Szkoda czasu na… szkody

Kupić polisę jest łatwo. Nie wymaga to dużo czasu ani zaangażowania. Agenci i brokerzy prześcigają się w reklamowaniu składek i zakresów ubezpieczeń. Prawdziwe oblicze dobrze zawartej polisy widzimy dopiero w przypadku szkody. Kolizja, wypadek czy nawet drobne uszkodzenie parkingowe – to nigdy nie jest przyjemne. Od samej szkody gorsza może być jednak jej likwidacja. Papiery, wyceny, naprawy i najważniejsze – wysokość odszkodowania – załatwienie tego bywa drogą przez mękę, choć nie musi.

Spokój na wypadek szkody zapewnia Asysta Szkodowa – usługa oferowana przez Grupę DBK. Kupując polisę możesz być pewny, że nie będziesz przez drogę likwidacji szkody przechodził sam, bo Asystę Szkodową otrzymasz gratis. Proces likwidacji szkody można oczywiście nadzorować samodzielnie, podobnie jak samemu można naprawić pralkę czy wyregulować bramę garażową. Pytanie tylko czy mamy na to czas. Nie chodzi tylko o godziny poświęcone na samą czynność, lecz także zebranie informacji, sprawdzenie jak mamy coś zrobić, itd. Zatem zamiast robić „doktorat” z naprawiania pralki, lepiej zdać się na kogoś, kto w tej materii jest już profesorem, bo robi to zawodowo. Efekt jest szybszy, pewniejszy, a w końcowym rozrachunku – nierzadko tańszy.

Jak zlikwidować szkodę dobrze i bez stresu?

W ręce fachowców można oddać nie tylko pralkę, ale też szkodę z polisy ubezpieczeniowej. Usługę Asysty Szkodowej w Grupie DBK uruchomiliśmy właśnie z myślą o tym, by zdjąć z głów naszych klientów problemy i uciążliwości związane z likwidacją szkody, jednocześnie dając im pewność, że cały proces będzie przeprowadzony szybko, sprawnie i z uwzględnieniem ich najlepszego interesu. W ten sposób polisa z Asystą Szkodową zakupiona w Grupie DBK sprawdza się w praktyce, wnosząc wartość dodaną w tym w najważniejszym momencie – gdy wydarzy się szkoda.

W największym skrócie Asysta Szkodowa to pomoc wykwalifikowanego pracownika w zakresie merytorycznej oraz technicznej likwidacji szkód. Nasz specjalista zajmie się obsługą szkody w każdym z towarzystw ubezpieczeniowych, niezależnie od tego czy jest to szkoda z polisy komunikacyjnej, czy transportowej. Oprócz tego doradzi w zakresie szkód powstałych poza granicami kraju, przygotuje merytoryczną ocenę zdarzenia, zapewni wsparcie techniczne i prawne, w tym także związane z uzyskaniem właściwego odszkodowania oraz innych świadczeń (np. pojazdu zastępczego).

Kupując polisę w Grupie DBK usługę asysty szkodowej otrzymujesz gratis. To duża oszczędność, ponieważ pomoc prawników czy rzeczoznawców to nawet kilkaset złotych za sprawę. Asysta Szkodowa to zatem pakiet konkretnych korzyści dla naszych klientów:

  • szybsza likwidacja szkody,
  • krótszy czas przestoju pojazdu w serwisie
  • zminimalizowanie ryzyka błędów popełnionych w procesie likwidacji szkody,
  • kontrola nad wszystkimi szkodami dzięki platformie EFSAL z dostępem 24/7,
  • dostęp do pełnej dokumentacji w jednym miejscu,
  • zminimalizowanie problemów z uzyskaniem właściwej rekompensaty.

Co ważne, nasi specjaliści to ludzie sprawdzeni w praktyce i biegli w przepisach. Nie tylko są w stanie wskazać poszkodowanemu jakich roszczeń mogą w jego imieniu dochodzić, lecz także wiedzą na jakie akty prawne i orzecznictwo się powołać. Kodeks cywilny, IV Dyrektywa Unii Europejskiej, konwencja haska, wyroki Sądu Najwyższego oraz wytyczne KNF i Rzecznika Finansowego to tylko część „papierologii”, którą stosują na co dzień.

Autor: Joanna Bezlapowicz-Dobosz, Dyrektor Handlowy ds. Ubezpieczeń w Grupie DBK

Skontaktuj się z nami >>

Przejdź do paska narzędzi