Od 1 października 2015 r. w Niemczech będą obowiązywać opłaty drogowe dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 7,5 ton, co oznacza konieczność montażu urządzeń Toll Collect w tego typu pojazdach.

Firmy transportowe, które dotychczas nie były zobowiązane do ponoszenia dodatkowych opłat drogowych, już teraz mogą przygotować się do zmian wprowadzonych przez niemiecki parlament. Takie przedsiębiorstwa powinny na początku zarejestrować siebie oraz swoje pojazdy o masie pow. 7,5 t w Toll Collect, a następnie po pomyślnej rejestracji dokonać montażu urządzenia pokładowego, co można uczynić w każdym serwisie Grupy DBK. Po montażu serwis programuje urządzenie pokładowe, wprowadzając odpowiednie dane pojazdu, co pozwala na późniejsze przypisanie kwoty do konkretnego pojazdu i przygotowanie prawidłowego zestawienia opłat drogowych. Przewidywany czas montażu Toll Collect w pojazdach o masie całkowitej powyżej 7,5 ton wynosi do 4 godzin, natomiast w nowych samochodach może być znacznie krótszy ze względu na fabryczne przystosowanie do montażu tego typu urządzeń. Oczywiście zamontowane urządzenie będzie pobierało opłatę dopiero od 1 października.

W ramach sieci serwisowo-sprzedażowej Grupy DBK działają autoryzowane serwisy marki DAF, IVECO oraz MAN na terenie całego kraju. To m.in. modele DAF LF, Iveco Eurocargo, czy MAN TGL i MAN L2000, które na co dzień odwiedzają nasze punkty serwisowe, od 1 października muszą być wyposażone w urządzenia pokładowe Toll Collect. Jednak nie tylko powyższe marki są obsługiwane w serwisach DBK Truck Center – nasze punkty serwisowe wykonują usługi dla wszystkich marek pojazdów ciężarowych.

Obowiązkowy montaż urządzeń Toll Collect w pojazdach 7,5 t

Przejdź do paska narzędzi