System Toll Collect

TOLL COLLECT

Od października 2015 r. wszystkie pojazdy ciężarowe o DMC powyżej 7,5 t wjeżdżające do Niemiec mają obowiązek korzystania z niemieckiego systemu poboru opłat drogowych Toll Collect. Jest to system w pełni zautomatyzowany i – w odróżnieniu od systemów opartych na wykupie winiet – nalicza on i pobiera opłaty w zależności od długości przejechanego odcinka.

System Toll Collect cechuje się ogromną wygodą. Nie wymaga bowiem od kierowców ograniczania prędkości, zatrzymania pojazdu czy przejazdu przez określone pasy. Bazuje na innowacyjnym połączeniu technologii telefonii komórkowej z nawigacją satelitarną GPS, co ściąga z kierowców i przedsiębiorców konieczność jakiegokolwiek działania. Możliwe jest co prawda korzystanie z systemu ręcznego za pośrednictwem aplikacji, jednak jest to rozwiązania niewygodne, a tym samym rzadko stosowane.


ON- BOARD UNIT (OBU)

Zdecydowana większość kierowców poruszających się po niemieckich drogach korzysta z mechanizmu automatycznego opartego na urządzeniach pokładowych On-Board Unit (OBU), które za pomocą sygnałów satelitarnych określają pozycję samochodu ciężarowego i długość przejechanego odcinka. Urządzenie pokładowe przesyła dane jazdy i parametry pojazdu do centrum obliczeniowego, a tam następuje przyporządkowanie danych jazdy do sieci płatnych dróg oraz naliczenie opłat.


GDZIE KUPIĆ TOLL COLLECT ?

Sercem systemu jest urządzenie On-Board Unit (OBU), a kluczem do właściwego i bezstresowego naliczania opłat za przejazdy jest jego sprawność i poprawność instalacji. Grupa DBK jest autoryzowanym partnerem i serwisem Toll Collect. W ramach autoryzacji wykonujemy zarówno montaż urządzeń, przeglądy, personalizację jak i serwis.


MONTAŻ I SERWIS TOLL COLLECT

Usługi montażu oraz naprawy – zarówno gwarancyjne, jak i pogwarancyjne we wszystkich markach samochodów ciężarowych realizowane są w poniższych oddziałach DBK Truck Center.

Przejdź do paska narzędzi