Grupa DBK wraz z marką IVECO wspiera rozwój wykwalifikowanej kadry do obsługi samochodów elektrycznych

O tym, że pojazdów elektrycznych na europejskich drogach będzie coraz więcej, nie trzeba nikogo przekonywać. Ich obsługa to wyzwanie dla serwisantów, więc na XII Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników nie mogło zabraknąć kategorii Elektromobilni. W ich przygotowaniu organizatorów wsparła Grupa DBK przy współpracy z IVECO – marką, która dbałość o zrównoważony rozwój i środowisko naturalne ma wpisaną w swoje DNA i z powodzeniem rozwija przyjazne środowisku niskoemisyjne napędy.

W ramach współpracy z organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników specjaliści z Grupy DBK wraz z ekspertami z IVECO Poland zaangażowali się w przygotowanie materiałów edukacyjnych i konkurencji praktycznej, a także nagród w kategorii Elektromobilni. Część zadań odbędzie się z wykorzystaniem egzemplarza modelu IVECO Daily CNG.

– Grupa DBK działa zgodnie z filozofią Total Care, w ramach której zapewniamy naszym klientom możliwie jak najbardziej kompleksową obsługę. Transport to branża, która dynamicznie się zmienia i nieustannie ewoluuje, dlatego w Grupie DBK pracujemy nad nowymi rozwiązaniami i usługami, których nasi klienci mogą wkrótce potrzebować. Zgodnie z tą wizją, od dłuższego czasu zwiększamy nasze kompetencje związane z wszystkim, co dotyczy eksploatacji elektrycznych pojazdów użytkowych, w szczególności marki IVECO Szkolimy naszych pracowników, ale także wspieramy jednostki edukacyjne i angażujemy się w wydarzenia takie jak Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników. Co ważne, w naszych działaniach możemy liczyć na współpracę z markami, które nadają tempo rozwoju zrównoważonego transportu. Taką firmą jest IVECO. Dzięki współpracy z włoskim producentem mechanicy rywalizujący w kategorii Elektromobilni będą mogli sprawdzić się przy wykorzystaniu niskoemisyjnego modelu DAILY zasilanego paliwami alternatywnymi – mówi Anna Kolecko, Starszy Specjalista ds. Komunikacji i PR w Grupie DBK.

– Elektryczne samochody użytkowe, szczególnie w przypadku dystrybucji, już dziś stanowią poważną i zrównoważoną alternatywę dla wersji spalinowych pojazdów dostawczych. Są znacznie cichsze, a dodatkowo nie emitują zanieczyszczeń w miejscach, w których się poruszają, a zatem eliminują kluczowe uciążliwości związane z transportem w miastach. Rozwijając paletę ekologicznych pojazdów zasilanych CNG i LNG marka IVECO stała się liderem ograniczania emisji szkodliwych substancji. Nasze elektryczne modele – eDAILY i pojazdy z gamy Nikola to kolejny, duży krok w stronę zrównoważonego transportu. Rozwój elektromobilności zależy jednak nie tylko od sprzętu, ale także od ludzi i usług. Dlatego angażujemy się w inicjatywy, które wspierają rozwój i budowanie wykwalifikowanej kadry do obsługi samochodów elektrycznych wyjaśnia Aleksandra Zielińska, Marketing Manager Poland & Ukraine w IVECO Poland.

Finały XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników odbędą się w dniach 30 marca – 2 kwietnia 2023 r. Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników są V8 Team, Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Fundacja Akademia Młodego Mechanika.

Zachęcamy do udziału w wydarzeniu i trzymamy kciuki za wszystkich uczestników kategorii Elektromobilni!

Szczegółowe informacje dotyczące Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników będzie można znaleźć na stronie: https://mistrzostwamechanikow.pl/ oraz na https://www.facebook.com/MistrzostwaMechanikow.

Zapisy do Mistrzostw odbywają się poprzez Akademię Młodego Mechanika https://akademiamlodegomechanika.pl.

Chcesz nauczyć się zawodu w autoryzowanym serwisie Grupy DBK? Czytaj więcej >>

Przejdź do paska narzędzi