specjalista_grupa_dbk

Pod koniec listopada w Katowicach odbyła się akcja profilaktyczno-prewencyjna „Świeć przykładem nie łysiną” przeprowadzona przez śląską policję, podczas której sprawdzano stan techniczny pojazdów na katowickich drogach. Jeden ze specjalistów Grupy DBK, Marcin Żaak, wziął udział w tej akcji jako ekspert.

Marcin Żaak, Kierownik Okręgowych Stacji Kontroli Pojazdów w Grupie DBK, miał okazję wystąpić w roli eksperta podczas akcji katowickiej policji „Świeć przykładem nie łysiną”. Przeprowadzona akcja miała na celu eliminację samochodów poruszających się na tzw. „łysych” oponach, które stwarzają wielkie niebezpieczeństwo na polskich drogach w okresie jesienno-zimowym. Działania miały uzmysłowić kierowcom, jak kluczowe w zapewnieniu bezpieczeństwa jest posiadanie w pojazdach opon z bieżnikiem o prawidłowej wysokości, szczególnie w okresie, gdy nawierzchnia dróg jest mokra, a temperatury spadają poniżej zera.

Marcin Żaak podczas akcji podzielił się wiedzą nt. odpowiedniego stanu ogumienia pojazdów, jego ogromnym wpływie na bezpieczeństwo jazdy oraz parametrów opon, na które warto zwrócić uwagę, aby uniknąć groźnych zdarzeń drogowych.

Pełna relacja zdjęciowa oraz wypowiedź eksperta znajduje się na stronie Katowickiej Policji – w tym miejscu.

Przejdź do paska narzędzi