Śmieciarka DAF CF340 FAN 6×2 z zabudową firmy EKOCEL

Ciężarówki marki DAF odznaczają się wysoką konkurencyjnością prawie we wszystkich sektorach gospodarki. Są to samochody ekonomiczne, dobrze wykonane, a co najważniejsze bezawaryjne. Nic więc dziwnego, że stanowią one doskonałą bazę dla różnego rodzaju pojazdów specjalistycznych, w tym także komunalnych, gdzie stała dyspozycyjność zestawu jest nie do przecenienia.

Zabudowa klasy premium do zbiórki odpadów

Śmieciarka DAF CF340 FAN z zabudową firmy EKOCEL to doskonałe połączenie walorów użytkowych platformy DAF-a z zaawansowaną technologią wywozu odpadów stałych. Zakłady EKOCEL zlokalizowane są w Polsce w Rekowie Górnym. Jest to jedna z najnowocześniejszych fabryk produkujących co roku około 2000 różnego rodzaju zabudów komunalnych o objętościach skrzyń ładunkowych od 7 do 31 m3. Dla porównania moce produkcyjne konkurencyjnych montowni pozwalają na produkcję w analogicznym okresie zaledwie 50-60 szt. śmieciarek. Dodatkowo EKOCEL może pochwalić się wysoce zautomatyzowanym i ściśle monitorowanym procesem produkcji z użyciem komponentów najwyższej jakości. Nie będzie więc przesadą, jeśli powiemy, że każda zabudowa opuszczająca zakład, może być uważana za konstrukcję klasy premium.

Co jeszcze wyróżnia EKOCEL od konkurencji? Bardzo rozbudowany i niespotykanie sprawnie działający serwis. Z racji bliskiego sąsiedztwa z macierzystym zakładem, jest on stale zaopatrzony we wszystkie części zamienne potrzebne do realizacji nawet najtrudniejszej naprawy. Serwis jednocześnie gwarantuje analogiczny pojazd zastępczy, tak by nie ucierpieli na unieruchomieniu śmieciarki mieszkańcy obsługiwanych przez nią rejonów. Podsumowując – trudno chyba o lepszy wybór, jeśli chodzi o zabudowę.

Podwozie skonfigurowane pod zabudowę komunalną

Teraz popatrzmy na sam pojazd, a jest nim podwozie DAF CF340 6×2 z kierowaną osią wleczoną (FAN). Właśnie to rozwiązanie – choć stosowane powszechnie – w przypadku holenderskiej marki zapewnia niespotykaną zwrotność na zatłoczonych miejskich uliczkach. Jeśli połączymy je z ekonomiczną i bardzo cichą jednostką napędową MX-11, o pojemności 10,8 l i mocy 251 kW (341 KM) odznaczająca się spalaniem o około 10 % mniejszym niż w przypadku konkurencji, to widzimy, że jest to pojazd warty uwagi. Dodatkowymi atutami DAF-a są także niższe niż w przypadku konkurencji ceny najczęściej uszkadzanych podczas manewrowania elementów, takich jak np. lusterka czy stopnie podestów. Jednocześnie stalowy, a nie plastikowy zderzak zadowoli się szybkim wyklepaniem, zamiast kosztownego zakupu nowego.

Komfort pracy dla załogi i kierowcy pojazdu

Duże powody do zadowolenia może mieć także załoga. Dobre wyciszenie kabiny i wygodne trzy niezależne fotele zapewniają wysoki komfort także osobie siedzącej na środku. W przypadku pojazdów innych marek to właśnie środkowy fotel jest z reguły mniejszy, przez co korzystanie z niego jest dużo bardziej problematyczne i męczące. Najwięcej powodów do zadowolenia ma kierowca. I to nie tylko za sprawą doskonałej zwrotności pojazdu i równie doskonałej widoczności za kierownicy, ale także z powodu zautomatyzowanej skrzyni biegów Traxon. Nie dość, że dzięki niej jazda dużym samochodem przypomina jazdę osobówką, to dodatkowo posiada specjalne oprogramowanie dedykowane specyficznej pracy śmieciarki (takiego rozwiązania nie ma żaden pojazd konkurencji).

Perfekcyjne wykonanie

Podsumowując – śmieciarka DAF CF340 FAN z zabudową firmy EKOCEL to obecnie jedna z najbardziej atrakcyjnych propozycji na rynku! I choć może sam design kabiny jest już trochę opatrzony, to cała reszta sprawia, że każdy, kto zaufa naszej rekomendacji, będzie w 100% usatysfakcjonowany.

Potwierdzeniem tego niech będzie fakt, że wielu klientów Grupy DBK wybierało DAF-a ze względu na jego dostępność. Dziś ci sami klienci wracają po kolejne pojazdy, ale już nie z powodu dostępności, ale przekonani do niezawodności i możliwości tych pojazdów.

Autor: Jacek Błaszkowski, Menedżer ds. Szkoleń i Sprzedaży Podwozi w Grupie DBK

Przejdź do paska narzędzi