Grupa DBK wraz z marką DAF pomoże w szkoleniu Młodych Mechaników

W dniach od 30 marca do 2 kwietnia podczas Targów Techniki Motoryzacyjnej odbędzie się finał XII już edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Jednym z partnerów tego wydarzenia jest Grupa DBK, która wesprze kategorie Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych oraz Elektromobilni. Partnerem strategicznym Grupy DBK będzie DAF Trucks Polska, dzięki czemu konkurencje praktyczne odbędą się na ciągniku siodłowym marki DAF.

Ubiegłoroczną edycję Targów Techniki Motoryzacyjnej oraz Poznań Motor Show – największych targów motoryzacyjnych w Polsce – odwiedziło prawie 60 tys. osób. Jednym z elementów tego wydarzenia są Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników, których celem jest wyróżnienie najlepszych mechaników w Polsce, ale również zwrócenie uwagi na możliwości, jakie oferuje ten zawód. To także szansa na przyjrzenie się wyzwaniom technologicznym, jakie stają zarówno przed młodymi mechanikami, jak i mechaniką współczesnych pojazdów.

W Grupie DBK kładziemy bardzo duży nacisk na szkolenie mechaników – zarówno pracujących w serwisach DBK Truck Center, jak i młodymi adeptami tej sztuki, którzy dopiero będą stawiać pierwsze kroki w zawodzie mechanika. Inwestujemy w wiedzę, inwestujemy w nowe technologie, inwestujemy w nowatorskie programy szkolenia. Natomiast tym, co ma dla nas najwyższy priorytet, jest praktyka. Dążymy do tego, aby przekazywana wiedza opierała się na elementach, które naprawdę przydadzą się w zawodzie. Unikamy suchej teorii, a historia interesuje nas wyłącznie w kategoriach technologicznego dziedzictwa. Jeżeli chcemy szkolić mechaników przyszłości, to musimy się koncentrować na technologiach przyszłości. – tłumaczy Anna Kolecko, Starszy Specjalista ds. Komunikacji i PR w Grupie DBK.

Podczas Finałów, zawodnicy kategorii Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych będą mogli zweryfikować swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną znajomość podstawowych zagadnień z zakresu mechaniki pojazdów ciężarowych oraz sprawdzić swoje umiejętności diagnostyczne na ciągniku siodłowym marki DAF.

Od 18 lat ciężarówki DAF pozostają najchętniej kupowanymi i najpopularniejszymi ciężarówkami w Polsce. Oznacza to, że niezależnie od tego, gdzie w przyszłości będą pracować Młodzi Mechanicy, na pewno spotykać się będą z ciężarówkami z Eindhoven. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na wsparcie Grupy DBK podczas tegorocznej edycji Mistrzostw Młodych Mechaników. Ale nie bez znaczenia pozostaje fakt, że jednym z priorytetów DAF Trucks Polska jest ciągła dbałość o zwiększanie jakości usług – także serwisowych. Wierzymy, że jest to możliwe dzięki inwestowaniu w rozwój nie tylko sieci serwisowych i nowych technologii, ale także – a może przede wszystkim – rozwój kompetencji i wspieranie naturalnych talentów. – tłumaczy Agnieszka Głowicka, Dyrektor Marketingu w DAF Trucks Polska.

Finały XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników odbędą się w dniach 30 marca – 2 kwietnia 2023 r. Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników są V8 Team, Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Fundacja Akademia Młodego Mechanika.

Zachęcamy do udziału w wydarzeniu i trzymamy kciuki za wszystkich młodych mechaników!

Szczegółowe informacje dotyczące Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników można znaleźć na stronie: https://mistrzostwamechanikow.pl/ oraz na https://www.facebook.com/MistrzostwaMechanikow.

Zapisy do Mistrzostw odbywają się poprzez Akademię Młodego Mechanika https://akademiamlodegomechanika.pl.

Chcesz nauczyć się zawodu w autoryzowanym serwisie Grupy DBK? Czytaj więcej >>

Przejdź do paska narzędzi