Już po raz kolejny redakcje „Gazety Olsztyńskiej” oraz „Dziennika Elbląskiego” przygotowały ranking najprężniej działających firm z Warmii i Mazur – wśród nich znalazła się również Grupa DBK.

To już 17. ranking przygotowany przez redakcje najpopularniejszych dzienników w województwie warmińsko-mazurskim. Zestawienie powstało w oparciu o dane finansowe za ubiegły rok, które zostały bezpośrednio przekazane przez firmy zakwalifikowane do udziału. W zestawieniu najbardziej dochodowych przedsiębiorstw znalazła się także Grupa DBK, której siedziba mieści się w Olsztynie.

Grupa DBK na wysokiej pozycji w rankingu Biznes Warmii i MazurJedną z głównych kategorii rankingu stanowił przychód firm, gdzie Grupa DBK znalazła się na drugim miejscu z wynikiem 1 239 105 620 zł przychodu netto uzyskanego w 2014 r. To skonsolidowany wynik uzyskany poprzez sprzedaż produktów i usług Grupy Kapitałowej – sprzedaż nowych pojazdów marki DAF oraz IVECO, sprzedaż używanych pojazdów, sprzedaż naczep Kögel, sprzedaż części, sieć serwisowa, wynajem pojazdów, ubezpieczenia oraz leasing. Ponadto ranking uwzględnił klasyfikację pod względem przychodu wygenerowanego w ramach eksportu, który w Grupie DBK wyniósł 73 701 098 zł netto, zapewniając firmie 9. miejsce w tej kategorii. W dużej mierze powyższy wynik finansowy został osiągnięty poprzez sprzedaż pojazdów używanych, m.in. do krajów Unii Europejskich, czy tak dalekich regionów jak: Jordania, Nigeria, Mołdawia oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie.

W jednej z kategorii rankingu sklasyfikowano również firmy pod względem nakładów finansowych przeznaczonych na nowe inwestycje. W ubiegłym roku Grupa DBK zainwestowała łącznie 53 673 202 zł netto, jednocześnie zajmując 2. miejsce w tej części rankingu. Poczynione inwestycje w budowę nowych serwisów Grupy w południowej Polsce – autoryzowany serwis marki DAF w Opolu oraz autoryzowany serwis marki IVECO w Lublinie, których oficjalne otwarcie nastąpiło w I półroczu 2015 r., przyczynią się do dalszego rozwoju Grupy DBK. W tym roku trwa budowa kolejnego serwisu marki DAF, również na południu kraju, w Sosnowcu.

– Już od kilku lat jesteśmy obecni w rankingu „Biznes Warmii i Mazur”, co stanowi dla nas wyróżnienie i powód do zadowolenia z naszej pracy – mówi Tomasz Szczepański, Dyrektor Finansowy w Grupie DBK. – Cieszymy się, że ubiegły rok, pomimo trudnej sytuacji rynkowej był dla nas finansowo korzystny. Było to możliwe dzięki zaangażowaniu wszystkich pracowników Grupy DBK, za co im szczególnie dziękujemy. Inwestycje Grupy w nowe serwisy w różnych regionach Polski służyć mają przede wszystkim naszym klientom. Cieszymy się, że Grupa DBK tak wysoko plasuje się w różnych rankingach, co na pewno nas napawa dumą i motywuje do jeszcze większej pracy.

Przejdź do paska narzędzi