daily-blue-power_5a2683dc67c87_l

Mistrz zrównoważonego rozwoju: IVECO Daily Blue Power otrzymał tytuł International Van of the Year 2018.

Daily Blue Power – nowa linia ekologicznych pojazdów IVECO pozwalająca na nieograniczony transport w obszarach miejskich – wybrany został międzynarodowym van-em roku 2018 przez grupę 25 europejskich dziennikarzy pojazdów użytkowych:

Daily Electric: 100% bezemisyjny pojazd dostawczy.

Daily Euro 6 RDE 2020 Ready: pierwszy lekki pojazd użytkowy spełniający wymagania przepisów dotyczących pomiaru emisji spalin w rzeczywistych warunkach jazdy, które wejdą w życie w 2020 roku.

Daily Hi-Matic Natural Power: pierwszy lekki pojazd dostawczy napędzany sprężonym gazem ziemnym (CNG) z 8-stopniową automatyczną skrzynią biegów.

Ta prestiżowa nagroda potwierdza zaangażowanie IVECO w technologię wspierającą rozwój zrównoważonego transportu: IVECO jako pierwszy producent w branży pojazdów użytkowych, dostrzegł potencjał gazu ziemnego, opracowując pełną gamę samochodów dostawczych, ciężarowych oraz autobusów zasilanych gazem ziemnym.
W dniu wczorajszym nowa linia pojazdów IVECO Daily Blue Power otrzymała tytuł International Van of the Year 2018 na targach Solutrans, międzynarodowych targach branży transportu drogowego, które odbyły się w Lyonie we Francji.

Nowa linia pojazdów dostawczych IVECO Daily Blue Power walczyła z silną konkurencją aby ponownie otrzymać tytuł, zaledwie trzy lata po wygranej z 2015 roku. Prestiżowa nagroda jest wyrazem uznania dla marki za wykorzystanie technologii w celu rozwoju zrównoważonego transportu. Sędziowie podkreślili, że Daily Blue Power „łączy główne i dostępne do zastosowania rozwiązania w celu zmniejszenia wpływu samochodów dostawczych na środowisko naturalne w obszarach miejskich oraz podmiejskich.” Podkreślili również, że w tej linii pojazdów „IVECO posiada pojazdy, o które prosi rynek” oraz że „Napęd elektryczny, napęd Natural Power (gaz ziemny) oraz SCR to sprawdzone technologie opracowane przez IVECO.” Jury było pod szczególnym wrażeniem innowacji technicznych zastosowanych w nowej gamie produktów IVECO, za „przedstawienie nowego silnika wysokoprężnego spełniającego parametry emisji mierzonych w rzeczywistych warunkach jazdy (RDE) na 3 lata przed unijnym rozporządzeniem, które będzie obowiązkowe dla pojazdów dostawczych, wyprzedzając w ten sposób konkurentów” oraz absolutnej przyjemności z jazdy Daily Hi-Matic Natural Power.

Jarlath Sweeney, przewodniczący International Van of the Year, podsumował głosowanie jury: „Gratuluję Iveco imponujących osiągnięć w zakresie rozwoju linii produktów Daily Blue Power. Iveco zawsze było na czele rozwoju zrównoważonego transportu w segmencie pojazdów dostawczych. Nowa gama Daily Blue Power potwierdza tę pozycję.” 

Pierre Lahutte, prezes marki IVECO, odbierając nagrodę, powiedział: „W roku 40 rocznicy, Daily po raz trzeci został wybrany jako „International van of the Year”. Poza uznanym i odnoszącym sukcesy produktem, ta nagroda jest wyrazem ogromnych wysiłków podejmowanych przez IVECO, które mają decydujący wkład w walkę o czyste powietrze w naszych miastach i redukcję emisji CO2. Daily Blue Power w wersji elektrycznej, gazowej i najbardziej zaawansowanej wersji wysokoprężnej jest pierwszym i jedynym pojazdem oferującym trzy opcje, które przewidują, wzrost ograniczeń w dostępie do centrów miejskich. To zabezpiecza inwestycje naszych klientów i zapewnia im przewagę konkurencyjną, której potrzebują, aby rozwijać swoje zrównoważone przedsięwzięcia.”

Wprowadzona na rynek w październiku 2017 r. linia pojazdów Daily Blue Power jest wyjątkowa, oferując klientom swobodę wyboru między trzema różnymi technologiami, aby sprostać specyficznym wymaganiom misji i biznesu. Linia Daily Blue Power obejmuje:

