IVECO Daily brygadówka – w skrócie doka

Kierowcy, a także firmy transportowe, cenią IVECO Daily za trwałe, ekonomiczne i mocne jednostki napędowe, wysoką funkcjonalność i szeroką paletę konfiguracji do różnego rodzaju zastosowań. Oprócz zwykłych kabin, Daily dostępny jest również z wersją brygadową przygotowaną dla pojazdów do specjalnych zastosowań.

„Brygadówka” doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie szukamy wysokiej funkcjonalności i dodatkowego rzędu siedzeń dla większej liczby pasażerów. Najczęściej są to usługi porządkowe, utrzymanie dróg, branża budowlana czy usługi gazownicze. Dodajmy, że Daily oferowane są z pojedynczymi lub bliźniaczymi kołami tylnej osi, a także jako brygadówki 4×4. Każdy pojazd z dodatkowym rzędem siedzeń z tyłu doskonale sprawdzi się jako wywrotka, skrzynia z plandeką lub skrzynia otwarta. W przypadku tej pierwszej, często wybieraną opcją przez klientów są łatwo demontowalne nadstawki z siatki z oknami wrzutowymi oraz plandeką na rolce.

Doka - IVECO Daily brygadówka

Solidna konstrukcja

Ramowa konstrukcja podwozia IVECO Daily sprawia, że można zamówić pojazd bardzo długi i zamontować na nim wielometrową zabudowę bez obaw o jego sztywność i trwałość w sytuacji dużych obciążeń lub długoletniej eksploatacji. Podwozie z kabiną brygadową, przy zachowaniu DMC do 3,5 t, może mieć rozstaw osi sięgający 4,75 metra (model 50C), co przekłada się na możliwość zastosowania zabudowy o długości nawet 5,5 metra (pod warunkiem zamontowania lekkiej zabudowy np. skrzyni otwartej). Wybranie najcięższego wariantu (7,2 t DMC) oznacza, że rozstaw osi może wynosić nawet 5,1 metra, a długość zabudowy – 6,1 metra.

dopuszczalna masa całkowita a iveco daily brygadówka

6 lub 7 osób na pokładzie

IVECO Daily brygadówka może zostać skonfigurowany z kanapą tylną na 4 osoby oraz miejscem z przodu 2+1 lub 1+1. Zarówno dostawcza brygadówka 6-osobowa, jak i wersja 7-osobowa, mają dodatkowy schowek na podsufitce z przodu kabiny, a także liczne schowki w kanapie i na panelach bocznych. Oczywiście tylne kanapy wyposażone są w zagłówki i trzypunktowe pasy bezpieczeństwa.


Jaką brygadówkę wybrać?

Mając do czynienia z tak szeroką ofertą konfiguracji, rodzi się pytanie – jaka brygadówka najlepsza? Ale odpowiedź determinuje przeznaczenie samochodu i indywidualne upodobania użytkownika. Oczywiście nasz zespół handlowy także pomoże w wyborze optymalnego rozwiązania.   

Przejdź do paska narzędzi