Nowość na polskich drogach

17 października 2023 r., w sercu przemysłowego Sosnowca, w oddziale DBK Truck Center, miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Pana Damian Chojnacki, Prezes Zarządu firmy IVEC, odebrał pierwszy w Polsce model czteroosiowego DAF-a XFC!

30 lat doświadczenia i specjalizacji

IVEC z Sosnowca to firma rodzinna działająca na polskim rynku od 30 lat! Specjalizuje się w transporcie budowlanym, przy czym w ich przypadku „specjalizacja” to pojęcie zbyt delikatne. Trudno znaleźć na śląskim rynku firmę, która mogłaby się pochwalić tak bogatym doświadczeniem i portfolio specjalistycznych realizacji. Ciekawostką jest fakt, że mimo trzech dekad obecności na rynku, liczba firmowych pojazdów od lat pozostaje niezmienna. – Naszym celem nigdy nie była budowa dużej floty, lecz regularna wymiana, by nasze pojazdy były najnowocześniejsze i najbardziej specjalistyczne, a tym samym nieustannie odpowiadały na zmieniające się potrzeby rynku i naszych klientów. – mówi Damian Chojnacki.

Wybór modelu DAF XFC

Dlaczego DAF XFC 480 FAD Day Cab? Odpowiedź jest prosta. Ten nowy model nie tylko przewyższa swojego poprzednika pod wieloma względami, ale stawia również nowe standardy dla branży. Zabudowa KH-KIPPER wywrotka tylnozsyp w połączeniu z wzmocnionym zawieszeniem piórowym sprawia, że DAF XFC jest nie tylko wytrzymały, ale przede wszystkim dostosowany do specyficznych potrzeb branży budowlanej, w której specjalizuje się IVEC. Dodatkowo przestronna kabina z bardzo małym tunelem środkowym gwarantuje komfort i funkcjonalność podczas trudnych zadań transportowych.

Ciekawostką jest również to, że pierwszy DAF (model CF 450 FAD) zasilił firmową flotę zaledwie rok temu, a odebranie DAF-a XFC to jeden z elementów… wymiany całej floty na ciężarówki holenderskiej marki: – Uczciwie choć nieco ze wstydem przyznam, że jeszcze do niedawana uważałem, że DAF nie nadaje się do zastosowań budowlanych… ale się myliłem. Nasze DAF-y doskonale sobie radzą, a testując DAF-y budowlane nowej generacji nie tylko świetnie się bawiłem, ale również umocniłem w przekonaniu, że te ciężarówki są doskonale skonfigurowane do zastosowań specjalistycznych. Tylko wnętrze kabiny jak dla mnie to prawdziwy kosmos. Wiecie – my zaczynaliśmy od Kamazów, więc kabiny współczesnych ciężarówek to jakieś szaleństwo. – podsumowuje Damian.

Ekspert Konrad Miś i Grupa DBK

Za realizację tego projektu odpowiada Konrad Miś, ekspert w dziedzinie pojazdów specjalistycznych w Grupie DBK. Jego głęboka wiedza i doświadczenie w dziedzinie dostosowywania specyfikacji pojazdów pozwala na tworzenie rozwiązań idealnie odpowiadających indywidualnym wymaganiom, niezależnie od złożoności operacji. – Nasz cel to dostarczenie najbardziej zoptymalizowanego rozwiązania dla specyfiki pracy naszych partnerów, czyli na dostosowanie pojazdu dokładnie do wymagań i oczekiwań każdego klienta. – komentuje Konrad Miś.

Jednak to nie tylko walory techniczne przemawiają za tym modelem. Spalanie, imponujący wygląd, oczywiście bliskość serwisu w Sosnowcu, bardzo dobre relacje biznesowe oraz wysoka jakość usług serwisowych oferowanych przez Grupę DBK przekonały naszego klienta do rozszerzenia współpracy. Jesteśmy dumni, że mogliśmy dostarczyć pierwszy taki pojazd w Polsce, a naszemu klientowi gratulujemy świetnego wyboru!

Potrzebujesz pojazdu do zadań specjalnych?

Przejdź do paska narzędzi