Grupa DBK na premierowym wydarzeniu marki IVECO

15 listopada 2023 roku w Barcelonie odbyło się wyjątkowe wydarzenie marki IVECO, które znacząco wpisuje się w przyszłość branży motoryzacyjnej. Pod hasłem „Bądź Zmianą” (BE THE CHANGE), IVECO zaprezentowało odświeżoną ofertę całej gamy produktów i usług oraz nowe logo, symbolizując początek nowego rozdziału w historii firmy, łącząc dynamizm i innowacyjność z bogatym dziedzictwem marki. Grupa DBK, jako dumny partner marki IVECO, miała zaszczyt uczestniczyć w tym wydarzeniu, co jest wyrazem zaangażowania w wspieranie zrównoważonej mobilności i innowacyjnych rozwiązań w transporcie.

Bądź zmianą: Odświeżenie całej gamy IVECO

Podczas wydarzenia IVECO, motyw „BĄDŹ ZMIANĄ” stał się kluczowym przesłaniem, zachęcającym do współpracy w dążeniu do innowacji i adaptacji do wyzwań przyszłości. W ciągu ostatnich czterech lat, IVECO skupiło się na dynamicznej ewolucji w branży, inwestując w rozwój produktów zgodnie z oczekiwaniami klientów oraz wzmocnienie innowacji poprzez współpracę z czołowymi graczami rynkowymi. To doprowadziło do stworzenia wieloenergetycznych produktów, które oferują zrównoważone i opłacalne rozwiązania dla różnorodnych potrzeb biznesowych. Marka poszerzyła też swoją gamę o pojazdy elektryczne, otwierając specjalistyczne centrum produkcyjne w Ulm w Niemczech, gdzie powstaje pierwszy elektryczny pojazd ciężarowy IVECO.

Dodatkowo, IVECO poszerzyło swoje zrozumienie potrzeb klientów, tworząc kompleksowy ekosystem usług wokół ich pojazdów, co jest kolejnym krokiem w strategii serwicyzacji. W szybko zmieniającym się sektorze, IVECO stało się zaufanym partnerem, wspierającym klientów w wprowadzaniu zmian i sprostaniu nowym wyzwaniom.

Luca Sra, prezes Truck Business Unit w IVECO Group, podkreślił znaczenie tej transformacji, mówiąc „Dążenie do zmian to praca w pełnym wymiarze, której przez ostatnie cztery lata poświęciliśmy wszystkie nasze zasoby. W 2019 r. rozpoczęliśmy nową podróż, stawiając na dogłębną ewolucję marki IVECO, koncentrując się na klientach i dostosowując ofertę do ich potrzeb – zarówno przez cały cykl życia pojazdu, jak i poza nim. Pracowaliśmy ciężko i szybko, czując odpowiedzialność zaufania, którym obdarzyli nas klienci, a dziś otwieramy nowy rozdział naszej historii. Wprowadzając na rynek pełną gamę roku modelowego 2024 potwierdzamy, że odważnie idziemy naprzód, walczymy po stronie naszych klientów, wspierając ich sukcesy kompleksowym ekosystemem mobilności, wyborem technologii, która najlepiej odpowiada ich potrzebom w każdym segmencie, a także najszerszą ofertą usług”.”.

Najnowocześniejsza i wieloenergetyczna gama IVECO

IVECO dokonało kompleksowej odnowy swojej oferty, przeprowadzając największą inwestycję w historii firmy. Ten krok po raz pierwszy obejmuje jednoczesną aktualizację całej gamy produktów i usług. Skoncentrowana na czterech filarach – produktywności biznesowej, doświadczeniu kierowcy, zrównoważonym rozwoju oraz łączności – nowa linia IVECO oferuje innowacje i funkcje, które są dostosowane do potrzeb klientów i komfortu kierowców. Udoskonalenia obejmują wszystkie aspekty pojazdów, począwszy od napędu (wprowadzenie najnowocześniejszego silnika w segmencie pojazdów ciężarowych), ergonomii (zorientowanie na kierowcę, zapewnienie wrażeń i funkcji podobnych do tych znanych z samochodów osobowych), aż do zaawansowanego interfejsu HMI (Human-Machine Interface) z technologią wspierającego bezpieczną jazdę.

W ramach swojego dążenia do wspierania zrównoważonej transformacji branży transportowej, IVECO przyjęło podejście wieloenergetyczne, które pozwala klientom wybrać technologię najlepiej dopasowaną do ich wymagań operacyjnych i biznesowych. IVECO, mając na względzie adaptację technologii do konkretnych zadań transportowych i ich celów, opracowało elektryczne wersje lekkich i ciężkich pojazdów, równocześnie kontynuując rozwój pojazdów z silnikami wewnętrznego spalania, w tym tych zasilanych gazem ziemnym, mając na celu minimalizację ich wpływu na środowisko.

Kompleksowe rozwiązania w zakresie mobilności

IVECO poszerza swoją ofertę pojazdów o rozwijający się system usług – IVECO Services. Ten ekosystem ma na celu ułatwienie klientom zarządzania pojazdami lub flotami w sposób efektywny, zmniejszanie całkowitych kosztów posiadania i eksploatacji pojazdów (TCO) oraz zwiększanie rentowności biznesowej. Usługi IVECO obejmują także rozwiązania mające na celu ułatwienie pracy kierowców, zwiększając ich komfort i bezpieczeństwo.

IVECO aktywnie wspiera klientów w procesie przechodzenia na bezemisyjną mobilność, oferując specjalistyczne usługi eMobility. Są one zaprojektowane, by ułatwić przejście na pojazdy elektryczne, zwiększając produktywność, obniżając TCO, a także maksymalizując zasięg i efektywność energetyczną. Dodatkowo, IVECO wprowadziło GATE (Green & Advanced Transport Ecosystem) – innowacyjny, kompleksowy model biznesowy, który oferuje długoterminowy wynajem ekologicznych pojazdów użytkowych w formule płatności za użytkowanie. Ten model ma na celu zapewnienie klientom spokoju ducha przy przechodzeniu na mobilność elektryczną.

Nowe logo IVECO

Z nowym logotypem marki, który jest symbolicznym odzwierciedleniem idei zmiany, IVECO otwiera nowy rozdział w swojej historii. Ten rozdział jest punktem kulminacyjnym długiej podróży, rozpoczętej niemal 50 lat temu. Nowe logo, w nowoczesnym odcieniu czerni, reprezentuje dynamikę i innowacyjność marki, jednocześnie utrzymując związek z jej historią. Kluczowym elementem jest niebieski element „flash of light” w kolorze blue energy, który dumnie umieszczono w centrum logotypu, symbolizując połączenie dziedzictwa IVECO z przyszłością. Nowa identyfikacja marki oddaje sposób, w jaki IVECO dąży do przyszłości, z uwzględnieniem szybko zmieniającego się nowoczesnego społeczeństwa. Podkreśla mocne związki z korzeniami firmy oraz zapowiada kontynuację ewolucji produktów i usług IVECO w nadchodzących latach.

Jako Grupa DBK, cieszymy się, że możemy być częścią tej ekscytującej podróży wraz z IVECO, wspierając naszych klientów w dążeniu do zrównoważonej przyszłości i oferując produkty i usługi, które odpowiadają na dynamicznie zmieniające się potrzeby rynku. Już wkrótce przedstawimy najnowsze produkty i usługi marki IVECO, które będą dostępne dla naszych klientów w oddziałach Grupy DBK.

Dowiedz się więcej o rozwiązaniach IVECO!

Przejdź do paska narzędzi