błękitny DAF XF w trasie

Nowe modele DAF są jeszcze doskonalszym rozwinięciem serii ciężarówek Euro 6, które cieszyły się ogromnym uznaniem kierowców. Wyróżnia je wszystko, czego oczekujesz od pojazdu marki DAF — wiodące w klasie niezawodność, trwałość oraz wydajność, połączone z niedoścignioną wygodą kierowcy. W nowych modelach wprowadzono znaczące usprawnienia we wszystkich tych kategoriach.

Nowy standard – „Pure Excellence”

Pozwalają one zwiększyć rentowność w przeliczeniu na kilometr oraz zmniejszają szkodliwy wpływ na środowisko naturalne. Nowe modele serii CF i XF wyznaczają nowy standard pod względem wydajności transportu oraz wygody kierowcy.

Najlepsze zużycie paliwa w tej klasie pojazdów

Innowacyjne silniki PACCAR MX-11 i MX-13

Nowa zautomatyzowana skrzynia biegów TraXon o doskonałej sprawności

Nowe wydajne osie tylne o szybszych przełożeniach

Optymalizacja aerodynamiki

Zaawansowane funkcje układu napędowego

Wyższy moment obrotowy dostępny od niższych obrotów silnika, zoptymalizowane układy napędowe, nowe wydajne tylne osie, wydajniejsze podzespoły elektroniczne oraz usprawnienia aerodynamiki poskutkowały zużyciem paliwa mniejszym nawet o 7% na długich trasach. Oznacza to potencjalne oszczędności sięgające tysięcy euro rocznie!

Większa ładowność

Zastosowanie nowego, wysokowydajnego, a zarazem niezwykle kompaktowego układu końcowego oczyszczania spalin (ang. Emission Aftertreatment System, EAS) pozwoliło na zmniejszenie masy pojazdu o 50 kg.

Lżejsze stały się również przeprojektowane silniki oraz zoptymalizowane nadwozia.

W zależności od konfiguracji osi dobór tych elementów może zmniejszyć łączną masę ciężarówki nawet o 100 kg. Pojazd może więc przewozić cięższe ładunki, co ma ogromne znaczenie w zastosowaniach, w których liczy się każdy kilogram.

Maksymalny czas pracy bez przestojów

Przeglądy nawet co 200 000 km

Konstrukcja zaprojektowana z myślą o firmach wykonujących zabudowy nadwozia

Modele serii CF i XF słyną z niezawodności. Dzięki nowym układom elektrycznym i elektronicznym ich wydajność jest jeszcze większa. Uproszczenie i zredukowanie ilości przewodów oraz połączeń przekłada się na niezawodność oraz duże możliwości w zakresie dodawania osprzętu. W efekcie dostępność pojazdu jest możliwie najwyższa, a koszty jego eksploatacji niższe niż dotychczas.

Co się zmieniło?

Wygląd zewnętrzny – Dzięki nowym rozwiązaniom stylistycznym nowe modele CF i XF to najatrakcyjniejsze ciężarówki na drodze. Wpływają one również korzystnie na aerodynamikę nadwozia, która ma spore znacznie w kwestii wydajności transportu.

Wyjątkowy komfort kierowcy – Większy komfort kierowcy to duży atut nowych modeli serii CF i XF. Nowe funkcje w kabinie kierowcy czynią z niej jeszcze atrakcyjniejsze oraz wygodniejsze miejsce do pracy i odpoczynku. Istnieje wiele nowych opcji umożliwiających dostosowanie wnętrza do potrzeb kierowcy, aby zapewnić mu najwyższy poziom komfortu. Wprowadzono również liczne innowacyjne rozwiązania, dzięki którym prowadzenie pojazdu jest łatwiejsze, bezpieczniejsze i przyjemniejsze niż kiedykolwiek.

Doskonały układ napędowy – Nowe modele serii CF i XF są napędzane przez oferowane w nowych wariantach mocy silniki PACCAR MX-11 i MX-13 z funkcją wzmocnienia momentu. Szereg innowacyjnych rozwiązań pozwolił osiągnąć jeszcze większy moment obrotowy przy niższych obrotach silnika, a tym samym zwiększyć oszczędność paliwa.

Idealna baza pod dowolną zabudowę – Przemyślana konstrukcja podwozia nowych modeli serii CF i XF to kolejny przejaw stosowania ideologii Pure Excellence. Podwozie zostało wykonane ze stali o wysokiej jakości, dzięki czemu jest lekkie, wytrzymałe i stabilne. Oferuje także rozwiązania umożliwiające oszczędzanie miejsca, które z pewnością zostaną ciepło przyjęte przez firmy wykonujące zabudowy nadwozi.

Bezpieczeństwo i wydajność kierowcy przede wszystkim – Nowe modele serii CF i XF to najbezpieczniejsze ciężarówki w branży. Rozbudowane funkcje, zapewniające najwyższe bezpieczeństwo kierowców oraz innych użytkowników drogi, a także wygodę oraz oszczędność paliwa, są montowane już w konfiguracji standardowej.

Przejdź do paska narzędzi