Daily Hi-Matic Natural Power: to pierwszy w branży lekki pojazd użytkowy napędzany sprężonym gazem ziemnym (CNG) z 8-stopniową automatyczną skrzynią biegów, zapewniającą absolutną przyjemność z jazdy. Ten niezwykle cichy pojazd miejski zapewnia solidność, wydajność i niezawodność, z których słynie Daily, a przy tym wyższy komfort i niższe zużycie paliwa. Charakteryzuje się także bardzo niską emisją zanieczyszczeń i CO2 oraz najlepszymi w swojej klasie właściwościami jezdnymi. Jego 3-litrowy silnik F1C wytwarza 136 KM, aby zapewnić najlepszy w swojej klasie moment obrotowy wynoszący 350 Nm, wytwarzając o 76% mniej cząstek stałych i o 12% mniej NOx niż jego 3 litrowy odpowiednik Euro VI napędzany olejem napędowym. W rzeczywistych warunkach jazdy miejskiej emisja CO2 jest zwykle o 3% niższa niż w przypadku silników wysokoprężnych, Zestawienie skrzyni biegów Hi-Matic z silnikiem CNG zwiększa tę różnicę do 5% na korzyści silnika zasilanego gazem. W przypadku zastosowania biogazu redukcja emisji CO2 z silnika CNG może sięgać 95%, co oznacza bilans bliski zeru.

Daily Euro 6 RDE 2020 Ready: pojazd dostawczy z najbardziej zaawansowanym silnikiem wysokoprężnym dostępny na rynku, jako pierwszy testowany i weryfikowany pod kątem rzeczywistej emisji spalin (RDE). Model ten przewiduje ambitne cele środowiskowe w roku 2020 dzięki rozwiązaniu zweryfikowanemu przez niezależną instytucję — Holenderską Organizację Stosowanych Badań Naukowych (TNO) i jest dostępny do kupienia już dzisiaj. Samochód napędzany jest silnikiem IVECO F1A o optymalnej pojemności 2,3 litra, poddanym gruntownej modernizacji w 2016 roku: dzięki zastosowaniu wyższej pojemności skokowej w porównaniu z jednostkami oferowanymi przez innych producentów charakteryzuje się większą trwałością oraz naturalnie niską emisją NOx w rzeczywistych warunkach jazdy. Silnikowi towarzyszy zaawansowany system oczyszczania spalin z układem selektywnej redukcji katalitycznej (SCR), technologii w której firma IVECO posiada 25-letnie doświadczenie. Daily Euro 6 RDE 2020 Ready jest również wyjątkowo oszczędny: zużywa do 7% mniej paliwa w porównaniu do obecnej wersji dzięki systemowi Start & Stop i oponom Michelin Agilis + eco.

Daily Electric: pojazd o zerowej emisji spalin przeznaczony do eksploatacji w miastach o najsurowszych ograniczeniach drogowych, oferujący zasięg do 200 km w rzeczywistych warunkach miejskich i osiągi akumulatora zoptymalizowane pod kątem wszystkich warunków pogodowych. Zastosowana technologia pozwoliła zachować wysoką ładowność, a w trybie szybkim ponowne naładowanie trwa zaledwie 2 godziny. Tryb jazdy Eco-Power i hamowanie regeneracyjne jeszcze bardziej poprawiają efektywność napędu.

Twój partner w rozwoju zrównoważonego transportu 

Strategia produktowa IVECO polega na zapewnieniu klientom pojazdów, które pozwolą im rozwijać transport w sposób zrównoważony, zarówno dla środowiska, jak i dla strony finansowej przedsiębiorstw. Firma była pierwszym producentem pojazdów użytkowych, która dostrzegła potencjał gazu ziemnego – IVECO opracowało pełną gamę samochodów dostawczych, ciężarowych oraz autobusów zasilanych gazem ziemnym. IVECO jest nadal jedynym producentem oferującym pełną gamę modeli napędzanych gazem ziemnym, a do tej pory sprzedano ponad 22 000 pojazdów napędzanych gazem ze znakiem IVECO.

Na początku tego roku IVECO otrzymało tytuł NGV Global Industry Champion 2017 od Międzynarodowego Stowarzyszenia na rzecz Pojazdów na Gaz Ziemny, w uznaniu za zaangażowanie w sektorze gazu ziemnego oraz za wysiłki na rzecz rozwoju rynków CNG i LNG. IVECO jest również jedynym producentem samochodów ciężarowych, który został zakwalifikowany do nagrody na szóstym dorocznym konkursie European Gas Awards of Excellence 2017, w którym marka wyróżniona w kategorii „Projekt roku” za wizję zrównoważonego transportu ciężarowego, która doprowadziła do opracowania pierwszej ciężarówki napędzanej gazem ziemnym do transportu dalekobieżnego.

IVECO zdobyło także dwie z trzech nagród „Sustainable Truck of the Year 2017”, gdzie Eurocargo CNG zwyciężyło w kategorii DYSTRYBUCJA natomiast Daily Electric odniosło zwycięztwo w kategorii pojazdów dostawczych. Drugi rok z rzędu Daily wygrał tytuł „Sustainable Truck of the Year 2018” w kategorii samochodów dostawczych z nową wersją Daily Hi-Matic Natural Power dzięki „dążeniu do dalszego rozwoju zrównoważonego transportu zarówno na małą jak i dużą skalę „.

Firma IVECO BUS została również niedawno nagrodzona za zrównoważony rozwój: Crossway LE Natural Power otrzymał ostatnio nagrodę „Sustainable Bus Award” w kategorii Intercity.

Przejdź do paska narzędzi