W Grupie DBK stawiamy na ciągły rozwój

Nowy numer bezpłatnego magazynu Truck&Trailer to aż 100 stron wartościowych informacji, porad i ciekawostek. Najnowszy numer to wydanie, w którym dużą część poświęcono na podsumowanie roku 2022 oraz analizę bieżącej sytuacji.

Wśród osób, które dzielą się wiedzą i spostrzeżeniami, znalazł się Andrzej Luniak, Dyrektor Pionu Sprzedaży w Grupie DBK. Polecamy lekturę wszystkim przedsiębiorcom, którzy chcą się przygotować na kolejny rok z puli „ciekawych czasów”.

Jaki był rok dla branży transportowej? Gdybym miał odpowiedzieć jednym zdaniem, powiedziałbym: „specyficzny”. Natomiast oczywiście byłoby to bardzo duże uproszczenie, ponieważ rok 2022 był pod wieloma względami złożony, wielowątkowy i wyjątkowy – zarówno w pozytywnym, jak i nieco mniej pozytywnym słowa znaczeniu. My jako Grupa DBK, mieliśmy to szczęście, że pracując z takimi markami jak DAF, IVECO czy Kögel, mogliśmy planować naszą sprzedaż licząc na naprawdę profesjonalne podejście naszych parterów. Przewidujemy, że w 2023 roku nadal będziemy obserwować ograniczoną produkcję pojazdów, przerwy w ich produkcji, co za tym ograniczoną podaż pojazdów. Pierwsza połowa roku będzie czasem nadal utrzymującej się inflacji, spowolnienia gospodarczego w całej UE. Druga połowa roku powinna przynieść większy optymizm inwestycyjny, wychodzenie ze spowolnienia gospodarczego, a co za tym idzie, zwiększoną ilość przejechanych kilometrów przez firmy transportowe. Sytuacja ta powinna dać impuls do dalszego rozwoju branży. W tej niepewnej i zmiennej sytuacji, najlepiej poradzą sobie firmy właściwie zarządzane, które mają właściwie sparametryzowane koszty funkcjonowania i możliwość szybkiej reakcji na zmieniające się otoczenie biznesowe. Oprócz wszystkich działań związanych z naszymi dostawcami, planujemy nadal inwestować w nasz zespół i pracowników. W ramach naszej filozofii TOTAL CARE, zamierzamy nadal, bardzo dynamicznie, rozwijać nasze główne produkty, stanowiące uzupełnienie do sprzedaży pojazdów, czyli usługi finansowe ( leasing / najem), ubezpieczenia, telematykę, a także sprzedaż pojazdów używanych. – powiedział w wywiadzie Andrzej Luniak, Dyrektor Pionu Sprzedaży w Grupie DBK

 

Dowiedz się więcej o autoryzacjach Grupy DBK

Przejdź do paska narzędzi