyskaliśmy partnera, który podzieli się swoją wiedzą z młodymi mechanikami – mówi Adrian Dekowski, Prezes V8 Team, współorganizator Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

XII Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników odbędą się w 7. kategoriach:

  • Młody Mechanik
  • Mechanik Zawodowy
  • Elektromobilni
  • Młody Mechanik Maszyn Rolniczych
  • Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych
  • Młody Mechanik Motocyklowy
  • Młody Lakiernik

Młodych i zawodowych mechaników będą zagrzewać do walki Ambasadorowie marki PLATINUM ORLEN OIL: Robert Kubica, Kuba Przygoński, Bartosz Zmarzlik i Miko Marczyk, a także Główny Ambasador i współtwórca Akademii Młodego Mechanika Grzegorz Duda, wielokrotny mistrz w rajdach oraz gospodarz programów „Garaż Dudy” i „101 napraw” w TVN Turbo.

Aktywne przyjęcie do serwisu to motyw przewodni XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Kwestia przestrzegania określonych procedur w tym zakresie będzie obecna niemal w każdej konkurencji praktycznej rozgrywanej podczas finałów. Celem organizatorów i Partnerów Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników jest wypracowanie, zwłaszcza u młodych mechaników, określonych nawyków, które są wyznacznikiem profesjonalnego przyjęcia pojazdu do warsztatu.

Podstawowa diagnostyka układu hamulcowego, oględziny opon, stanu wycieraczek czy poziomu oleju powinno być standardem, a kierowca powinien otrzymać od mechanika listę podstawowych usterek, które należy usunąć, czy sugestię o potrzebie wymiany wycieraczek. To doskonały sposób na wypracowanie lojalności klienta i zwiększenie przychodów warsztatu – mówi Grzegorz Duda.

Ubiegłoroczne eliminacje Mistrzostw Mechaników zgromadziły rekordową liczbę  3300  drużyn z całej Polski. Ciekawostką jest fakt, że wśród zawodników nie zabrakło również reprezentacji Grupy DBK. Na podium w kategorii Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych, znalazł się Piotr Żelawski, praktykant z DBK Truck Center Opole. W ścisłym finale znaleźli się także praktykanci z serwisów w Rudzie Śląskiej, Gdańsku, Krakowie, Szczecinie i Toruniu oraz mechanicy z DBK Truck Center w Rudzie Śląskiej oraz Warszawie.

Chcemy położyć nacisk na działania eksperckie i wsparcie merytoryczne uczestników Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Podczas finałów kategorii Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych przeprowadzimy konkurencje praktyczne w zakresie diagnostyki na ciągniku siodłowym marki DAF, a w ramach kategorii Elektromobilni wprowadzimy finalistów w świat technologii rozszerzonej rzeczywistości z IVECO eDaily. Zaprezentujemy także zaktualizowaną wersję Podręcznika Młodego Mechanika, przygotujemy ciekawe nagrody dla finalistów obu kategorii – zapowiada Anna Kolecko, Starszy Specjalista ds. Komunikacji i PR w Grupie DBK.

Haromonogram XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

  • Zapisy – od 16 stycznia 2023 r.
  • Półfinały online – 10 marca 2023 r. godzina 12:00 – Targi Edukacyjne w Poznaniu
  • Finały – 30 marca – 2 kwietnia 2023 r. – Poznań Motor Show

Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników są V8 Team, Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Fundacja Akademia Młodego Mechanika.

Szczegółowe informacje dotyczące Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników będzie można znaleźć na stronie: https://mistrzostwamechanikow.pl/ oraz na https://www.facebook.com/MistrzostwaMechanikow.

Zapisy do Mistrzostw odbywają się poprzez Akademię Młodego Mechanika https://akademiamlodegomechanika.pl.

Zachęcamy do udziału w wydarzeniu i trzymamy kciuki za wszystkich młodych mechaników!

Zobacz poprzednią edycję. Czytaj więcej >>

Chcesz nauczyć się zawodu w autoryzowanym serwisie Grupy DBK? Czytaj więcej >>

Przejdź do paska narzędzi