Wizyta przyszłych mechaników

Jak wygląda praca w DBK Truck Center? Na własne oczy mogli się przekonać uczniowie klasy 4ST z Zespołu Szkół nr 1 w Pruszkowie, którzy zawitali do w DBK Truck Center w Święcicach pod Warszawą.

Przyszli mechanicy mogli zobaczyć, jak wygląda praca w warsztacie wyspecjalizowanym w obsłudze pojazdów ciężarowych i dostawczych oraz jakie są największe wyzwania, z jakimi musi się mierzyć punkt blacharsko-lakierniczy.

Nasz oddział w Święcicach jest autoryzowaną stacją serwisową Man Truck & Bus oraz autoryzowanym serwisem IVECO.  Działa tu Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów oraz profesjonalne centrum napraw silników wysokoprężnych, wyspecjalizowane przed wszystkim w „leczeniu” chorób układów zasilania. Od wielu lat kształcimy młodych mechaników, właśnie poprzez rozwijanie ich pasji i dzielenie się wiedzą przez doświadczonych pracowników serwisu, ekspertów w swojej dziedzinie – powiedział Przemysław Józwik,  Dyrektor Serwisu w DBK Truck Center w Święcicach.

Młodzi motopasjonaci zgodnie przyznali, że takiej możliwości zobaczenia na żywo rzeczy, które w szkolnych ławach poznają tylko z teorii, nic nie zastąpi.

Mam nadzieję, że doświadczenia i wiadomości, które uczniowie zdobędą podczas takich spotkań, szkoleń dadzą im przedsmak tego co ich czeka w niedalekiej zawodowej przyszłość i jednocześnie wzbogacą proces nauczania – podsumował podczas wizyty Piotr Piórkowski, opiekun młodzieży.

Cieszymy się, że mogliśmy pomóc… i zapraszamy ponownie – może to właśnie w DBK Truck Center postawicie pierwsze zawodowe kroki!

Przejdź do paska narzędzi