business23

Jak co roku redakcja Gazety Olsztyńskiej opublikowała ranking największych firm z siedzibą w województwie warmińsko-mazurskim. W zestawieniu nie mogło zabraknąć Grupy DBK, do tego na wysokich pozycjach.

Po raz 18-ty jeden z najważniejszych dzienników w północnej Polsce opublikował ranking najprężniej działających firm z siedzibą w woj. warmińsko-mazurskim. „Biznes Warmii i Mazur” powstaje w oparciu o dane finansowe z 2015 roku dostarczone przez firmy startujące w rankingu. W zestawieniu pojawiły się takie firmy jak Indykpol, Wipasz, Szynaka-Meble, Michelin Polska oraz oczywiście Grupa DBK, która uzyskała wysokie pozycje w poszczególnych kategoriach.

Pierwszą z kategorii stanowił przychód firm, w której Grupa DBK uplasowała się na 2. miejscu (podobnie jak w zeszłym roku) z wynikiem 1 388 502 169 zł przychodu netto uzyskanego w 2015 roku. Wspomniana liczba stanowi skonsolidowany wynik, który udało się uzyskać poprzez sprzedaż naszych produktów i usług. W ubiegłym roku do portfolio Grupy DBK dołączyły kolejne kluczowe produkty dla firm transportowych – DBK Fleet Management, autorska telematyka dedykowana do pojazdów marki DAF oraz cysterny i silosy belgijskiej marki L.A.G.

W zestawieniu podsumowano również przychód netto z eksportu. W tej kategorii Grupa DBK zajęła 8. Duża w tym zasługa działalności pionu DBK Used, a co za tym idzie sprzedaż pojazdów używanych do krajów UE i poza Unię. Grupa DBK to także jeden z największych pracodawców w rankingu – z liczbą 683 pracowników zatrudnionych na umowę o pracę (stan z 31.12.2015 r.) znalazła się na 9. miejscu.

Istotną kategorią, podkreślająca dynamiczny rozwój Grupy DBK, jest klasyfikacja największych inwestorów. W tym roku nasza firma zajęła 4. miejsce na podstawie dokonanych inwestycji w 2015 roku. Poziom inwestycji Grupy DBK jest głównie podyktowany rozwojem sieci serwisowej. W ubiegłym roku rozpoczęły działalność 2 obiekty na południu Polski – autoryzowany serwis marki IVECO w Lublinie oraz marki DAF w Opolu. Ponadto powstały pierwsze punkty nowej sieci sprzedażowo-serwisowej Truck Point – w Bydgoszczy oraz Rybniku. Dodatkowo w styczniu tego roku został otwarty kolejny punkt serwisowy marki DAF, tym razem w Sosnowcu. To już 15 serwis należący do sieci DBK Truck Center..

– Nasza obecność w rankingu „Biznes Warmii i Mazur” to przede wszystkim dowód na to, że Grupa DBK nie stoi w miejscu i wciąż dynamicznie rozwija się – mówi Tomasz Szczepański, Dyrektor Finansowy w Grupie DBK. – Branża TSL bywa nieprzewidywalna, w szczególności w obliczu licznych zmian prawnych, które objęły przewoźników w zeszłym roku. Mimo trudnego rynku udaje nam się z powodzeniem działać w polskiej branży oraz budować swoją konkurencyjność na tle innych marek. Nasze osiągniecia to wielka zasługa naszych pracowników, którzy na co dzień dostarczają naszym klientom wiedzę i rozwiązania, które pomagają ich firmom funkcjonować na najwyższych obrotach.

Przejdź do paska narzędzi