SONY DSC

Pod koniec listopada Grupa DBK zainaugurowała program ambasadorski KÖGEL, w wyniku czego wyłoniono 17 ambasadorów marki z całej Polski. Jednym z nich jest firma Libro Fabryka Mebli z Lubawy, długoletni klient Grupy DBK z woj. warmińsko-mazurskiego.

Pod koniec października w siedzibie firmy Libro w Lubawie miało miejsce oficjalne przekazanie pojazdów od Grupy DBK. Do floty dołączył kolejny ciągnik marki DAF – tym razem XF z limitowanej edycji DBK World Tour z okazji 20-lecia Grupy DBK oraz kolejna naczepa KÖGEL Cargo.

Firma Libro to jeden z wieloletnich ambasadorów marki KÖGEL w Polsce. Na uroczystości pojawili się przedstawiciele firmy Libro – Prezes Marek Liberacki wraz z synem Pawłem oraz Waldemar Fonderski, Dyrektor ds. transportu. Ze strony Grupy DBK pojawiły się osoby odpowiedzialne za sprzedaż dla firmy Libro – Jacek Portalski, Dyrektor Pionu Naczep w Grupie DBK oraz Wiceprezes Eurotrailer Sp. z o.o. odpowiadającej za sprzedaż naczep KÖGEL w Polsce oraz Wiesław Lisek, Dyrektor Handlowy ds. nowych pojazdów DAF.

Libro kupuje naczepy marki KÖGEL od 2008 roku. Naczepa, którą odebrała firma, to Kögel Cargo – jest to typ naczep, na który Libro decyduje się od lat ze względu na najbardziej elastyczne zastosowanie.

Stabilna, wytrzymała, szybka w załadunku – to właśnie te cechy sprawiają, że naczepa Cargo idealnie się sprawdza przy transporcie mebli firmy Libro. Naczepa jest przeznaczona do 2- i 3-osiowych ciągników o dużej masie użytecznej dla ładunków o różnej objętości i masie. Dzięki niskim kosztom eksploatacji i serwisu naczepy Kögel Cargo czynią flotę firmy meblowej jeszcze bardziej ekonomiczną.

Naczepa Cargo z wyposażeniem podstawowym cechuje się znanymi od dawna zaletami, np. niskimi kosztami eksploatacji i wysoką jakością wykonania. Zabezpieczenie ładunku uzyskiwane jest dzięki zastosowaniu perforowanej zewnętrznej ramy stalowej typu Vario-Fix z 13 parami zaczepów, z których każdy posiada wytrzymałość na siłę rozciągająca o wartości 2000 kg. Nadwozie oczywiście spełnia wymagania wytrzymałościowe odnośnie zabudów wzmocnionych wg DIN EN 12642 Code XL, dzięki czemu nie jest konieczne dodatkowe zabezpieczenie przy załadunku kształtowym.

Przejdź do paska narzędzi